Skocz do zawartości

Zdjęcie

mokre zboze

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Fenol

Fenol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów

Napisany 08 czerwiec 2007 - 16:17

mokre zboze a ja mam pytanko
widzialem rolnika ktory kisil ziarno zboz (i swietnie sie to przechowuje) w silosie razem z kiszonka z traw, kosi to Fergusonem, moj bizon napewno zdechnie przy tej robocie ale moze jakis Fortschritt lub Claas, jak narazie nik nie wypowiadal sie na temat zbioru mokrego zboza, ktory kombajm sprosta? ferguson ani razu sie nie zapchal a ziarna odksztalcaly sie jak naciskalem paznokciem czyli dosc moke, czekamy na odpowiedzi...
kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
mokre zboze Dzisiaj, 12:33
  •  

#2 Share Turbina

Turbina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 880 postów

Napisany 08 czerwiec 2007 - 20:53

mokre zboze JD podobno nieźle sobie radzi w mokrzejszym.W Dani dużo rolników stosuje hermetyczne przechowywanie zbóż i to super zdaje egzamin na zboża paszowe,można młócić ziarno co ma 20% wilgoci i sypać w silos.

#3 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 czerwiec 2007 - 22:07

mokre zboze Czy chodzi o zboże mokre czy niedojrzale?Posiadam zwyklego bizona i zboże o wilg.ok 20% młuci sie doskonale.Problem miałem w zeszłym roku z omłotem zboża o wilg 8% ,łamało sie na palcach ślimaka i podajnik tego nie wciagał ,wpadlem na genialny pmysł i wyjeżdżałem w moją pszenicę o 5rano i do 10 godz jakos szło gdy słonće było wyżej i dogrzało łan zjezdżałem do domu.A co do wilgotniejszego zboża ale dojżałego to młuci się doskonale i posida świetna czystośc.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share Fenol

Fenol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów

Napisany 10 czerwiec 2007 - 10:52

mokre zboze

Czy chodzi o zboże mokre czy niedojrzale?Posiadam zwyklego bizona i zboże o wilg.ok 20% młuci sie doskonale.Problem miałem w zeszłym roku z omłotem zboża o wilg 8% ,łamało sie na palcach ślimaka i podajnik tego nie wciagał ,wpadlem na genialny pmysł i wyjeżdżałem w moją pszenicę o 5rano i do 10 godz jakos szło gdy słonće było wyżej i dogrzało łan zjezdżałem do domu.A co do wilgotniejszego zboża ale dojżałego to młuci się doskonale i posida świetna czystośc.

A to mnie zaskoczyles ja zawsze mam problem jak zbyt wilgotne... Bizon chodzi jak czolg i blaga o smierc... :D
kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 czerwiec 2007 - 16:57

mokre zboze Gdy słoma jest sucha a ziarno jeszcze wilgotne nie ma problemu ,ale gdy sloma jeszcze wilgotna to zgadza sie murowane zaj******nie mlocarni.