Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki pług wybrać?

82 odpowiedzi na ten temat

#41 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 18 lipiec 2007 - 19:55

Jaki pług wybrać? dzisiaj trochę pojezdziłem i na 4d jest przy 1800obr równe 8km/h a 1c 7,5km/h...a predkośc max mam 38,2km/h tylko ja mam opony 14,9-24 i 18,4-34, a Ty pewnie 13,6-24 i 16,9-34????

dlaczego oresz na 1c skoro 4d masz troche szybciej i zawsze możesz zrzucić niżej????

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki pług wybrać? Dzisiaj, 22:35
  •  

#42 Share MichalR

MichalR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 18 lipiec 2007 - 20:03

Jaki pług wybrać? W 5465 przy 1800 obr te prędkości są odwrotnie. 1c jest szybciej

Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

#43 Share goldas

goldas

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 18 lipiec 2007 - 20:52

Jaki pług wybrać? Orkę robię na 4 d w razie potrzeby 4 c ale na 1 biegu jest za duża różnica nie mam takiego biegu żebym mógł sobie pomykać między 8 a 9 km przy w miarę normalnych obrotach
Ps. po dzisiejszym dniu przejechałem około 100 km następna wada mojego masseja poci się przedni most ja się chyba załamię ale jeden plus przy 36 C w kabinie chłodniutko wętylator na 2 klima nastawiona na połowę duuuży plus :o

#44 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 19 lipiec 2007 - 06:38

Jaki pług wybrać? w którym miejscu Ci sie poci???Też masz firmy DANA???

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#45 Share goldas

goldas

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 19 lipiec 2007 - 17:16

Jaki pług wybrać? na środku może jak dociągnę śruby to przestanie kapać a most chyba DANA włoska robota

#46 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 19 lipiec 2007 - 21:07

Jaki pług wybrać? Na środku i tak nie ma śrób i dokręcenie może nic nie dać zrób tak jak ja zrobiłem sprawdź poziom oleju w moście a potem jak przejedziesz tyle jak napisałeś i most się nagrzeje to wykręć korek od mierzenia poziomu oleju i od nowa zakręć chyba że już teraz mają odpowietrzniki ?? tak samo robiłem przy zwolnicach z tyłu

#47 Share goldas

goldas

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 20 lipiec 2007 - 20:35

Jaki pług wybrać? i co przestało cieknąć? być może bo jak są zimne oleje to przecieków nie widać

#48 Share mietek180

mietek180

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 04 luty 2009 - 21:47

Jaki pług wybrać? Co powiecie o pługu Akpil KM 80 3+1 cena ok 19 tys wydaje mi sie rozsadna a mi do 1012 by idelanie pasował , jak dołoze troche obciazników na przód , kto ma akpila niech napisze do mnie PW lub gg 8800389 bo chciałbym dowiedziec sie jak jest z jakościa pozdro mietek180

#49 Share kamieniak89

kamieniak89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 688 postów

Napisany 25 marzec 2009 - 00:20

Jaki pług wybrać? No i mam mały problem, na prow mieliśmy brać Kuhna multimastera122 4nsh, ale dowiadywałem się i może być ciężko bo raz że podrożał, a drugi raz że zamówienia realizują już na wrzesień. Teraz będę poszukiwał czegoś w podobnej jakości i cenie, a chodzi o pług 4 skibowy obrotowy ( musi być to 4+, aby w przyszłości była możliwość dołożenia 5 skiby), zabezpieczenia hydrauliczne, ścinacze albo przedpłużki, koło transportująco-kopiujące. Myślałem jeszcze nad gregorym, no i kvernelandem. Będąc u dealera kverniego wystawił mi za niego taką cenę zaporową że wyszedł ok 100 tys, ale był to zabieg czysto marketingowy, ponieważ chcą oni sprzedawać sprzęt uprawowy pottingera, dlatego wywalili taką cenę za kverniego. Co do cen gregora jeszcze się nie dowiadywałem, a za pottingera servo 35s plus nova ( vario i zabezpieczenia hydrauliczne) wołają 12 830e. Do dyspozycji mam 60000 zł netto, wiadomo można troszkę dołożyć. Wśród tych trzech firm którą najbardziej polecacie, może macie jakieś ciekawe spostrzeżenia. Pozdrawiam kamieniak89
Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

#50 Share Mariusz650

Mariusz650

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów

Napisany 26 marzec 2009 - 11:01

Jaki pług wybrać? Ja bym ci polecił pługi POTTINGER SERVO NOVA 25 z hydraulicznym zabezpieczeniem od kamieni, rama 100x100x10 mm, odstęp korpusów 85,95 i 102 cm,wysokość ramy 72 i 78 cm, kroje talerzowe-para, koła podporowe metalowe-para lub gumowe pojedyńcze, nie można w nich zamontować hydraulicznie rozszeżanej szerokości orki,są to pługi do ciągników do 120 KM, taki pług 4 skibowy kosztuje 62 000 brutto u jednego z dealerów
a POTTINGER SERVO NOVA 35 PLUS ma w wyposażeniu hydrauliczne zabezpieczenie od kamieni, hydraulicznie ustawianą szerokość orki, rame 120x120x10 mm,odstęp od korpusów 95 i 102 cm, wysokość ramy 74 i 80 cm, kroje-para, koła metalowe lub gumowe-para, są to pługi do ciągników 140 KM, cena 4 skibowego około 75 000 zł brutto. Sam się zastanawiam nad zakupem SERVO 35 bo są tańsze od kvernelandów o 25 tyś brutto. Waga Servo 25 to około 1200 kg, a Servo 35 to 1650 kg.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share kamieniak89

kamieniak89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 688 postów

Napisany 27 marzec 2009 - 00:07

Jaki pług wybrać? Właśnie ten pottinger kusi, i za servo plus nova 35S, u mnie troszkę drożej wołają, ale to kwestia negocjacji. Chciałem początkowo w Kuhnie brać koło transportowo-kopiujące, czego nie widzę w pottingerze, no ale przy tej masie pługa nie jest to aż takie wymagane :blink:

#52 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 27 marzec 2009 - 00:13

Jaki pług wybrać? przy wyborze pluga polecam dokladnie sie zastanowic nad hydrauliczna zmiana szerokosci roboczej, to drogi element wyposazenia dodatkowego, ktorego cena zniecheca, ale gdybym teraz wybieral plug nie odpuscilbym tego gadzetu :blink:
sprawa wyglada nastepujaco:
plug biega ze 170 konnym MF (DIN) i ma 5 odkladni polsrubowych, gdyby mial vario na orke po rzepaku (z podorywka) bylby rozstawiony na maxa, po pszenicy z uwagi na troszke przyslabego konia ustawilbym sobie np. na 40 cm i byloby idealnie, a gdy jest mocno ciezko po burakach na 30 :D i gitara, a tak wszystko jest orane na 40 i niepotrzebnie sie marnuje pieniadze przy orce na polgwizdka po rzepaku, a np. w burakach w tym roku poszedl (bo byly idealne warunki), ale max glebokosc to 15 cm

#53 Share kamieniak89

kamieniak89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 688 postów

Napisany 27 marzec 2009 - 00:40

Jaki pług wybrać? Te serwo o którym ja piszę coraz bardziej kusi, hydrauliczne zabezpieczenia i regulacja przemawiają za tym pługiem, no i ten cały system SERVOMATIC. Co do koła transportowo-kopiującego to jest taka możliwość, teraz zacząłem dopiero czytać ulotkę, a jutro do szkoły :blink:.

#54 Share Mariusz650

Mariusz650

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów

Napisany 27 marzec 2009 - 08:36

Jaki pług wybrać? W poprzednim poście troszke się pomyliłem co do wagi pługów Pottinger, SERVO 25 Nova 4 skibowy waży 1159 kg a SERVO 35 Nova Plus 4 skibowy waży 1416 kg.

#55 Share BOKSKOZLOW

BOKSKOZLOW

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 232 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i pilka nożna

Napisany 19 kwiecień 2009 - 10:33

Jaki pług wybrać? Jakiej marki trójke pług obrotowy wybrać(używany tak do 80 konnego ciągnika)?
Chciałbym się dowiedzieć jaka jest jakość wykonania,model,jakość krycia?

#56 Share denzel

denzel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 19 kwiecień 2009 - 18:41

Jaki pług wybrać?

Jakiej marki trójke pług obrotowy wybrać(używany tak do 80 konnego ciągnika)?
Chciałbym się dowiedzieć jaka jest jakość wykonania,model,jakość krycia?

ja mam new hollanda td80 i zapiolem go w 3skiby obrotowy kongsklide skjold azurowe odkladnice z przedplozkiem
i pieknie sie nim orze i ciagnik swietnie daje rade i jest jeszcze spory zapas mocy

#57 Share BOKSKOZLOW

BOKSKOZLOW

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 232 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i pilka nożna

Napisany 20 kwiecień 2009 - 19:41

Jaki pług wybrać? Pług to może overum nie a i tak żeby się w 9tyś zmieścić co myślicie o lemkenie Opal110

#58 Share Michu7

Michu7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów

Napisany 20 kwiecień 2009 - 20:51

Jaki pług wybrać? Mam Lemkena Opal 110 z zabezpieczeniami non stop. Podoba mi się ten pług i fajnie orze. ma ścinacze i kryje dobrze, większość Lemkenów jakie widziałem miały przedpłużki (pewnie lepiej kryją gdy jest więcej resztek pożniwnych). Ogólnie polecam!

Ciągam go DF Agrofarmem 100, ale na pewno 80 koni wystarczy. pług nie jest ciężki

#59 Share mariusz10065

mariusz10065

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 03 czerwiec 2009 - 11:21

Jaki pług wybrać? witam - ja tez mam zamiar kupic pług- myslałem UG ale sam nie jestem przekonany co go tej firmy moze lepiej wydac troche wiecej i kupic cos lepszego - moze ktos doradzi ? mam ciagnik claas arion 620 (135 KM) mysle o pługu 4 skibowym przynajmniej na rostawie 45 cm ,

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share krzysiek3120

krzysiek3120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów

Napisany 14 czerwiec 2009 - 07:35

Jaki pług wybrać? jakiej firmy plug 4 skibowy z korpusami o szer. 50 na skibe zeby dobrze kryl i lekko mial ciagnik