Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki pług wybrać?

82 odpowiedzi na ten temat

#21 Share daro602

daro602

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów
  • Zainteresowania:Piekna dziewczyny szybkie zamochody itp

Napisany 05 listopad 2006 - 12:50

Jaki pług wybrać? Może ktoś by mi powiedział co na temat pługów sukov. Jeśli ma ktoś zdięcia z pokazu w bednarach to proszę o przesłanie na daro602@op.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki pług wybrać? Dzisiaj, 11:47
  •  

#22 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 26 listopad 2006 - 14:14

Jaki pług wybrać? podłącze się pod temat, wczoraj w końcu przetestowalem swojego zetorka z ibisem 4x40, chodzil spokojnie z podnoszeniem i obracaniem.
jaki plug byscie polecili? max 15tys brutto - nawet jesli bedzie spo.
tak sobie mysle moze jakis kuhn, V&N? co o ich powiecie?
jak te plugi sukov?

nie wiem dokladnie czy brac 3+1x40, czy moze 3+1x44 plus ramie do wału i w zależności od tego co bedzie orane i pod co to można różne warianty zastosowac.

wiecie juz jak dokladnie ma wygladac nowe spo?

pozdrawiam
YacentY

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#23 Share tomek

tomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 26 listopad 2006 - 14:45

Jaki pług wybrać? raczej( na pewno) będzie opuźnienie i zwrot 40 % ceny NETTO.

#24 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 26 listopad 2006 - 15:04

Jaki pług wybrać? Witam. Polecam V&N. Mój sąsiad ma obrotówkę 4x40. Agreguje go z Forterrą. Bardzo ładnie orze.

#25 Share tomek

tomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 26 listopad 2006 - 16:09

Jaki pług wybrać? @coolman111 powiedz coś więcej o tym pługu. Jedni mówią że zły inni że dobry,sam już nie wiem

#26 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 26 listopad 2006 - 18:55

Jaki pług wybrać? U mnie kupił do Fortery 11741 też vogla  i orał niedaleko mnie  i  porównaliśmy orki jego z moim turem 5x40 i po moim  lepiej pole wygląda  8)  może jeszcze dokładnie go nie ustawił  , dośc lekko orze się tymi pługami , są lżejsze od unii ,  jest jeszcze 1 taki pług ale ten chodzi z silverem 130  i lepiej wygląda po nim orka  pewnie przyczyna jest w rególacji

#27 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 02 grudzień 2006 - 17:20

Jaki pług wybrać? hej Tomek. Ten pług u mojego sąsiada bardzo ładnie orze (Ma go 3 sezon. Agreguje go z Forterrą), ładnie też kruszy glebę, więc nie trzeba stosować żadnych kolczatek czy wałów kruszących. Może troche na zimę słabo stawia ziemię (orka powinna bć wysztorcowana), ale to chyba można ustawić.

#28 Share TomMak

TomMak

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 04 grudzień 2006 - 19:01

Jaki pług wybrać? też zasanawiałem się nad zakupem pługa firmy vogel&noot czy Uni wasze wypowiedzi wpłynęły na to że zdecydowanie biorę Vogla znajomy ma Uni i bardzo narzeka używa go dopiero 3 sezon a już kilka razy spawał rame co mnie zbulwersowało. sądze że do forterry 11441  vogel 4x40 powinen być odpowiedni. 

#29 Share kamil5

kamil5

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 21 styczeń 2007 - 18:54

Jaki pług wybrać? Ja bym wzioł krevelanda 4 skibowego obrotowego zabespieczenia non stop utawiana szerokość orki taki nowszy urzuwany zmiesci się w 14-16 tyś.

#30 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 02 luty 2007 - 14:36

Jaki pług wybrać? Ja w najblizszym czasie tez bede szukal plug, chodzi mi o 5+1 polzawieszany, bez zabezpieczen (napewno bez non stop) o wzmocionej ramie (minimum 160x100), moze byc obracany lub zagonowy (jeszcze nie zdecydowalem), odkladnie piorowe. Prosze o propozycje bo nie wiem na jaka firme sie zdecydowac, plug ma byc nowy, bedzie pracowal na ciezkich ziemiach na zulawach, takze musze zwrocic uwage na wytrzymalosc
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 02 luty 2007 - 23:15

Jaki pług wybrać? Ja mam jednego V&N Vario 4 skibowego na zabezpieczeniach non stop sprężyna płaska, odstęp między korpusami 105 cm, pod ramą 82cm rama 15 x 15 cm, ma 5 lat jestem z niego zadowolony więc w tym roku kupuje drugiego V&N Vario 5 skibowego na non stopach hydropneumatycznych, odstęp między korpusami 85 cm i pod ramą 82 cm rama 15 x 15 cm. Cena ok 11 tys euro netto. Trochę doświadczenia z obracalnymi mam (ibis 3 skibowey z nr ramy 2, krone meteor, robiłem też kvernelandem Vario), ale z V&N jest zadowolony jeśli chodzi i o zużycie paliwa jak i o wygląd orki oraz obsługę i awaryjność.
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

#32 Share Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1498 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, muzyka, turystyka

Napisany 03 luty 2007 - 09:08

Jaki pług wybrać? a jaka jest masa obeznego i na jaką szerokośc jest ustawiony? do czego go zaprzekasz?

#33 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 03 luty 2007 - 18:36

Jaki pług wybrać?

a jaka jest masa obeznego i na jaką szerokośc jest ustawiony? do czego go zaprzekasz?

Pług w miom wyposażeniu waży ok 1850kg. Można nim orać bezstopniowo od 1,4m do 2,3m (zmiana szerokości hydraulicznie),
podczepiany jest zazwyczaj do JD6910 ale spoko daje sobie również z nim JD6520.
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

#34 Share soko74

soko74

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 08 luty 2007 - 16:59

Jaki pług wybrać? Może ktoś spotkał się z takim ustrojstwem "Kyllingtad Plogfabrik Kleppe Norway" (spisane z tabliczki pługa),ciekawe czy można dokupić części do tego pługa

#35 Share goldas

goldas

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 15 lipiec 2007 - 08:27

Jaki pług wybrać? a co myślicie o obrotówkach z akpilu
zastanawiam się nad zakupem takiej obrotówki tylko nie wiem jaka będzie leprza do MF 5445 90 km
KM 180 3+ wysokość słupicy 82cm rozstaw korpusów 105 cm szerokość orki 36-40-44-48 masa 1100kg
czy mniejszy KM 80, 3+ lub 4 wysokość 78cm rozstaw 102cm szerokość 28-32-36-40 masa 3jek coś około 900kg a 4 około 1100

cena KM 180 3+ -17600 brutto
KM 80 3+ - 13700 brutto
KM 80 4 - 16400 brutt
Bardzo proszę o wasze opinie i rady z góry dzięki

#36 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 15 lipiec 2007 - 21:20

Jaki pług wybrać? a co nim chcesz orać???KM180 można ustawić na max 146cm w praktyce może nawet więcej, KM80 4 max 160 więc nie wielka różnica ale w uciągu i masie napewno 3 skibowy lepiej wypada...mysle ze Twój MF będzie maił większy zapas mocy z 3 takze na górki bardziej wskazany...jaką masz prędkość na 1C i na 4D??u mnie troche szybciej jest na 4d ale nie pamiętam ile dokladnie...także na 1 biegu tylko podoruje a na 4 orka czasami nawet na 3...

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#37 Share karol

karol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów
  • Zainteresowania:Wszystkim po trochu... ;-)

Napisany 15 lipiec 2007 - 22:00

Jaki pług wybrać? hej
ja mam już drugi pług V&N i jestem zadowolony z tej firmy chociaż smutno mi że firma z Paczkowa koło Swarzędza już nie będzie ich sprzedawać...
pierwszy pług( 3+1 skiby obracalny vario rama 14x14) miałem sprowadzony z niemiec i był do 160 konnego ciągnika ale mój fergusonn 100 konny bez problemu sobie poradził trochę był za ciężki i go sprzedałem a teraz mam nowego 4 skiby obracalny rama 10x14 regulacja mechaniczna 36-40-44-48

ja polecam V&N

#38 Share goldas

goldas

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 15 lipiec 2007 - 23:31

Jaki pług wybrać? właśnie u mnie są trochę górki i dla tego sprzedaję swojego Tura 4 bo ciągnik nie ma zbyt lekko orkę też robiłem na 4 pług był ustawiony na jakieś 160-170 cm jechałem z prędkością około 6.5km - 7 km jak jechałem wolniej to orka nie wyglądała zbyt ładnie a z prędkością między 4 a 1 to nie pamiętam dokładnie sprawdzę i dam znać. Czyli brać km 180 - 3
Pioter co ty myślisz o tych pługach z Akpilu bo cena jest niezła . Czy może jakieś używane trójki? Te Akpiloskie nie będą zbyt ciężkie? bo jak na trójki to 1100 kg nie jest wcale mało a interesóją mnie maksymalne rozstawy korpusów i wysokości słupić bo sieję trochę kukurydzy na ziarno dlatego wolę większy pług

#39 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 16 lipiec 2007 - 20:44

Jaki pług wybrać? ja predkosi mam przy 1800obr
3c-5,5km/h ,3d-6,3km/h, 4c-7km/h, 4d-8,5km/h, 1c-8km/h, 1d-9km/h

jezeli chcesz wydac gotówke na ten pług to ja bym poszukał uzywki...za takie pieniądze to mozna znaleź prawie nowy sprzęt ja za swój dałem 9,5 tyś i nie załuję rocznie ok 40 ha przewróci...tylko podobno problem jest teraz znaleść dobry pług-przynajmniej w moim rejonie

jezeli chodzi o kukurydze to muszą byc przedpłużki albo chociaż scinacze

1100 kg na 3 skibach to nie jest dużo bo taki pług jest sporo krótszy także MF da rade-musi...

a co do firmy Akpil to nie mam pojecia jak u nich jakośc wygląda...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share goldas

goldas

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 17 lipiec 2007 - 20:47

Jaki pług wybrać? ja predkosi mam przy 1800obr
3c-5,5km/h ,3d-6,3km/h, 4c-7km/h, 4d-8,5km/h, 1c-8km/h, 1d-9km/h
u mnie jest trochę inaczej prędkość max 36.5
przy 1800 cbr na 4c -6.3km/h, 4d - 7.5km/h, 1c-7.3km/h, 1d- 9.3km/h u ciebie 1 jest krutsz różnica 1km u mnie 2km/h dlatego moja 1 jest do bani :o