PAWOO

Jaki pług wybrać?

Polecane posty

PAWOO    0

Zastanawiam sie nad zakupem jakiegoś pługa 3skibowego obrotowego do zetor 9641Forterra.

Jakiej marki jest lepszy.

Myślałem o Vogel&Noot-co sądzicie o tych pługach?

Może kloś ma cenniki jakiś pługów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rufus    1

Vogel&Noot to bardzo dobre pługi mam właśnie 3skibowego tej firmy i pracowałem nim Zetorem 9540 (teraz juz innym traktorem) mam wersje M950 i idealnie bedzie pasował do Twojego Zetora. Na ciężkiej ziemi przy szerokości 40 na skibe to miał co robic ten Zetorek wiec do zimowej orki na niektórych polach musilem zmienic szerokość na 36. Pozatym to pług bardzo fajnie odkłada skibe i super przykrywa resztki. Ale radze Ci jak bedzisz kupował to z jednym kołem podporowym bo ja mam z dwoma metalowymi i troche cieżko sie zmienia głebokość. Kupuj Vogla bo kosztuje tyle co Unia a jest o niebo lepszy!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAWOO    0

Rufus mam jeszcze pytanko.

A tego Vogla to zjakimi odkładnicami masz-czy z tymi najmniejszymi czy tymi wiekszymi.

A i jeszcze u jakiego dealera go kupowales.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rufus    1

Ja mam z tymi dużymi odkładnicami do tego mam listwy ścinające nad odkładnicami i przedpłużki. Kupowałem go w Agrokompleksie w Ochabach Wielkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
menos    7

mam pytanie co lepiej kupić do proximy 8441 v&n czy unia chodzi mi o zagonowy pług myśle o 4 skibach tylko niewiem czy 4x40 4x35

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rufus    1

Zagonowe V&N mają zmienną szerokość orki ( chyba 28,32,36,40) mieliśmy zagonowego vogla czwórke na dużych odkładnicach i 90 koni miało z nim co robić, ale wydaje mi sie, że z tymi mniejszymi odkładnicami to sie nada do proximy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
menos    7

to muwisz ze v&n ma zmienną szerokość muwił mi na składnicy ze 4 skibowy kosztuje 13 tyś a uni 9600 to ze v&n mi sie wydaje takie cienkie wszystko ma czy mi sie zdaje tylko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor6340    1

kup se uzywana 5 da rade ale taka co ma lemiesze dlutowane tzn nie trzeba kupywac dlut najlepiej polski wtedy bedziesz mial tania eksploatacja tani plug i dobrze zaorane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rufus    1

Nie wiem ile chcesz zrobić tym v&n ale do wymiany odkładnic 1000 ha zrobisz :) lemiesze sa samoostrzące i setke powinny wytrzymac jak nie lepiej... a stal w v&n jest poprosty piekna twarde a jednoczescie elastyczna, cały korpus możesz lekko ręka naciągnąć i bynajmniej niema zadnych luzow na połaczeniach śrubowych. Może i jest 3tys roznicy ale ja bym tego v&n nieprzekreślał. Ja osobiście pługa z Uni bym w zyciu nie kupił, wystarczy popatrzeć na jakość wykonania... pierwsze co mnie odstrasza to pomalowane gwinty na śrubach regulacyjnych... No ale to moje subiektywne zdanie.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek    0

ja mam zamiar kupic pług firmy gregorie besson,konkretnego modelu jeszcze nie wybrałem ale napewno 4-skibowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10

Ja na twoim miejscu kupił bym se używanego kvernelanda,niedrogi w zakupje i co najwarzniejsze to bardzo tani w eksploatacji.

np:lemiesz do Tura kosztuje 100zł+33zł dłuto,a do kvernelanda lemiesz kosztuje średnio 88zł+18 zł dłuto,do tego śruby z nakrętkami gratis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

Lemiesze były kupione w GRENE, według seprzwdawcy są oryginalne, mają nawet wytłoczony napis unia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sosek xu li    4

polecam 3 skibowy rabe-werk cena około 3-4 tys lemiesze pasują od pługu b-200 z dłutami. tylko broń boże z cięka ramą bo to nie jest plug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U1224    3

A ja tez bym opowiedzial sie raczej za uzywanym Kvernelandem. Znajomy kupil sobietakiego jak ja tylko 3 skibowego i mtzowi dolozyl sporo na przod i idzie az milo... :D


c330, 5120, 155.54 MLT626T & E514

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro602    0

Może ktoś by mi powiedział co na temat pługów sukov. Jeśli ma ktoś zdięcia z pokazu w bednarach to proszę o przesłanie na daro602@op.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

podłącze się pod temat, wczoraj w końcu przetestowalem swojego zetorka z ibisem 4x40, chodzil spokojnie z podnoszeniem i obracaniem.

jaki plug byscie polecili? max 15tys brutto - nawet jesli bedzie spo.

tak sobie mysle moze jakis kuhn, V&N? co o ich powiecie?

jak te plugi sukov?

 

nie wiem dokladnie czy brac 3+1x40, czy moze 3+1x44 plus ramie do wału i w zależności od tego co bedzie orane i pod co to można różne warianty zastosowac.

 

wiecie juz jak dokladnie ma wygladac nowe spo?

 

pozdrawiam

YacentY


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek    0

@coolman111 powiedz coś więcej o tym pługu. Jedni mówią że zły inni że dobry,sam już nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez tobiasz19964
      Witam. Chciałbym kupić polski pług obrotowy na zabezpieczeniu zrywalnym  który pług będzie lepszy do 90 koni Belarus 952 :
      Akpil Mix Due 3+1 czy Agro masz POL3+1. oba w podobnej cenie .Jak oceniacie pługi tych firm chodzi mi o opinie użytkowników, awaryjność itd. 
      Czy lepiej kupić 3 skibowy km 80 lub PO 
      Z góry dzięki za odpowiedz
    • Przez Bodzio110
      Interesuje mnie, czy ktoś orze z szerokością skiby 40 lub 45 cm, a przy tym z szerokością opony ciągnika 600mm i więcej?
      Czy wtedy opona mocno przygniata poza bruzdą?
    • Przez cikenos
      Witam pytanie chodzi o opony ciągnika i orkę opony 710 i plug 4×44cm czy będzie okej czy nie będzie dorzucać?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj