Skocz do zawartości

Zdjęcie

łubin zeus

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share przemo93pl

przemo93pl

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów
  • Zainteresowania:Film/sport/motoryzacja /rolnictwo

Napisany 08 kwiecień 2010 - 20:29

łubin zeus Cześć kupiłem dziś łubin odmiany zeus z centrali nie siałem dotont łubinu i niewiem czy go pryskać czym nawozić itp. dodam że ziemia na której go zasieje to 4 i 5 w centrali to mi mówili żeby zasiać 200kg na hektar a może ktoś sieje ten łubin to niech się wypowie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
łubin zeus Dzisiaj, 01:33
  •  

#2 Share karolx21

karolx21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 08 kwiecień 2010 - 21:16

łubin zeus My siejemy Łubin od paru lat, 200 kilo mozesz siać spokojnie w tym roku tez kupiliśmy Zeusa. Po siewie pryskamy Avalonem, rok temu dalismy 300 kilo saletrzaku i mielismy 3 tony z hektara.

#3 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1786 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 09 kwiecień 2010 - 06:34

łubin zeus Sa już wątki o uprawie łubinu
http://www.agrofoto....opic/4662-ubin/
http://www.agrofoto....in-waskolistny/
tam powinny znajdować sie wszystkie info.Sieje barona na klasie 3a i b w tym roku dałem 180kg/ha bo w zeszłym 160kg/ha to wydawało mi sie troche za zadko. Masz słabsze gleby to możesz siać 200kg ale zeus wytwarza większą mase zieloną, żebyś nie miał problemów z antraktozą(czy jak to sie pisze) czy później z nierównomiernym dojrzewaniem jeżeli będzie za gęsto i w łanie wilgotno.
Nawżenie azotem moim zdaniem to wyrzucanie pieniędzy, no może na 6klasie można dać ze 30kg azotu przedsiewnie jako dawke startową a póżniej będzie "pobierał z powietrza". Jeżeli nie będzie zbyt kwaśno ,będzie potas fosfor magnez i bor to sobie poradzi.
Jeżeli chodzi o herbicydy to zależy jakie masz chwasty. Ja walcze z przytulią i na razie przegrywam. Na polu gdzie w zeszłym roku był łubin teraz jest ładna pszenica, gdyby nie to że pole wygląda jak zasiew przytuli z wsiewką pszenicy
pozdrawiam

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share przemo93pl

przemo93pl

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów
  • Zainteresowania:Film/sport/motoryzacja /rolnictwo

Napisany 09 kwiecień 2010 - 19:25

łubin zeus A jak z nawożeniem ile? jakiego nawozu ?i kiedy siać ?

#5 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1786 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 09 kwiecień 2010 - 20:47

łubin zeus A spróbuj przeczytać powyższe linki. Możesz też wpisać w GOOGLE "nawożenie łubinu" też powinno coś wyskoczyć :P
Nawożenie zależy od pH i od zawartości danych składników w glebie. To kiedy można siać nawóz zależy od struktury gleby, ciężka czy lekka.
Trzeba " znać pole" obserwować rośliny a najlepiej zbadać glebe. Ale i tak trzeba obserwować rośliny...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share DamianO1996

DamianO1996

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 02 styczeń 2012 - 22:12

łubin zeus Pod łubin nie należy stosować azotu, gdyż wtedy zaprzestaje wytwarzania bakterii brodawkowych i nie kumuluje azotu z powietrza. My mieliśmy zeusa na glebie klasy 3, urósł zaledwie do kolan. To była zapewne wina suszy majowej. Po siewie należy dać afalon.