Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak naprawić przedni napend leci olej

23 odpowiedzi na ten temat

#1 Share dany1234

dany1234

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 08 kwiecień 2010 - 20:22

Jak naprawić przedni napend leci olej Witam wszystkich czy mógłby mi ktoś napisać jak zlikwidować wyciek w przednim napędzie cieknie od strony wału napędowego mf 3060 z góry dziękóje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jak naprawić przedni napend leci olej Dzisiaj, 19:41
  •  

#2 Share slawuch

slawuch

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 08 kwiecień 2010 - 20:44

Jak naprawić przedni napend leci olej no hej a wiec masz problem z cieknacym olejem wiec nz poczatku musisz zesunac wałek łaczacy przod z mostem sa tam tuleje z wielowypustem a puzniej odkrecic taka nakretke na specjalny klucz izesunac taka tulej z grzybkiem i za nia znajduje sie uszczelniacz simera i taka gumka mozliwe ze masz luz na łozysku stozkowym wtedy spróbuj dakrecic ta nakretke moze cos pomoze :lol:

#3 Share dany1234

dany1234

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 08 kwiecień 2010 - 21:16

Jak naprawić przedni napend leci olej Dzieki za odpowiec a czy z kupieniem tego uszczelniacza niema problemu

Jeszcze chcialem zapytać czy wymienić ten uszczelniacz da sie bez odkrecania napedu i czy ta nakredka ma być mocno dokrecona zgury dzieki

#4 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1050 postów

Napisany 08 kwiecień 2010 - 21:47

Jak naprawić przedni napend leci olej kolego uszczelniacz dostaniesz bez problemu nawet u mnie ale pamietaj jak jest wytarta tylejka to zapomnik o uszczelniacxzu bez niej bo nie zda ci to egzaminu dodatkowo potrzebny jest ci oring pod tuleję i kużołap
Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

#5 Share dany1234

dany1234

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 09 kwiecień 2010 - 15:50

Jak naprawić przedni napend leci olej A ta tuleje da sie dokupic ,i ten kurzołap

#6 Share pawel131

pawel131

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów

Napisany 09 kwiecień 2010 - 17:55

Jak naprawić przedni napend leci olej ja mam problem taki że cieknie mi olej na opone i muszę wymienić oring i mam pytanie czy ktoś posiada nr oryginalny tego oringu?

#7 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1050 postów

Napisany 10 kwiecień 2010 - 08:00

Jak naprawić przedni napend leci olej tak tulejkę da się dokupić kosztuje około400zł alew jak nie wymienisz to może nie zdać egzaminu kolego jak ci na koło leci to zobacz skąd i raczej nie oring tylko simmering
Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

#8 Share massey11

massey11

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 10 kwiecień 2010 - 13:54

ja mam problem taki że cieknie mi olej na opone i muszę wymienić oring i mam pytanie czy ktoś posiada nr oryginalny tego oringu?

Jeżeli leci ci z zwolnicy,a nie z krzyżaka to trzeba wymienić simering a nie oring. Jego wymiar to 190x220x20 koszt ok 130 euro.

#9 Share pawel131

pawel131

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów

Napisany 10 kwiecień 2010 - 15:14

Jak naprawić przedni napend leci olej sam simering kosztuje 130 euro?

#10 Share slawuch

slawuch

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 10 kwiecień 2010 - 18:21

Jak naprawić przedni napend leci olej no chyba z ta cena simeringa to psesada bo jego cena to około 200 pln na bank poniewaz wymieniłem i to był orginał z grupy agco :P pozdr

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share pawel131

pawel131

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów

Napisany 10 kwiecień 2010 - 19:08

Jak naprawić przedni napend leci olej a masz może nr tego simeringa

#12 Share massey11

massey11

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 10 kwiecień 2010 - 19:31

no chyba z ta cena simeringa to psesada bo jego cena to około 200 pln na bank poniewaz wymieniłem i to był orginał z grupy agco :P pozdr

Na bank to na pewno nie jest oryginał, taki jak ty kupłeś to ja mogę kupić za 150 PLN, jeśli nie wierzysz to zadzwoń pod ten nr.0256327864. Oryginalny simering wygląda tak: warga jak w zwykłym, osnowa metalowa, a w środku filc. Jak założyłeś zwykły blaszany pokryty gumą bez tego filcu to wyrżnie ci rowek i wtedy dopiero zaczną się koszta.

pawel131
Ja osobiście rozebrałem to, wyczyściłem nalot rdzy tam gdzie się dostaje tą wąską szczeliną i przestało ciec. Ale simering i tak jest zamówiony.

#13 Share slawuch

slawuch

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 10 kwiecień 2010 - 21:04

Jak naprawić przedni napend leci olej ten co kupiłem był identyczny jak ten stary i filc tez był ja ci powiem ze jak spojrzałem w katalogu to sa 3 wersje piast bo sa tez te co maja nakretke do redukcji luzów badz zapomoca takich pierscieni a nr to
nichce wprowadzac w bład bo az 3 nr sa a to po francusku i niewiem co do czego a ten co kupiłem to w serwisie u nas mi koles sprowadził bo kupował duzo i ja brałem tez duzo czesci do przodka w MF ale powiem szczeze sa to fajne ciagniki ale bardzo czułe na jakies drobnostki typu zanik masy i zapowietrzenia układów bo wiadomo nowe to nie jest ale co trza robic i heja do przodu :P

#14 Share massey11

massey11

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 10 kwiecień 2010 - 21:32

Jak naprawić przedni napend leci olej slawuch

Ja nie zamierzam się z tobą spierać o cenę tego simeringu, może ja kupuję drogo, ale jak ty masz dostęp do tańszych części to może podziel się tą informacją z innymi, a na pewno nie jeden z tego skorzysta. pozdro

#15 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 10 kwiecień 2010 - 22:04

Jak naprawić przedni napend leci olej wiecie co podzielę się z wami wiedzą :P . Jest tak że tez robiłem w swoim Case przód- były przecieki.
1. Pierwszy problem dotyczył zakupu simeringu- nie ma takich w Polsce. Po prostu nie produkują takich wymiarów (są tam wymiary nietypowe bo półośki pracują na tulejkach a nie na łożyskach, a w Polsce dostępne tylko simeringi odpowiadające wymiarom łożysk)
2. Nie musicie kupować oryginałów (tz. że w komplecie macie ten filc- on ma wyłapywać kurz) a teraz są simeringi przystosowane do tego składają się z dwóch części: część uszczelniająca i część osłaniająca
3. Zakup musiałem zrobić za pośrednictwem. Po prostu facet orientujący się w tym zamówił je z zachodu (nie oryginały tylko normalne simeringi o danym wymiarze)
4. Dostałem tez od niego rade aby założyć po dwa simeringi tylko węższe (oryginalnie miałem filc-podkładka plastikowa- simering jedno-płaszczowy szer.12mm innych wymiarów nie pamiętam. A zrobiłem tak dwa simeringi dwu-płaszczowe szerokość jeden 8mm drugi 10mm. Płaciłem coś koło 20 zł za sztukę i teraz prędzej półoś się ukręci jak puści olej)

#16 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1050 postów

Napisany 12 kwiecień 2010 - 07:27

Jak naprawić przedni napend leci olej bo do CASE nie dokupisz nigdzie indziej jak oryginalnych simmeringów zresztą z łożyskami też nie jest łatwiej zgadzam się że jest kilka rodzająw uszczelniaczy na piastę do tego MFa ale ten 190x220 to koszt oryginalnego tyle zę nie z agco tylko po producencie uszczelniacza 220 zł brutto wiem bo handluję cały czas częsciami a pooza tym np ten sam uszczelniacz kasetowy czyli podwójny do fendta który u korbanków kosztyje nnie podam dokładnej ceny ale około 700zł nie wiem czy netto czy brutto to u mnie w pudełku producenta kupicie za około 250-300 netto i to pokazuje obraz jaki jest narzót na częsciach oryginalnych bo tylko jeden producent w ruropie robi takie uszczelniacze i można je znaleśc chyba we wszystkich zachodnich markach
Mechanika Rolnicza.

#17 Share ariss

ariss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 757 postów

Napisany 12 kwiecień 2010 - 08:09

Jak naprawić przedni napend leci olej do serii 61xx jest 165X195X18 uszczelniacz który u korbanka kosztuje 902zł a jest do 160 na szerokość 15 i się zastanawiam żeby może taki kupić lub gdzieś indziej ten na 18
Sprzedam pług zagonowy 2-skibowy UG
Sprzedam dojarkę na ciągnik

informacje na priv lub gg polecam

#18 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1050 postów

Napisany 12 kwiecień 2010 - 09:37

Jak naprawić przedni napend leci olej on jest z pierścieniem wewnętrznym odezwij się do mnie na tel 501832246 to ci załatwię taki sam jak oryginał dużo dużo taniej tylko musimy cos wytłumaczyć i nie bierz zwykłego uszczelniacza bo nie zda ci egzaminu
Mechanika Rolnicza.

#19 Share dany1234

dany1234

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 26 kwiecień 2010 - 18:13

Jak naprawić przedni napend leci olej witam mam takie pytanie ta nakretki w przednim moscie na wałku ataku to dokrecic na maksa czy zostawic troche luzu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1050 postów

Napisany 27 kwiecień 2010 - 08:01

Jak naprawić przedni napend leci olej na maxa i sprawdzaj czy nie stawia oporu
Mechanika Rolnicza.