Skocz do zawartości

Reklama

Zdjęcie

Widlak do ciągnika

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
15 odpowiedzi na ten temat

#1 blacha

blacha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Zainteresowania:Hobbystycznie weterynaria i różne tematy związane i spokrewnione z trzodą chlewną

Napisany 08 kwiecień 2010 - 09:55

Widlak do ciągnika Tak się składa, że jakiś czas temu udało mi się zakupić maszt od widlaka z odzysku (ma 3,5 t udźwigu na siłowniku, podnosi na wysokość 5 m). Znajomy, który zajmował się przerabianiem takich na podczepiane do ciągnika miał wykonać ramę i przystosować hydraulikę do założenia go na przód do Ursusa 1201, no, ale w efekcie pomysł pozostał w planach, a widlak stoi i czeka. Postanowiłem coś z tym zrobić i chciałbym założyć go normalnie na tył do wspomnianego ciągnika, ale nie wiem sam, którą opcję przeróbki wybrać
taką:
http://www.agrofoto...._101_113563.jpg
czy może taką:
http://img147.images...17456783ff4.jpg
Tak samo nie wiem czy ramę służącą do podczepiania do ciągnika przyspawać do masztu czy też może przykręcić na śruby?
Co o tym sądzicie, jakie macie doświadczenia z tego typu konstrukcjami i którą wersję konstrukcji wybrać?
  • 0
Pomogę tyle co mogę - dalej się zobaczy

#2 melon10641

melon10641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 620 postów
  • 9762651

Napisany 08 kwiecień 2010 - 11:07

Widlak do ciągnika Nie wiem jaką masz szerokość przodu w swoim ursusie ale u mnie akurat tak pasowało ze zdjęliśmy obciążniki i tą "ramę" do ich mocowania ojciec przyspawał kątownik do widlaka i wywierciliśmy otwory że elegancko pasują do ciągnika przykręciliśmy i jest elegancko. Fotki mogę Ci na maila wysłać.
  • 0

#3 damian95

damian95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów

Napisany 08 kwiecień 2010 - 14:18

Widlak do ciągnika Wiesz czym różnią się te sposoby przyspawania niczym tylko jeden ma kółka(Kółka lepsze bo można więcej naładować) drugi nie ma i jak by coś to lepiej porządnie pospawać a nie bawić się ze śrubami. To nie jest takie trudne przyspawać tylko dół i górę tylko musisz mieć dobrą spawarkę i umieć spawać lub komuś oddaj kto spawa zawodowo. Bo to jest jednak 3 tony więc wiesz ciężar sporawy i ci to zrobi spawacz.:lol:
  • 0

#4 macieja910

macieja910

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów

Napisany 08 kwiecień 2010 - 15:02

Widlak do ciągnika Dokładnie jak mówił Damian ja nie widzę tam różnicy w sposobie mocowania. I najlepiej jest to zespawać, porządnym migomatem :lol: Jeżeli masz taki sprzęt i czujesz się na siłach możesz to sam zrobić, jeżeli nie to ja bym nie to możesz nawet dla spawacza zapłacić, kroci nie weźmie ;[
  • 0

#5 pronarek

pronarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 625 postów
  • 9116940
  • Zainteresowania:no po pierwsze to dziewczyny a pózniej to głównie naprawianie i przerabianie róznych maszyn ( zazwyczaj wszystko psuje)

Napisany 08 kwiecień 2010 - 17:04

Widlak do ciągnika A ja wróciłbym do starego pomysłu i zrobił go na przód bo na tył to jest lipa wiem bo mam ;(
  • 0

#6 damian95

damian95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów

Napisany 08 kwiecień 2010 - 17:42

Widlak do ciągnika Ja mam na tył. Taki ładowacz na przód masz tylko do jednego ciągnika i jak ci się zepsuje czy coś to jesteś uziemiony a na tył podczepisz do każdego i wydaje mi się że łatwiej się manewruje bo przednia oś jest skrętna tak jak w widlaku. Ale wiadomo takim traktorem nie wjedzie się już do małych pomieszczeń.
  • 0

#7 pronarek

pronarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 625 postów
  • 9116940
  • Zainteresowania:no po pierwsze to dziewczyny a pózniej to głównie naprawianie i przerabianie róznych maszyn ( zazwyczaj wszystko psuje)

Napisany 08 kwiecień 2010 - 17:56

Widlak do ciągnika No zależy ile się takim masztem robi ale ja i tak jestem za przodem bo do tyłu no fakt ze do każdego traktora ale no według mnie to najlepiej zrobić i tak na przód :lol: a po drugie to myślę ze można to jakoś tak zrobić żeby pasowało i na przód i na tył ;[
  • 0

#8 MateuszG100

MateuszG100

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów
  • 12022667

Napisany 08 kwiecień 2010 - 20:16

Widlak do ciągnika Koledzy też posiadam taki maszt przerobiony do ciągnika dużo nim pracuje z MF255 i jest świetnie, dociążam przód i śmigam po polu z paletami pełnymi kapusty. Lepiej na tył bo tak nie cierpi ciągnik, to znaczy opony i przednia oś według mnie. A co do kółek to jak ma się dobrze utwardzone podwórko i równe to super sprawa bo jak ziemia to zaraz po kółkach ja osobiście nie mam kółek i polecam jak najlżejsze maszty wtedy dużo można przewieść małym ciągnikiem :lol:
  • 0

#9 tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1459 postów
  • 5798541

Napisany 08 kwiecień 2010 - 21:34

Widlak do ciągnika Ja mam duży ale kark boli od patrzenia na tył:lol: Jak nie ma przodka to lepiej maszt na tył. Masz przodek to na przó○d. Proste ;[
  • 0

#10 Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2722 postów
  • 374896

Napisany 04 maj 2010 - 20:13

Widlak do ciągnika Ile taki maszt może być warty? Bo mam takli 3,5T udźwigu na sprzedanie.
  • 0
Kupię opony 11.2R32 (270/95R32)

#11 damian95

damian95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów

Napisany 05 maj 2010 - 16:17

Widlak do ciągnika Jak przerobiony to z 1500zł ale jak nie to trochę taniej i zależy w jakim stanie

Edytowany przez andrzej2110, 05 maj 2010 - 18:09.
Cytowanie posta wyżej

• 0

#12 Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2722 postów
  • 374896

Napisany 05 maj 2010 - 19:17

Widlak do ciągnika Ma dospawane mocowania ale do ciężkiego zetora na grube bolce i nie ma łap bo do ładowarki się przydały ;] 1000zł mogę wołać czy raczej mniej?
  • 0
Kupię opony 11.2R32 (270/95R32)

#13 tomaszs88

tomaszs88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 20 maj 2010 - 22:43

Widlak do ciągnika ja za maszt z siłownikiem oprócz wideł zapłaciłem 250zł:D mam go w Zetorze na przodzie i mogę zaczepić go do każdego innego ciągnika! zdjęcie zrobię i wstawię jak go założę!...:rolleyes: naprawdę super sprawa a chcąc założyć go do tyłu to tylko męczarnia i ten ktoś nie ma praktyki zakładając go do tyłu lub możliwości na przód:)

za 1500zł spokojnie sprzedaż!
  • 0

#14 look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 862 postów
  • 36998609

Napisany 11 wrzesień 2010 - 23:33

Widlak do ciągnika Jaki ciągnik musiałby być do widlaka, który podnosi na max 9metrów? Czy jest taki traktor, którego nie przeważy ten widlak? Chciałbym nim układać stóg ze słomy, baloty z sianokiszonki i kłaść na przyczepę bele z pola.Czy fortschritt zt 303 podoła temu narzędziu na max wysokość czy coś mniejszego starczy?Oczywiście ten maszt ma kółka.
  • 0
Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

#15 damian95

damian95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów

Napisany 12 wrzesień 2010 - 11:13

Widlak do ciągnika To aby go nie przeważyło do tyłu to nie ma znaczenia czy podnosi na dwa czy 9 metrów
Najważniejsze jest to aby to było równie idealne podłoże bo wystarczy kilkanaście centymetrów i z taką wysokością ciągnik leży na boku więc ryzyko jest. Ile taka sianokiszonka waży 1 t to na ten traktor to nie jest dużo. Tylko najważniejsze jest to aby było równe podłoże.

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowany przez krolikNH, 19 wrzesień 2010 - 12:55.

• 0

Google AgroFoto Ads Widlak do ciągnika

• Reklama google
Dzisiaj, 17:45
  •  

#16 Damianooo134

Damianooo134

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów
  • 6676496
  • Zainteresowania:Motoryzacja<br />Rolnictwo<br />Tuning

Napisany 28 maj 2011 - 15:59

Widlak do ciągnika Mogę zakupić masz od widlaka kompletny wysokość podnoszenia ok 6m.
I teraz pytanie-czy jest ktoś na forum który taki widlak ma zamontowany z przodu ciągnika??
Głownie służył by mi do załadunku bel słomy i sianokoszionki.
Zamontowany by był do najprawdopodobnie do FARMTRACK 80 4 wd
Ma ktoś jakieś zdjęcia z zamontowanym masztem z przodu??

Z góry dziękuję za odpowiedzi.
  • 0

Także otagowane jednym lub więcej z tych słów kluczowych: %s