Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co da sie zrobic?

30 odpowiedzi na ten temat

#21 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 11 kwiecień 2010 - 09:12

Co da sie zrobic? najprosciej to zapytaj babcie ile zarabia na tych ha rocznie i wtedy mozesz przekalkulowac czy ci sie oplaca,ja mam troche mniej ale nawet nie probuje z nich wyzyc,a rady typu warzywa pod oslonami,bydlo miesne-jak masz tyle kasy by w to zaiwestowac to znajdz lepszy biznes.wiecie ile kosztuje zasianie 1 ha warzyw lub 1 jalowka albo ciele rasy mesnej?? ile trzeba miec sztuk zeby z tego zyc?od miesiaca czekam na odbior byczka i nie ma komu sprzedac,nastepne ciele w kolejce ,ruch na mieso slaby,euro stanialo co bedzie dalej???

buk, humor ,seks ,rokendrol.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co da sie zrobic? Dzisiaj, 15:36
  •  

#22 Share 19Damian89

19Damian89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 526 postów

Napisany 11 kwiecień 2010 - 17:59

Co da sie zrobic? @jacus a po ile te cielaki i ile maja tygodni bo rozumiem ze sa male, i jakiej rasy. a cielak kosztuje od 500-1000 zalezy jaki duzy jest itp bynajmniej po tyle moj kuzyn kupuje na targu lub od sasiadow

#23 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 11 kwiecień 2010 - 20:29

Co da sie zrobic? cieliczka ma dopiero 2 tyg i czeka w kolejce do ubojni,nie chce mi sie chowac,lepiej gdzies za miesiac zabic i sprzedac cielecine,to sm,ladna brozowa,szkoda zabic,ale u nas rolnictwo umiera smiercia naturalna,a takie pytanie jak w tytule tematu to by wywolalo salwe smiechu.

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#24 Share david85

david85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 11 kwiecień 2010 - 21:53

Co da sie zrobic?

najprosciej to zapytaj babcie ile zarabia na tych ha rocznie i wtedy mozesz przekalkulowac czy ci sie oplaca,ja mam troche mniej ale nawet nie probuje z nich wyzyc,a rady typu warzywa pod oslonami,bydlo miesne-jak masz tyle kasy by w to zaiwestowac to znajdz lepszy biznes.wiecie ile kosztuje zasianie 1 ha warzyw lub 1 jalowka albo ciele rasy mesnej?? ile trzeba miec sztuk zeby z tego zyc?od miesiaca czekam na odbior byczka i nie ma komu sprzedac,nastepne ciele w kolejce ,ruch na mieso slaby,euro stanialo co bedzie dalej???

Pisze o warzywkach bo mój brat w ten sposób zaczynał gospodarzenie na własną rękę rodzice kupowali 5ha ziemi a że wtedy "młody rolnik" wchodził to kupili na niego dostał premie zasadził 1ha selera (fakt on miał sąsiada który go w to wprowadził) teraz ma jeszcze 40ha dzierżaw i powoli się rozkręca nie jest łatwo ale da się liczą się chęci bo jeżeli za bardzo cię to nie kręci to lepiej nie zaczynać.

#25 Share adonator

adonator

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 12 kwiecień 2010 - 20:37

Co da sie zrobic? O i okazuje się że "liczą się chęci" , kalkulacje się nie liczą bo jak twierdzi mój lekko ograniczony kumpel "ziemia cię wyżywi".... Małolaty lepiej zabierzcie się do nauki a nie fantazjujcie..

#26 Share Tomi1910

Tomi1910

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów
  • Zainteresowania:Interesuję się Kulturystyką oraz maszynami rolniczymi i wszystkim co się z nimi wiąże ;]

Napisany 29 kwiecień 2010 - 17:59

Co da sie zrobic? Mi mówią, że mam się uczyć, iść do pracy krowy sprzedać, a ziemię uprawiać jako hobby :rolleyes:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#27 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 29 kwiecień 2010 - 18:07

Co da sie zrobic? A ile masz tych krówek?

#28 Share Tomi1910

Tomi1910

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów
  • Zainteresowania:Interesuję się Kulturystyką oraz maszynami rolniczymi i wszystkim co się z nimi wiąże ;]

Napisany 01 maj 2010 - 16:37

Co da sie zrobic? Dojnych 12 czyli za mało aby w tych czasach jakoś żyć jedynie na ledwie co związać koniec z końcem. :rolleyes:

#29 Share luki15146

luki15146

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 303 postów

Napisany 01 maj 2010 - 21:21

Co da sie zrobic? a gdzieś kiedys czytalem na tym forum, że nie trzeba bedzie miec sredniej wojewodzkiej tylko krajowa zeby otrzymac dotacje. Prawda to? @rafalkowalski, koledzy wspominali tez cos o gospodarstwie produktywnym, czyli majacym powyzej 4 ESU, aczkolwiek tego tez nie jestem pewien. Tez sie interesuje tym, bo jestem 2 lata mlodszy od ciebie i mam tylko 9ha w spadku. Tez ciagle slysze ze wies to nie ma przyszlosci. Moim zdaniem lepiej jest robic to co sie lubi, niz codzien rano wstawac do lekkiej pracy za 1000 zl ze słowami ,,O ja P******" Powodzenia!

#30 Share Tomi1910

Tomi1910

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 02 maj 2010 - 11:33

Co da sie zrobic? No to na gospodarce jest dobre, że robisz u siebie. Nie masz szefa co by cię co chwilę gonił tylko sam sobie jesteś panem. To co masz zrobić to zrobisz kiedy chcesz idziesz do domu na herbatkę czy coś innego :rolleyes: I to jest chyba największy plus pracy na wsi nikt cię nie goni. :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share dzikijohn

dzikijohn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów

Napisany 30 sierpień 2010 - 09:21

Co da sie zrobic? Pewnie że nikt Cię nie goni... sam się gonisz! Krowa się cieli, kosić trzeba, siać, orać, rolować, foliować, to Ci zdechnie to zachoruje... Mam brata w policji 2300zł na rękę - siedzi w dobrym aucie i patroluje, sporo papierkowej roboty ma ale coś za coś. Strasznie panikujecie z tym 1000zł. Jak jesteś cwany to i 2500 zarobisz. Trzeba myśleć. Na byku którego kupisz jako cielak jak Ci 800zł zostanie to się ciesz. Za 20 miesięcy będziesz miał 8 tys z 10 sztuk. Kokosy?