Zaloguj się, aby obserwować  
Sebastian24A2

Czy możliwe jest dofinansowanie dla rolnika na budowę magazynu

Polecane posty

Witam. Chcę w najbliższym czasie postawić murowany budynek o wymiarach ok. 8m x 20m.Jego celem będzie przechowanie różnych wyżyw lub zbóż (nie chłodnia). I mam pytanie czy jest możliwe jakieś dofinansowanie na budynek o podobnym zastosowaniu i wymiarach, jeśli tak to proszę o jakieś porady linki i kontakty. Jeśli jednak tak owe dofinansowanie nie jest możliwe proszę o podobne możliwości dofinansowań na budynki o podobnym zastosowaniu z uwzględnieniem tych wymiarów. Z góry dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

poczytaj sobie o modernizacji gospodarstw rolnych

Czytałem ale nie mogę nic znaleźć odpowiedniego dla siebie, czy możesz ew. podać mi linki do podobnych wniosków. Może ktoś podesłać jakieś gotowe wzory o dofinansowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bez problemu możesz wybudować magazyn płodów rolnych, tak jak ja.

 

To to to świetnie ale czy ktoś może mi pomóc z tymi dofinansowaniami. Nikt narazie nie wskazał konkretnych możliwości linków oraz ew. dokumentów. Ciesze się że jest pan z województwa lubelskiego ja też. Może pan podać miejscowość? CZY ZNAJDZIE SIĘ JAKIŚ CHĘTNY DO POMOCY ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

@jankris - powiedz mi jedno - stawiałeś sam magazyn?

Myślę nad czymś takim. Jeden budynek. 35% to garaż (podzielony na warszat+garaż), pozostałe to magazyn na maszyny/zboże w okresie od żniw do czasu aż je sprzedam. Da się coś takiego pod PROW podciągnąć?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
avant98    0

Kolego nie ma takiej opcji jak garaż czy warsztat lub jakkolwiek to zwał pomieszczenie na maszyny! Możesz wybudować magazyn na zboża lub inne płody, może to służyć jako pomieszczenie do przygotowania produktów do sprzedaży lub cokolwiek związane z magazynowaniem i konfekcjonowaniem. Jednak muszisz umotywować sensownie potrzebę takiej inwestycji. Nie ma jako takich ekspertyz jaki wielki budynek przysługuje na jak duże gospodarstwo ale proponował bym Ci zachować zdrowy rozsądek bo pomysł może spalić na panewce.

 

Jednak że potem wykorzystasz pomieszczenie jako garaż lub warsztat to twoja sprawa chyba nie musisz tak tego nazywać we wniosku?!?!

 

Myślę ze za tydzień podpiszę umowę na budowę budynku magazynowego z chłodnią o wymiarach 14*36 przy tym rozmiarze może słuzyć do wszystkiego jednak nazwa musi być taka jak widzisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

opcja jest taka że garaż stawiam ze swoich a magazyn na zboże a także maszyny byłby z dofinansowania tylko nie wiem czy wyrobiłbym się z budową garażu żeby mieć projekt i dokumnetację pod magazyn :D


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12

Jeśli garaż wybudujesz poza modrenizacją to OK. Ale najlepiej wtedy abyś miał dwa odrębne pozwolenia, lub w jednym jasno rozdzielone że to jest garaż a to magazyn płodów rolnych. Uzasadnienie musi szczegółowo określać co i jak w tym magazynie i na jakich powierzchniach będzie magazynowane, w odniesieniu do plonów w gospodarstiwe po to aby w miarę wykorzystać całą jego powierzchnię.

Przy takim projekcie wsparcia z PROW musi też być sporo dobrej woli i odwagi osoby weryfikującej, bo inaczej do wszystkiego można się przyczepić.

 

Oczywiście najlepiej aby wybudowała ci jedna firma, wtedy procedura jest uproszczona. Wartość takiej inwestycji moim zdaniem musi wynosić powyżej 200 tys netto bo inaczej to się nie opłaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj