Filipkowski15

Mułowaty cyklop

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pawel8868    0

obok wajch do poruszania cyklopem masz taki zawór odkręć go i od dołu wciśnij go bo mógł się przyciąć (to jest zawór jak dobrze pamiętam od szybkości poruszania się cyklopa) ja mam trola i u mnie było coś takiego to może i tam coś takiego jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

na trzysekcyjnym rozdzielaczu baaardzo słabo wszystko działa dopiero na duzych obrotach jest w stanie podnieść pustą łyszke i to pomalutku! Dwusekcyjny działa dość energicznie energicznie. Wymieniłem dzielnik stumienia na nowy i dalej to samo, wpiąłem zegar i maksymalne ciśnienie jakie może uzyskać przy podniesionym max ramieniu to 40 bar czyli słabiutko. O dziwo nie jest to wina zaworu przelewowego bo jak używam 2 sekcyjny to ciśnienie na pompie mam 150 bar, podłączyłem dwusekcyjny do ramienia i bez problemu podnosi i uzyskuje ciś 150 bar aż ciągnik przydusiło. Z tego co widze to te rozdzielacze nie mają wbudowanego zaworu tak jak w bizonach więc założyłem inny rozdzielacz 3 sekcyjny i dalej to samo. Co jest grane bo ręce mi już opadają

Edytowano przez grego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

założony jest tak samo jak stary i raczej bez naciąganiu rurek ciężko bedzie go obrócić ale spróbuje. Jeśli nawet był zamieniony to dlaczego na 3 sekcyjnym w krańcowym momencie siłownika nie ma maksymalnego ciśnienia poprostu nic się z tym ciśnieniem nie dzieje. Dzielnik nie powinien wpływać na ciśnienie a tylko na przepustowość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

nikt nie ma pomysłu czemu na rozdzielaczu 3 sekcyjnym nie ma ciśnienia, a na 2 jest? zakładałem już 3 różne rozdzielacze w tym rozdzielacz z wbudowanym zaworem i dalej to samo nie więcej jak 50 bar a na 2 sekcyjnym pójdzie tyle ile ustawisz na zaworze natomiast wszelakie regulacje zaworów nie działają na 3 sekcyjny. Z dzielnika strumienia wywaliłem tłoczek i sprężyne czyli zrobił się jakby trójnik i wtedy 3 sekcyjny działa prawidłowo natomiast 2 sekcyjny w ogóle nie działa. Czy tam są jeszcze jakieś inne zawory które by powodowały takie cyrki?

 

Problem rozwiązany, dzięki postawi MichalL winny był brak oringu na łączniku strumienia i olej uciekał prosto do zbiornika

 

 

Dzisiaj miałem okazję przetestować mój cyklop i dzieją się dziwne rzeczy. Cyklop zasuwa jak szalony ale tylko pod obciążeniem tzn. jak są widły załadowane to na prostym ramieniu szybko podnosi ale jak już widły są puste to wolno wszystko idzie, pomału zamyka chyba że jest opór na widłach to wtedy przyspiesza.Pozatym reaguje z opóźnieniem, co ciekawe dzieje się tak po jakimś czasie od odpalenia wystarczy zgasić poczekać z 5 min i wtedy elegancko zasuwa na luzie jak i pod obciążeniem, ale tylko kilka min, potem nie traci wydajności tylko z ciężarem . Pozatym coś się jakby zacina bo potrafi stanąć całkiem i wtedy żadna sekcja nie działa, latałem stukałem we wszystkie zawory i nic dopiero odkręciłem wąż przy pompie żeby sprawdzić czy w ogóle olej ciśnie i trysnęło trochę oleju i powietrza i od razu zaczął iść. Ma ktoś jakiś pomysł?, w sumie to idzie już nim robić ale irytuje trochę że dłużej zajmuje opuszczenie ramienia czy zamknięcie wideł niż podniesienie ładunku...

Edytowano przez grego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
p526210    0

Witam wszystkich.Jestem od niedawna  posiadaczem cyklopa i muszę zalac nowy olej bo kupiłem go bez oleju mam pytanie odnośnie ilości oleju jaki jest potrzebny aby cyklop mógł pracowac normalnie oraz jaki olej polecacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AndrzejAX    0

Olej HL46 zalany 3 dni temu, 80 litrów ale trzeba dolać jeszcze ze 20l. (czyli tak jak książka pisze 100l)
Teraz cyklop chodzi jak marzenie na 1200obr (Ursus C-330) a nie tak jak dawniej przy pełnej "przepustnicy" nie bardzo chciał chodzić :/
My dodatkowo spuszczaliśmy olej z siłowników żeby jak najmniej starego zostało w układzie: wysunęliśmy wszystkie siłowniki, wylaliśmy stary olej ze zbiornika, wyczyściliśmy zbiornik, zalali nowy olej, odkręciliśmy rurkę która idzie od rozdzielaczy do zbiornika: założyliśmy tam dodatkowo węża i drugi jego koniec do bańki na brudny olej. Następnie jedna osoba przełączała "wihajster" a druga uruchamiała pompę tylko na czas wsuwu siłownika i tak po kolei (20 litrów w ten sposób jeszcze spłynęło)..
Jak wypompujesz/spuścisz stary olej popatrz czy w zbiorniku nie ma żadnych "mętów" na dnie, i przy okazji tam masz filtr ssawny to dobrze byłby go wyczyścić.. 
Zanim kupisz olej to potarguj cenę bo to pół beczki jest, albo dogadaj się z sąsiadem i weźcie całą beczkę na dwóch to dużo taniej będzie i beczka jeszcze zostanie :)  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AndrzejAX    0

W ramie: czyli jednak to prawda że cyklop ma 3 filtry: można się do niego dostać bez ściągania zbiornika? Pewnie zbiornik musi być pusty bo się wyleje zawartość przez ten filtr (w ramie)? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekzet    78

Trzeba tylko zdjąc taką blache ryflowaną za zbiornikiem i filtr jak na dłoni, po rozkręceniu filtra czyści się go tak samo jak filtry w zetorze, to są takie krążki i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smertin    80

Witam,

Mam problem z cyklopem - raz, ze jest mardzo mułowaty, ledwo dzwiga na zimnym oleju, ana goracyk juz w ogole. Tym sie zajalem - wyczyszcze filtry albo wymienie jak bedzie trzeba.

 

Ale mam tez drugi problem - na przekladni zaraz za wałkiem jest taka kwadratowa śruba z dziurką. Jak wlaczam przekladnie to olej jest wyciskany przez tą dziurke. Im wieksze obroty tym bardziej olej sika przez te dziurke. Jaki jest tego powod? Mozliwe ze to przez zatkany filtr powrotu? Olej nie ma jak wracac i wyciska go na zewnatrz przez przekladnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1449

Ta śruba jest w najwyższym miejscu przekładni? Jeżeli tak, to korek wlewowy oleju do przekładni, wnioskuję że masz uszkodzoną pompę i olej pompuje w przekładnie przez co się korkiem przelewa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez piotreksz231
      Witam mam takie pytanie, otóż wymieniam uszczelniacze w obu siłownikach obrotu w cyklopie t 214 i zastanawia mnie czy po złożeniu siłowników i zamontowaniu na miejsce trzeba je jakoś odpowietrzać, chodzi mi głównie o to połączenie z tyłu które łączy oba siłowniki stalową rurką jeden z drugim, bo tak na mój rozum to nie ma tam się skąd wziąć olej bo nie ma połączenia z rozdzielaczami.
       
      Dziękuje z góry za odpowiedź.
    • Przez hos
      Witam wszystkich serdecznie.
      Poszukuje instrukcji obsługi Trolla T-274. Może ktoś takową posiada, może nawet w wersji elektronicznej 🤪?
      Z góry dzięki za pomoc.
    • Przez Bonex157
      Pacjent cyklop t214
      Uruchamiany w obecnej temperaturze cyklop dosłownie nie podnosi nawet na obrotach, obrót i łapy płynnie działają. Dopiero po 5-10 min zaczyna działać sekcja od ramion po wciśnięciu równoczesnie obrotu i podnoszenia siłownik się wysuwa, bez obrotu muł. Dzielnik strumienia uszczelniony został. Zazwyczaj pracował latem więc nie było problemu. 
      Poszukuję ramienia chwytaka do cyklopa
    • Przez mariusz031992
      Witam serdecznie. Chciałbym zbudować łyżkę podsiębierną do ładowacza troll. Niestety brak mi wizji wymiarów samej łyżki jak i mocowań czy też tej "przekładni" pod siłownik. Macie może jakieś rysunki techniczne (nawet i odręczne) czy też  może podacie wymiary wszystkich elementów? https://www.youtube.com/embed/ZOfuYrYxVJI 
    • Przez rolnikgospodarny95
      Chciałbym pomalować ładowacz jakie farby wybrać popielaty i pomarańczowy mam do wybrania ale nie wiem jak oryginalnie z odcieniami RAL było 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj