Skocz do zawartości

Zdjęcie

Mułowaty cyklop

34 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Filipkowski15

Filipkowski15

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, sport , motoryzacja:)

Napisany 07 kwiecień 2010 - 18:40

Mułowaty cyklop Siemano wszystkim .Problem polega na tym że cyklop jest strasznie słaby pomimio tego że ma nową pompe,dzielnik oleju i nowy olej.Strasznie powoli podnosi i drży wymieniałem juz filtr ssawy w zborniku i nic a nawet wyjmowałem filtr i dalej to samo.Jednynie obrót i łapy w miare szybko działają,dodam jeszcze że nie reaguje na obroty czy na niskich czy na 5 przez skrzynie w c 360 i gaz na maska chodzi tak samo.Forumowicze pomużcie bo już mi nerwy ouszczają z tym całym cyklopem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Mułowaty cyklop Dzisiaj, 13:53
  •  

#2 Share Shreku94

Shreku94

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 07 kwiecień 2010 - 18:45

Mułowaty cyklop a może masz zamało oleju jak u mnie jest mało oleju to drży i też niema różnicy ile gazu dasz,ile oleju nalałeś?

#3 Share Filipkowski15

Filipkowski15

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 07 kwiecień 2010 - 18:50

Mułowaty cyklop Wlane jest 40 litrów oleju hydraulicznego

#4 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 kwiecień 2010 - 18:55

Mułowaty cyklop rozdzielacz do regeneracji bo już olej przepuszcza.

#5 Share Filipkowski15

Filipkowski15

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 07 kwiecień 2010 - 19:00

Mułowaty cyklop A może cos jest zadłwaione w przewodach i nie puszcza oleju na rozdzielacz trzysekcyjny ???

#6 Share Karol323

Karol323

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów
  • Zainteresowania:- KPK Kumurun Team - Forever xD
    - Rolnictwo i wszystko po troszku :)

Napisany 07 kwiecień 2010 - 19:30

Mułowaty cyklop Sprawdź zawór pod roździelaczami.. ;[ Troszke roboty i będzie dobrze chodził.. dolej jeszcze oleju i będzie chodził jak burza :lol:
Mały, Skromny, Lubiany, ŁośQ :D
Pozdrawiam ! :)

#7 Share Baza18

Baza18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 07 kwiecień 2010 - 19:44

Mułowaty cyklop U mnei tak sie działo jak była stara pompa - ale biorac pod uwage to ze u Ciebie jest nowa to raczej nie jej wina, ale moze przykrec jej cisnienie na wieksze moze pomoze. U mnie mechanik wkrecał zegar w pompe i jakos ja tam ustawiał po swojemu jak wymianiłem jesienia przy moim ładowaczu. Wiem ze cos mu sie tam nie podobało jak było orginalnie i przestawił - efekt c 330 1300 obrotów i trzeba delikatnie rozdzielaczem pracowac ;] . tyle moge Ci podpowiedzec.
Baza

#8 Share ageimuk

ageimuk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 07 kwiecień 2010 - 19:45

Mułowaty cyklop kolego jezeli obrot i lapy chodza szybko to jest sprawa dzielnika oleju musisz odkrecic ten kolpak tam jest tloczek ale musisz to mocno dociskac zeby sie nierozlecialo a tam w nim jest taka podkladka z otworkiem w srodku i musisz zmniejszyc ten otworek najlepiej zalutowac i i rozwiercic malym swiderkiem lub ta podkladka sie wywrocila i olej zamiast isc na 3 sekcyjny rozdzielacz idzie na 2sekcje czyli lapy i obrot a zebys byl pewny ze to to wez podnies lapy do konca i czymaj a druga reka steruj np podnoszenie jezeli bedzie podnosil to jest tylko to

#9 Share MichalL

MichalL

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 07 kwiecień 2010 - 19:47

Mułowaty cyklop Miałem identyczną sytuację, obrót i łapy aż miło, a na trzysekcyjnym zero mocy. Jeżeli jest to cyklop z łącznikiem strumienia(t-214/1) (strumień oleju z pompy jest podzielony na łapy, obrót, i obsługę ramienia, lecz jeżeli nie wykorzystujesz podwójnego rozdzielacza to cały strumień jest kierowany na obsługę ramienia (rozdzielacz trzysekcyjny)a jak masz uszkodzony uszczelniacz na łączniku strumienia to wtedy część strumienia przewidziana na obsługę ramienia ma wolną drogę do zbiornika) to prawdopodobnie rozleciał się oring na wyjściu z dwusekcyjnego rozdzielacza. Gdybyś był zainteresowany to prześle ci zdjęcia gdzie to się znajduje w cyklopie.

#10 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 07 kwiecień 2010 - 19:53

Mułowaty cyklop panowie co jest, że nie ma pełnego skrętu w jedną strone?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share saherb

saherb

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 07 kwiecień 2010 - 20:30

Mułowaty cyklop

Wlane jest 40 litrów oleju hydraulicznego

Powinno być 100 litrów. Masz za mało oleju i pompa zasysa powietrze.

#12 Share NHTD5030

NHTD5030

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 170 postów

Napisany 07 kwiecień 2010 - 20:42

Mułowaty cyklop moze pompa chu... :lol:
słaba wydajność ;[

#13 Share damian67

damian67

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 07 kwiecień 2010 - 20:49

Mułowaty cyklop lub olej za gęsty

#14 Share paatrykk

paatrykk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 07 kwiecień 2010 - 20:54

Mułowaty cyklop a może smok co wciąga olej jest zapchany!

lub olej za gęsty

jak gęstrzy olej to lepsze wtedy ma ciśnienie jedynie że nie odpowiedni olej i się gryzie

#15 Share Filipkowski15

Filipkowski15

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 08 kwiecień 2010 - 14:55

Mułowaty cyklop MichaIL mugł bys mi wysłac te zdjęcia co i jak sie znajdzuje był bym Ci wdzieczny.Moj numer gg 9318891 :lol:

#16 Share krycha094

krycha094

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 533 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja rolnictwo maszyny rolnicze :)

Napisany 08 kwiecień 2010 - 21:10

Mułowaty cyklop miszka31 a masz dobrze wyregulowany łańcuch ten od obrotu :lol:

#17 Share blacha

blacha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Zainteresowania:Hobbystycznie weterynaria i różne tematy związane i spokrewnione z trzodą chlewną

Napisany 08 kwiecień 2010 - 21:52

Mułowaty cyklop Przyczyna tego stanu rzeczy o który pyta się kolega została już wyjaśniona do cyklopa trzeba wlać ok. 100 l oleju (jeśli dobrze pamiętam to wchodzi chyba coś tak 120 l). No, a jeśli taki stan rzeczy będzie dalej trwał po uzupełnieniu poziomu oleju to należało by spróbować z inną pompą, bo nowe nie znaczy dobre (zdarzają się nieraz uszkodzenia jak np.pęknięcia obudowy itd.
Pomogę tyle co mogę - dalej się zobaczy

#18 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 08 kwiecień 2010 - 22:17

Mułowaty cyklop

miszka31 a masz dobrze wyregulowany łańcuch ten od obrotu :P

z łańcuchem jest wszystko ok, coś w hydraulice, tylko co?

#19 Share MichalL

MichalL

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 14 kwiecień 2010 - 18:41

Mułowaty cyklop Na wyjściu z rozdzielacza dwusekcyjnego masz wkręcony trójnik, jeżeli podnosisz łapy lub wykonujesz obrót to olej kierowany jest do zbiornika oleju, natomiast jeżeli nic nim nie wykonujesz to olej jest kierowany do rozdzielacza trzysekcyjnego (dzięki temu przepływa przez niego cały strumień oleju który pompuje pompa; w cyklopach bez łącznika strumienia jeżeli nie wykorzystujesz dwusekcyjnego to olej i tak wraca do zbiornika, a trzysekcyjny ma do dyspozycji tylko część oleju przydzieloną przez dzielnik oleju) a wracając do tematu to po wykręceniu trójnika powinien na nim być oring (u mnie skruszał) przez co strumień oleju z rozdzielacza trzysekcyjnego miał wolną drogę przez uszkodzony oring wprost do zbiornika.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share GUCIU

GUCIU

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 17 kwiecień 2010 - 20:29

Mułowaty cyklop Zawór jest na belce za pompą hydrauliczną, do niego idzie rurka od pompy. Najpierw trzeba sprawdzi ciśnienie za tym zaworem, np na wężu od łyżki. Jak jest ok 100-110 atm to dobrze. Jak jest mniej to albo zawór otwiera się za wcześnie, albo pompa nie daje ciśnienia. Ja stawiałbym na zawór, bo pompa nominalnie daje jakieś 400 atm to musiała by by strasznie zajechana żeby nie dać 100. Sam zawór jest bardzo prosty, to tłoczek i sprężynka, otwiera się powyżej ustalonego ciśnienia. U mnie zawór puszczał za szybko i słabo podnosił. A twoi sąsiedzi prawdopodobnie mają zwiększone ciśnienie, wystarczy podkręci zawór, ale nie można przesadzać z obciążeniem. Rama na pewno większą wytrzymałość niż 500 kg, ale trzeba wtedy obserwować czy nie ma pęknięc itp, ogólnie podnosząc duże ciężary trzeba obchodzi się delikatnie z ładowaczem. Kiedyś ojciec wyciągał cyklopem silnik z Jelcza(980 kg), bez chwytaka, i dał radę.