Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zapotrzebowanie mocy w prasach

55 odpowiedzi na ten temat

#21 Share wertus

wertus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 176 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze
    i budowlane

Napisany 08 kwiecień 2010 - 20:51

Zapotrzebowanie mocy w prasach Najlepiej kup właśnie jak koledzy wyżej piszą carraro. Ewentualnie krone, ale ciężko będziesz miał znaleźć w dobrym stanie egzemplarz za taką kasę. Przy kupnie sprawdzaj łożyska, wszystkie spawy na ramie, i wały napędowe czy nie były spawane(jak to się mówi Polak potrafi) :lol:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zapotrzebowanie mocy w prasach Dzisiaj, 23:51
  •  

#22 Share Adex

Adex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 09 kwiecień 2010 - 18:31

Zapotrzebowanie mocy w prasach @kostekk1990 masz może jakieś fotki tej twojej prasy?

#23 Share robert1226

robert1226

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów

Napisany 09 kwiecień 2010 - 20:00

Zapotrzebowanie mocy w prasach Do c-360 to tylko pasowa ,ja mam hesstona kupiłem w idealnym stanie za 15000 zł.jak sianokiszonkię zrobie to tura ciężko w bele wbići a słoma może być jak pieprz sucha i idzie jak burza.

#24 Share kostekk1990

kostekk1990

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 09 kwiecień 2010 - 21:28

Zapotrzebowanie mocy w prasach Niestety nie mam fotek bo stoi w stodole troszke zastawiona.Wertus masz racjie polak potafi,ale u mnie takich niespodzianek nie ma to chyba mam ten dobry egzemplaz co? heh

#25 Share endrju00711

endrju00711

Rolnik - Lotnik :D

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 09 kwiecień 2010 - 22:48

Myślę że lepiej będzie się pracowało pasową zmiennokomorową, np.JD 545,550 ale i inne marki.Dobre ubicie beli od samego rdzenia, stałe zapotrzebowanie na moc,nie jak w stałej komorze że pod koniec traktor dostaje "w kość".Jest wielu użytkowników takich pras: endrju,luke16,pongO - mogą tobie doradzić.

A więc przyznaje prasowałem JD 550 z C-360 , są chyba nawet foty w galeri. Powiem tak, jakiej byś prasy rolującej nie kupił, licz się z tym, że zawsze będzie brakować ci mocy, wszystko zależy od wymagań stawianych przez ciebie. Z JD 550 pojedziesz jedynką na małym ciśnieniu w beli, wyjdzie ci na hektar dwie belki więcej, i z pół godziny dłużej, a nawet wody nie zagotujesz :) Niestety ja tak nie potrafiłem, jeździłem ile fabryka dała, na granicy przysłowiowego zdychania silnika, pięć litrów wody na pole i jakoś szło, dodam tylko, że rotacja między biegami to dwójka, trójka szosowa, jak z górki i z wiatrem, żegle rozstawiałem i czwórke szło wbić w słabej jęczmionce :):P Przy takiej jeździe zakatowałem ciągnik w sezonie, drugi sezon jeździłem Renault 75 km, potrafiłem również w niej zagotować wodę, ale tak to było przyzwoicie :). Teraz musiałem sobie kupić renault 85 km, na następny sezon, zobaczymy jak ta będzie chodzić, nie wiem, może za rok mi 100 km zabraknie :) Tak jak więc pisałem wszystko zależy od wymogów urzytkownika :)
P.S. Pomyśl jakie wielkie bele chcesz robić, jak małe bierz 545, zawsze to jakieś mniejsze opory stawia na wom ciągnika :) Jak chcesz wiedzieć coś więcej na temat pras JD to jestem otwarty :)
Pozdrawiam : Endrju00711 :)

#26 Share Adex

Adex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 10 kwiecień 2010 - 07:34

Zapotrzebowanie mocy w prasach @robert1226 a jaki masz model tej prasy hesstona i jakie nią bele robisz?

@endrju00711 a jak to jest z tymi prasami pasowymi bo słyszałem, że często pękają w nich pasy a czasami nawet palą się. Czy to prawda?

A nikt jeszcze nie napisał o JD 540? Co o niej sądzicie?

#27 Share endrju00711

endrju00711

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 10 kwiecień 2010 - 08:05

Zapotrzebowanie mocy w prasach A więc to, że te prasy się palą to taki mit, mi jak jeździłem dwa sezony jeszcze nic się nie spaliło, fakt raz było blisko, ale to wszystko przez moją nieuwagę. Wiadomo, jak dbasz tak masz, wystarczy kontrolować sterownik od prasy i reagować jak coś zaczyna się dziać. Trzeba dbać o stan łożysk, akurat z tym nie mam większych problemów, JD robi porządne łożyska. Oraz wystarczy co dzień po pracy wyczyścić prase z resztek a daje ci gwarancje, że prasa nie ulegnie samozapłonowi :P. Odnośnie pasów to również mit, jedyne co mi się zrywa to spinki lubią pęknąć, inaczej by było jak bym zakładał orginały JD, teraz ten polski szajs co sezon trzeba zmieniać, czyli taka pozorna oszczędność, chyba pozakładam orginały i będę miał święty spokój :)

P.S. Odnośnie pras 540, osobiście miałem porównanie jak szukałem swojej prasy, stały dwie obok siebie, 545 i 540, wtedy żadnych różnic nie widziałem, może z zdobytym do tej pory doświadczeniem jakąś różnice bym znalazł, ale jakoś nie mam ochoty jechać 100 km tylko po to, aby porównać obie te prasy dziś, skoro wiem, że i tak takich nie kupię, następna pewno będzie 592 albo 582, ale to nie prędko :)

#28 Share Adex

Adex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 10 kwiecień 2010 - 20:05

Zapotrzebowanie mocy w prasach @endrju00711 a jak jest z częściami do pras JD, są one łatwo dostępne?

#29 Share robert1226

robert1226

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów

Napisany 12 kwiecień 2010 - 19:40

Zapotrzebowanie mocy w prasach Mam hestona 5650 bele robi max 150 cm , obsługa jest prosta jak budowa cepa sterownik jest elektryczny owijanie sznurkiem też elektryczne tylko trzeba uważać aby się bela równo zwijała . endruj00711kto będzie chciał zagrzać ciągnik ,albo go zajeżdzić to i na pusto to zrobi.

#30 Share Adex

Adex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 13 kwiecień 2010 - 07:27

Zapotrzebowanie mocy w prasach @robert1226 mam parę pytań :) jakie bele nią robisz 150? A jak tam z awaryjnością tej prasy? i czy części w Polsce są łatwo dostępne? :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share robert1226

robert1226

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów

Napisany 13 kwiecień 2010 - 20:30

Zapotrzebowanie mocy w prasach Bele na max robię słome i siano ,do sianokiszonki mam za słabego tura . Awari 0, tylko kilka palcy wpodbieraczu 2czy 3 sztuki ale dopasowałem w Agromie ,a pozatym jakie częśćci pasy i spinki to niema problemu ,a łożska to najmiejszy problem a pozatym co tam ma sięwięcej zepsuć.

#32 Share endrju00711

endrju00711

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 14 kwiecień 2010 - 10:29

Zapotrzebowanie mocy w prasach A więc odnośnie części do JD to standart, wszystkie podstawowe, takie jak spinki od pasów dostaniesz od ręki w byle jakim sklepie z częściami do maszyn rolniczych. Chyba że poważniejsza awaria, coś jak łożyska itp. to jest pewna firma w poznaniu, nie pamiętam teraz nazwy, oni mają zamienniki, jak chcesz orginał to w pare dni sprowadzą ci je. Sam zmieniałem jedno łożysko przed sezonem, później w sezonie wysiadło ale ojciec od razu kupił dwa, w całej prasie są dwa albo trzy rodzaje łożysk, lepiej kupić na zapas i niech sobie lerzą w warsztacie. Za zamienniki daliśmy jak dobrze pamiętam 150 zł za sztukę. Nie jest strasznie z cenami części, a po drugie to tam na prawdę nie ma się co psuć. :) Odnośnie Hesstona, powiedz kolego jak tam masz rozwiązany nacisk na bele, kiedyś oglądałem to miały tylko na sprężynach, ogólnie sam chciałem hesstona, ale przestraszył mnie ten sposób dobijania beli, jednak w JD mam hydraulicznie, ile ustawie od początku tyle samo ciśnienia trzyma, i bela równo zbita.

#33 Share robert1226

robert1226

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów

Napisany 14 kwiecień 2010 - 19:39

Zapotrzebowanie mocy w prasach Tak nacisk jest na sprężnach i jest ok bela jest równo dociśnięta od początku do końca ,ale też jest regulacja nacisku przez przełożenie 2-uch bolców .

#34 Share tomacha001

tomacha001

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów
  • Zainteresowania:interesuje się rolnictwem i co z nim związane

Napisany 15 kwiecień 2010 - 13:24

Zapotrzebowanie mocy w prasach u mnie mam sąsiad JD 545 i robi C360-3p i sobie spokojnie chodzi w słomie i sianokiszonce i nie widzę żeby ciągnik po garach dostawał

#35 Share czemek84

czemek84

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 30 czerwiec 2010 - 21:25

Mam hestona 5650 bele robi max 150 cm , obsługa jest prosta jak budowa cepa sterownik jest elektryczny owijanie sznurkiem też elektryczne tylko trzeba uważać aby się bela równo zwijała . endruj00711kto będzie chciał zagrzać ciągnik ,albo go zajeżdzić to i na pusto to zrobi.

#36 Share piotrek538

piotrek538

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 24 wrzesień 2010 - 16:46

Zapotrzebowanie mocy w prasach Welgera do c 360 nie kupuj ja mam i chce zmienić na większy z przednim napędem bo c 360 zrobisz bele ale kopci jak lokomotywa przy samum końcu i pare razy go udusiłem w trakcie owijania sznurka a większa góreczka to dymi i grzebie jak szalony i problemy chyba że masz równo jak stół to inna sprawa.

#37 Share Dosia

Dosia

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 29 wrzesień 2010 - 16:31

Zapotrzebowanie mocy w prasach Mam podobny problem. Zastanawiam się czy nad kupnem prasy do 30tys z którą poradziłby sobie C360. Poważnie zastanawiam się nad Krone KR 130, ponieważ zależy mi na szerokim podbieraczu.

#38 Share nikiw

nikiw

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 28 listopad 2010 - 20:40

Zapotrzebowanie mocy w prasach a do prasy carraro może pasowałby obwiązywacz siatką od sipmy bo wydaje mi sie że obie mają podobną budowe

#39 Share TOMEK0603

TOMEK0603

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 28 grudzień 2010 - 20:05

Zapotrzebowanie mocy w prasach Nie chciałem zakladac nowego tematu więc pytam tutaj. Jakie zapotrzebowanie ma prasa jd 575? Czy podoła jej Farmtrac 675 DT?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share pimper21

pimper21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo ,mechanika,zetor ,wędkarstwo

Napisany 28 grudzień 2010 - 20:35

Zapotrzebowanie mocy w prasach takie pytanie jaką z JD lub krone wybrać do zetor 8011 do wydania 20-25 tys z siatką i w miarę dobrym stanie ;)

nie potrzebne mi żadne dogodności jak noże szeroki podbieracz czy coś tam byle ładnie szła będę nią robił 500 balotów sianokiszonki i jakieś 200 słomy :D
Zetor Team
Massey Ferguson 255 Zetor 8011 Zetor 10045 <-- moje sprzęty, 40 ha.
Zetor Is Power, Power Is Zetor :)