marcinek512

Claas Axos i John Deere "R"

Polecane posty

marcinek512    0

Witam :lol:

 

Jestem nowy na forum i mam takie pytanko:) Poniewasz planuje zakupić nowy ciągnik(tak od 80 do 90 km) i mam wachania co do dwóch typó ciągników. John Derre seria R. Jest to nowa seria więc może ktoś coś powie co o nim słyszał. Wiem że jest to dobra marka i wgl. A jak wygląda spalanie ogólnie w John Deere?

No i drugi ciągnik nad którym również myśle jest Claas Axos. Co myślicie o tym? jakieś wady i zalety może obu tych ciągników. Są to stosunkowo wsumie nowe modele więc pewnie nie wiele jest użytkowników co mają te ciągniki.

 

pozdrawiam i licze na pomoc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Czy takie nowe modele to akurat sprawa bardzo dyskusyjna, ponieważ R-ka to tak naprawdę modernizacja serii 5020, a znów Axos to następca Celtisa w którym główną zmianą jest silnik (z JD na Perkins). Także warto pytać się użytkowników wcześniejszych serii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinek512    0

Dziś rozmawiałem z człowiekiem który ma właśnie JD R i mówi że spala mu 10 litrów na godzine troche chyba dużo bo wcześniej miał New Hollanda i mówi że o wiele mniej mu palił. A ktoś może wie jak wygląda spalanie w tym Axos'ie

Edytowano przez robertbara
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Libero    16

witam

 

Lepszym konkurentem dla John Deera w tym porównaniu byłby Claas Arion z nowej serii 400. Axos to raczej mechanik natomiast Arion jest już na prawdę bardzo dobrze wyposażony. Dobrze trafiłeś z tym pytaniem gdyż właśnie trwa turnee Claasa po Polsce i można się takim przejechać w polu.

 

pozdrawiam


Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych

Politechnika Warszawska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

a w jaki sposób można się takim claasem po polu przejechać ?? co trzeba zrobić??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinek512    0

witam

 

Lepszym konkurentem dla John Deera w tym porównaniu byłby Claas Arion z nowej serii 400. Axos to raczej mechanik natomiast Arion jest już na prawdę bardzo dobrze wyposażony. Dobrze trafiłeś z tym pytaniem gdyż właśnie trwa turnee Claasa po Polsce i można się takim przejechać w polu.

 

pozdrawiam

no tak zgadza się z tym turne po polsce. Nawet mój ojciec był w niemczech w fabryce claasa bo go zaprosili. Wiem że arion jest lepszy od tego axosa i większy lepiej wyposażony ale natomiast ma silnik John Deere co wpływa natomiast na wieksze spalanie. A ten mniejszy axos ma silniki Perkinson które ponoć są oszczędne. Ale jeżeli chodzi o Ariona to już z niego zrezygnowałem bo jest zbyt drogi;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinek512    0

a w jaki sposób można się takim claasem po polu przejechać ?? co trzeba zrobić??

Musisz jechać do najbliższego Dilera i sie umówić na jkąś jazde czy coś. Ja jestem z pomorza akurat i prawdopodobnie jakoś w kwietniu teraz mają być jakieś pokazy koło Malborka i będzie można jezdzić po polu też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

Ja miałem taki sam problem miedzy tymi 2 ciagnikami ale wybrałem Axosa do ładowacza lepszy jest mimo że nie ma ramy ale jesst niższy i szerszy i lepszo stabilnosc ma a jeśli chodzi o dane tchniczne treż Claas wychodzi lepiej niż JD podnośnik hydraulika wydajniejsza i oczywiście cena względem wyposazenia jak ja brałem to Claas był dużo tańszy niż JD ale powiem takod początku byłem bardziej za Axosem ciagnik fajniejszy niż JD może Claas ma Perkinsa tego a ja nie za bardzo lubie te silniki ale ciągnik ogóleniej solidniej wykonany jest od JD z tego co patrzyłem no i wydaje się też potenzniejszy taki. Wiem że za JD przemawia silnik bo miałem kiedyś JD i wiem że są to bardzo mocne ciągniki jeśli o uciąg chodzi i nie palą też dużo jak się pisze o JD. Ja postawiłem na Axosa a wybierałem miedzy tymi ciągnikami a terasz wybór należy do Ciebie ja chwale sobie swojego Claasa fakt narazie krótko go mam aleciągnik strasznie mi sie podoba i nie żałuje zę nie kupiłem wtedy JD :lol:


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Niech będzie że jestem stronniczy biggrin.gif -ale jeżeli Axos jest solidniej wykonany od "R" to ja jestem dwunastoletnia dziewica biggrin.gif-napewno wybierałeś między tymi dwoma ciągnikami ?-może "M" miałeś na myśli ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
junior5090R    0

Ja proponował bym ci john deera 5090R. Jeździłem nim i jestem pod dużym wrażeniem. Przede wszystkim zachwycił mnie rewers elektrohydrauliczny, w którym z łatwością zmieniasz kierunek jazdy bez wciskania sprzęgła. Kolejne co mnie zachwyciło w tym ciągniku to jego skrzynia zmiany biegów(ta na której ja jeździłem to akurat była AutoQuad plus).

Biegi zmienia się za pomocą przycisków, które umieszczone są na dźwigni zmiany zakresów.

Kabina jest bardzo dobrze wyciszona i komfortowa.

A co do spalania to według opinii nie pali wcale więcej od Claasa :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    472

@Gago - Nie wiem z kąt masz takie informacje ale mam przed sobą specyfikacje axosa i ni groma nie moge znaleźć żadnej danej która by potwierdziła twoje informacje. Np dla 80 konnych modeli; udzwig podnosnika axos-4,2T 5R 4,2T; wydajność pompy axos 60l/min, 5R 55l/min lub 65l/min; wysokość całkowita axos (kabina z gróbym dachem, ogumienie tył 16,9R34)2625mm, 5R (kabina standard ogumienie tył 16,9R34)2595mm. Co do szerokości to zarówno w axosie jak i 5r siedzi identyczna przednia oś także wiele się nie bedzie różnić przy takim samym rozmiarze ogumienia. Poza tym jak już porównywać te ciagniki cenowo to axosa w najlepszej wersji trzeba porównać do gołego 5R a i tak jd oferuje więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinek512    0

Chyba jednak bedzie Axos. Wytargowałem na 148 tys narazie i to tego CX a nie CL może jeszcze jakieś małe negocjacje będą, zobaczymy jeszcze :lol: A ile Ci spale ten Twój Gago ? tak wiesz niej więcej? W poruwnaniu do tego JD co miałes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

Sory chłopaki pomyliła mi się specylikacja bo popatrzyłem się na plakat M

sory !!! :lol: Ale axos w tej najbogatrzej wersji tez jest solidnie wykonany nawet bardzo lepiej niż w podstawowej bym powiedział od JD nie odstaje na moje oko ;[


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

Heh no niby tak ;[ he he Ale też nie mowie że JD jest zły bo ciągnik zawaliście mi się podoba też i jest dobry :lol: Dla mnie są oba takie same tylko ja wybrałem Claasa bo JD był minimalnie za wysoki :(


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slavo    54

@adikpl1 Axos to następca Celtisa, 5000R to następca 5x20 Claas zmienił silnik ale drzwi nadal otwierają się do przodu jak Renault/Claas celtis

@marcinek512 Przy oraniu to oba ci spala ponad 10l na h

do JD 5000R to musisz porównywać Axosa CX

Posiadam Jd 5080R i średnio mi spala 5,6 l na h pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

@Slavo a w czym otwierane do przodu drzwi przeszkadzają??, mi czasem przydałyby się takie drzwi jakie są w axosie, bo wkurzające jest czasem ciągłe otwieranie i zamykanie ich, a w axosie można je otworzyć o 180 stopni i nie poszerzają ciągnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slavo    54

tak napisałem bo kolega @adikpl1 napisał "R-ka to tak naprawdę modernizacja serii 5020, a znów Axos to następca Celtisa w którym główną zmianą jest silnik (z JD na Perkins). " 5000r następca 5x20 tak jak axos celtisa

 

otwieranie drzwi do przodu jest moim zdaniem nie typowy, liczyłem że następca celtisa(nowy model -Axos) będzie miał normalne drzwi-ale jednak nie

 

ok można je zablokować na 180stopni i się nie chwieją

 

 

@qazi skoro zainwestowałem prawie 200tyś w nowoczesny ciągnik który ma klimę to nie będę jeździł z otwartymi drzwiami! - kurzy się!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

jak często wsiadam i wysiadam z ciągnika np przy wożeni bel czy przy czymś innym to wkurzające jest ciągłe otwieranie i zamykanie drzwi, a w innych ciągnikach jest to konieczne aby szyb nie stracić, już nie jeden przypadek był że przez przejazd z otwartymi drzwiami wąskim korytarzem drzwi poleciały bo za mocno wystawały poza obrys ciągnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Libero    16

 

otwieranie drzwi do przodu jest moim zdaniem nie typowy, liczyłem że następca celtisa(nowy model -Axos) będzie miał normalne drzwi-ale jednak nie

 

ok można je zablokować na 180stopni i się nie chwieją

 

 

@qazi skoro zainwestowałem prawie 200tyś w nowoczesny ciągnik który ma klimę to nie będę jeździł z otwartymi drzwiami! - kurzy się!

 

nie typowe... dobre sobie

Claas Axos jest ciągnikiem skierowanym dla rolników którzy potrzebują traktor do chlewni/na łąki itp dlatego właśnie jest dość niski, kilka wersji wyposażenia jak kto potrzebuje i te nieszczęsne drzwi które są niezbędne na wąskich korytarzach w chlewniach gdzie to trzeba często wychodzić z traktora... Do tego typu zastosowań są idealne :P

 

pozdrawiam


Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych

Politechnika Warszawska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

Slavo@ popieram Cie nie opłaca się otwierac drzwi w takim ciągniku bo jest klima :P nie opłaci się go brudzić . A co do tych drzwi to do ładowacza moze i są dobre w oborze jak je roztworzysz ale tak to mi sie to nie podoba bo u mnie śa takie w Axosie jest to nie poreczne siłowniki nie trzymają dzwi i ciągle sie blokują jak ciągnik stoi przodem z góry i ciągle musze je wypinać po zablomowaniu albo trzymać przy otwierani rzeby siie nie zablokowały .Jest to troche nie poreczne ale da się z tym żyć :)


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duplo    0

A jaka jest różnica między axosem a arionem 400. jeśli ma ktoś dane techniczne to niech je podeśle. plisss


"Nothing Runs Like a Deere" ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj