Skocz do zawartości

Zdjęcie

Claas Axos i John Deere "R"

27 odpowiedzi na ten temat

#1 Share marcinek512

marcinek512

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 06 kwiecień 2010 - 21:30

Claas Axos i John Deere "R" Witam :lol:

Jestem nowy na forum i mam takie pytanko:) Poniewasz planuje zakupić nowy ciągnik(tak od 80 do 90 km) i mam wachania co do dwóch typó ciągników. John Derre seria R. Jest to nowa seria więc może ktoś coś powie co o nim słyszał. Wiem że jest to dobra marka i wgl. A jak wygląda spalanie ogólnie w John Deere?
No i drugi ciągnik nad którym również myśle jest Claas Axos. Co myślicie o tym? jakieś wady i zalety może obu tych ciągników. Są to stosunkowo wsumie nowe modele więc pewnie nie wiele jest użytkowników co mają te ciągniki.

pozdrawiam i licze na pomoc:)

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Claas Axos i John Deere "R" Dzisiaj, 21:34
  •  

#2 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1851 postów

Napisany 06 kwiecień 2010 - 21:43

Claas Axos i John Deere "R" Czy takie nowe modele to akurat sprawa bardzo dyskusyjna, ponieważ R-ka to tak naprawdę modernizacja serii 5020, a znów Axos to następca Celtisa w którym główną zmianą jest silnik (z JD na Perkins). Także warto pytać się użytkowników wcześniejszych serii.

#3 Share marcinek512

marcinek512

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 07 kwiecień 2010 - 17:42

Claas Axos i John Deere "R" Dziś rozmawiałem z człowiekiem który ma właśnie JD R i mówi że spala mu 10 litrów na godzine troche chyba dużo bo wcześniej miał New Hollanda i mówi że o wiele mniej mu palił. A ktoś może wie jak wygląda spalanie w tym Axos'ie

Edytowany przez robertbara, 08 kwiecień 2010 - 18:31.
Cytowanie poprzedniego posta

#4 Share Libero

Libero

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 252 postów

Napisany 07 kwiecień 2010 - 19:29

Claas Axos i John Deere "R" witam

Lepszym konkurentem dla John Deera w tym porównaniu byłby Claas Arion z nowej serii 400. Axos to raczej mechanik natomiast Arion jest już na prawdę bardzo dobrze wyposażony. Dobrze trafiłeś z tym pytaniem gdyż właśnie trwa turnee Claasa po Polsce i można się takim przejechać w polu.

pozdrawiam

Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych

Politechnika Warszawska

#5 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 07 kwiecień 2010 - 20:06

Claas Axos i John Deere "R" a w jaki sposób można się takim claasem po polu przejechać ?? co trzeba zrobić??

#6 Share marcinek512

marcinek512

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 07 kwiecień 2010 - 20:07

witam

Lepszym konkurentem dla John Deera w tym porównaniu byłby Claas Arion z nowej serii 400. Axos to raczej mechanik natomiast Arion jest już na prawdę bardzo dobrze wyposażony. Dobrze trafiłeś z tym pytaniem gdyż właśnie trwa turnee Claasa po Polsce i można się takim przejechać w polu.

pozdrawiam

no tak zgadza się z tym turne po polsce. Nawet mój ojciec był w niemczech w fabryce claasa bo go zaprosili. Wiem że arion jest lepszy od tego axosa i większy lepiej wyposażony ale natomiast ma silnik John Deere co wpływa natomiast na wieksze spalanie. A ten mniejszy axos ma silniki Perkinson które ponoć są oszczędne. Ale jeżeli chodzi o Ariona to już z niego zrezygnowałem bo jest zbyt drogi;/

#7 Share marcinek512

marcinek512

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 08 kwiecień 2010 - 08:05

a w jaki sposób można się takim claasem po polu przejechać ?? co trzeba zrobić??

Musisz jechać do najbliższego Dilera i sie umówić na jkąś jazde czy coś. Ja jestem z pomorza akurat i prawdopodobnie jakoś w kwietniu teraz mają być jakieś pokazy koło Malborka i będzie można jezdzić po polu też.

#8 Share Gago

Gago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 624 postów

Napisany 08 kwiecień 2010 - 15:37

Claas Axos i John Deere "R" Ja miałem taki sam problem miedzy tymi 2 ciagnikami ale wybrałem Axosa do ładowacza lepszy jest mimo że nie ma ramy ale jesst niższy i szerszy i lepszo stabilnosc ma a jeśli chodzi o dane tchniczne treż Claas wychodzi lepiej niż JD podnośnik hydraulika wydajniejsza i oczywiście cena względem wyposazenia jak ja brałem to Claas był dużo tańszy niż JD ale powiem takod początku byłem bardziej za Axosem ciagnik fajniejszy niż JD może Claas ma Perkinsa tego a ja nie za bardzo lubie te silniki ale ciągnik ogóleniej solidniej wykonany jest od JD z tego co patrzyłem no i wydaje się też potenzniejszy taki. Wiem że za JD przemawia silnik bo miałem kiedyś JD i wiem że są to bardzo mocne ciągniki jeśli o uciąg chodzi i nie palą też dużo jak się pisze o JD. Ja postawiłem na Axosa a wybierałem miedzy tymi ciągnikami a terasz wybór należy do Ciebie ja chwale sobie swojego Claasa fakt narazie krótko go mam aleciągnik strasznie mi sie podoba i nie żałuje zę nie kupiłem wtedy JD :lol:
Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

#9 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 08 kwiecień 2010 - 16:02

Claas Axos i John Deere "R" Niech będzie że jestem stronniczy Dodany obrazek -ale jeżeli Axos jest solidniej wykonany od "R" to ja jestem dwunastoletnia dziewica Dodany obrazek-napewno wybierałeś między tymi dwoma ciągnikami ?-może "M" miałeś na myśli ?

#10 Share junior5090R

junior5090R

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 08 kwiecień 2010 - 16:04

Claas Axos i John Deere "R" Ja proponował bym ci john deera 5090R. Jeździłem nim i jestem pod dużym wrażeniem. Przede wszystkim zachwycił mnie rewers elektrohydrauliczny, w którym z łatwością zmieniasz kierunek jazdy bez wciskania sprzęgła. Kolejne co mnie zachwyciło w tym ciągniku to jego skrzynia zmiany biegów(ta na której ja jeździłem to akurat była AutoQuad plus).
Biegi zmienia się za pomocą przycisków, które umieszczone są na dźwigni zmiany zakresów.
Kabina jest bardzo dobrze wyciszona i komfortowa.
A co do spalania to według opinii nie pali wcale więcej od Claasa :lol:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1851 postów

Napisany 08 kwiecień 2010 - 16:41

Claas Axos i John Deere "R" Ten Axos to też ma sprzęgo mokre jak R-ka?

#12 Share katator

katator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 866 postów

Napisany 08 kwiecień 2010 - 17:04

Claas Axos i John Deere "R" @Gago - Nie wiem z kąt masz takie informacje ale mam przed sobą specyfikacje axosa i ni groma nie moge znaleźć żadnej danej która by potwierdziła twoje informacje. Np dla 80 konnych modeli; udzwig podnosnika axos-4,2T 5R 4,2T; wydajność pompy axos 60l/min, 5R 55l/min lub 65l/min; wysokość całkowita axos (kabina z gróbym dachem, ogumienie tył 16,9R34)2625mm, 5R (kabina standard ogumienie tył 16,9R34)2595mm. Co do szerokości to zarówno w axosie jak i 5r siedzi identyczna przednia oś także wiele się nie bedzie różnić przy takim samym rozmiarze ogumienia. Poza tym jak już porównywać te ciagniki cenowo to axosa w najlepszej wersji trzeba porównać do gołego 5R a i tak jd oferuje więcej.

#13 Share marcinek512

marcinek512

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 08 kwiecień 2010 - 17:33

Claas Axos i John Deere "R" Chyba jednak bedzie Axos. Wytargowałem na 148 tys narazie i to tego CX a nie CL może jeszcze jakieś małe negocjacje będą, zobaczymy jeszcze :lol: A ile Ci spale ten Twój Gago ? tak wiesz niej więcej? W poruwnaniu do tego JD co miałes

#14 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 08 kwiecień 2010 - 17:42

Claas Axos i John Deere "R" netto czy brutto?, 320 czy 330??

#15 Share marcinek512

marcinek512

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 08 kwiecień 2010 - 20:08

Claas Axos i John Deere "R" [quote name='qazi' date='08 April 2010 - 17:42' timestamp='1270744938' post='501918']
netto czy brutto?, 320 czy 330??
[/quotecena netto i to jest ten 320

#16 Share Gago

Gago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 624 postów

Napisany 08 kwiecień 2010 - 20:18

Claas Axos i John Deere "R" Sory chłopaki pomyliła mi się specylikacja bo popatrzyłem się na plakat M
sory !!! :lol: Ale axos w tej najbogatrzej wersji tez jest solidnie wykonany nawet bardzo lepiej niż w podstawowej bym powiedział od JD nie odstaje na moje oko ;[
Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

#17 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 08 kwiecień 2010 - 20:20

Claas Axos i John Deere "R" A z oczami wszystko w porządku ?Dodany obrazek

#18 Share Gago

Gago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 624 postów

Napisany 08 kwiecień 2010 - 20:46

Claas Axos i John Deere "R" Heh no niby tak ;[ he he Ale też nie mowie że JD jest zły bo ciągnik zawaliście mi się podoba też i jest dobry :lol: Dla mnie są oba takie same tylko ja wybrałem Claasa bo JD był minimalnie za wysoki :(
Zetor Team

#19 Share Slavo

Slavo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 08 kwiecień 2010 - 22:04

Claas Axos i John Deere "R" @adikpl1 Axos to następca Celtisa, 5000R to następca 5x20 Claas zmienił silnik ale drzwi nadal otwierają się do przodu jak Renault/Claas celtis
@marcinek512 Przy oraniu to oba ci spala ponad 10l na h
do JD 5000R to musisz porównywać Axosa CX
Posiadam Jd 5080R i średnio mi spala 5,6 l na h pracy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 08 kwiecień 2010 - 22:16

Claas Axos i John Deere "R" @Slavo a w czym otwierane do przodu drzwi przeszkadzają??, mi czasem przydałyby się takie drzwi jakie są w axosie, bo wkurzające jest czasem ciągłe otwieranie i zamykanie ich, a w axosie można je otworzyć o 180 stopni i nie poszerzają ciągnika

Dodaj odpowiedź