Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co ile motogodzin wymieniać olej w C-360

123 odpowiedzi na ten temat

#61 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 03 listopad 2011 - 13:55

Co ile motogodzin wymieniać olej w C-360 @mlody28-po co w ogóle wymieniać? :lol:
czemu nie wlałeś tego 5 letniego oleju poprzednio-3,5 roku temu?
najlepiej wymieniaj podczas remontów-olej od remontu do remontu :lol:
wiecie dlaczego sprowadzone z zachodu zetory ursusy są o niebo lepsze niż użytkowane w kraju?-tam o obsługi dbają.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co ile motogodzin wymieniać olej w C-360 Dzisiaj, 03:42
  •  

#62 Share mlody28

mlody28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 03 listopad 2011 - 16:16

@mlody28-po co w ogóle wymieniać? :lol:

Śmiej się, ale nie wiem czy wiesz że są tacy którzy twierdzą że nie trzeba oleju w silniku w ogóle wymieniać. Jednak trzeba wymieniac filtr i uzupełniac ewentualne ubytki.

Jakis czas temu czytałem, że emrytowany dyrektor firmy Castrol czy Mobil (nie pamietam juz) sam uwaza koniecznosc wymiany oleju za czysty marketing (jest to po to zebys kupil olej i interes sie krecil) i sam chwalił sie ze podobno przejechal 200 czy 300 (czy nawet wiecej) tysiecy kilometrow bez wymiany oleju w samochodzie (tylko filtr).

Poczytaj rozne fora, ludzie tam pisza ze jezdza 5-10 czy 15 lat bez wymiany oleju a wiekszosc bez wymiany filtra nawet.

I komu tu wierzyć?

A co do tego zachodu to wydaje mi sie ze w wiekszych gospodarstwach lepiej dba sie o maszyny a takich gospodarstw na zachodzie jest po prostu wiecej (no i zachod wiadomo - bogatszy). U nas duzo jest takiej drobnicy po 1 hektarze. Chcialoby ci sie po 2 wyjazdach w roku do pola wymieniac w nim olej?

#63 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 03 listopad 2011 - 19:25

Co ile motogodzin wymieniać olej w C-360 a chciało,nieraz po 10 moto wymieniałem.

wymiana filtru nie jest do końca skuteczna-przecież olej przez filtr się przelewa bez oczyszczenia-zawór puszcza.

żeby mieć olej w silniku kilka lat-to są takie oleje-syntetyczne-no i bardzo drogie.
widziałeś kiedyś silnik w środku,który olej ten sam miał kilka lat-ja tak-jak seweryn20 pisał:asfalt-na ściankach.
wiesz co się w silniku zużywa najszybciej?

#64 Share mlody28

mlody28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 04 listopad 2011 - 14:28

Co ile motogodzin wymieniać olej w C-360 Nie, nie było mi jeszcze dane widzieć wnęczności silnika po wieloletnim używaniu tego samego oleju..
No to co sie zużywa w silniku najszybciej? paliwo? ;)

Ja osobiście nie jestem zwolennikiem jazdy 20 lat na jednym oleju. Napisałem tylko że są tacy którzy oleju nie wymieniają i jezdżą te 20 lat i nic sie nie dzieje (przynajmniej tak twierdza) . Sam przeciez nie przekroczylem nawet 150mth w 3lata i mysle ze jak przy takiej ilosci mth olej bedzie rok dwa dluzej w silniku to nic mu nie bedzie.

#65 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 04 listopad 2011 - 16:00

Co ile motogodzin wymieniać olej w C-360 nie wiesz co się zużywa najszybciej między współpracującymi częściami?-smar kolego-w silniku olej.
wiesz dlaczego olej powinno się wymieniać raz w roku,lub inaczej-po roku od pierwszego rozgrzania-ponieważ olej składa się również z dodatków uszlachetniających,i to właśnie one się starzeją,zachodzą również reakcje ze spalinami(jakieś związki siarki powstają).i taki kilkuletni olej już prawie nie smaruje.
nawet nowy olej nie powinien być starszy niż 4 lata od daty produkcji,aby go wlać.
takie są zasady,normy-ktoś je chyba badał nieprawdaż-nie mój to wymysł,ale tak jest.
są oleje na lata,syntetyczne,drogie-raczej do stosowania w sprężarkach-tam nie ma dostępu spalin.
twoje wymiany nie są rozsądne dla silnika-ale to twoja sprawa-od razu nic specjalnego się nie stanie,ale z czasem.
zrobiliśmy w 355 11000 motogodzin do remontu silnika-a oleje w latach 70-80 wiadomo jakie można było dostać.ten ciągnik całkiem dobrze jeszcze żyje,a ma ponad 30000,a skrzynia,podnośnik,przekładnia główna,ogólnie cały tył,oryginalny-pokaż mi taki drugi.

#66 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7583 postów

Napisany 05 listopad 2011 - 08:42

Co ile motogodzin wymieniać olej w C-360 Bo to 355. Puzniejsza 60-ką nie zrobisz tego bezawaryjnie za skarby świata. A włóż do swojego dzisiejsze części. Zapomnij o takim wyniku.
KPK Kumurun Team

#67 Share mlody28

mlody28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 06 listopad 2011 - 18:57

Co ile motogodzin wymieniać olej w C-360 No pewnie tak jest jak piszesz, ale ja i tak co roku oleju wymieniał raczej nie będe. A że pożyje krócej? no cóż... Narazie ma 32 lata bez remontu. I przy obecnym wykorzystaniu pożyje pewnie jeszcze raz tyle ;) bez wzgledu na to czy olej bedzie wymieniany co jeden, dwa, czy tam trzy lata.

#68 Share Symferopol

Symferopol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 02 styczeń 2012 - 19:19

A co myślicie o wlewaniu do 60-tki nowego ale starego oleju? ;)
Tzn. olej stoi sobie w garażu od powiedzmy 5-6lat...

Jak nie otwierany to lej

#69 Share tomekwilku

tomekwilku

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja,maisterkowanie

Napisany 02 luty 2012 - 09:59

Co ile motogodzin wymieniać olej w C-360 ja w swojej 360 leje lotos mineralny 15W40 i zmieniam co 200mth

#70 Share ursusek3p

ursusek3p

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 10 czerwiec 2012 - 18:41

Co ile motogodzin wymieniać olej w C-360 Mam pytanie po ile kasują za mth ? Np w koszeniu łąki ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 czerwiec 2012 - 19:21

Co ile motogodzin wymieniać olej w C-360 ceny usług masz w tym temacie
http://www.agrofoto....151-ceny-uslug/

#72 Share ursus55

ursus55

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 05 lipiec 2012 - 21:29

Co ile motogodzin wymieniać olej w C-360 To że olej nie powinien mieć więcej niż 4-5 lat od daty produkcji? kto to wymyślił? Olej w zamkniętej bańce nie traci ani właściwości smarnych ani cząstek uszlachetniających, znajdź mi na bańce datę ważności ciekawe? Po prostu jej nie ma. A olej powinno się zmieniać co 100mth nie od zależności jak długo jest on zalany tylko jak długo pracował w silniku, poprzez pracę (ilość mth olej traci właściwości smarne a nie przez to jak długo jest w silniku, do tego jest takie coś jak badanie lepkości oleju.

10 litrów Dodany obrazek

9,5 po zaciągnięciu już filtra, lejąc 10 to już prawie że nad stan a tak się nie powinno lać.

Edytowany przez ursus55, 05 lipiec 2012 - 21:30.

#73 Share lukas1g

lukas1g

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów
  • Zainteresowania:URSUS JEST BOGIEM ORKA NAŁOGIEM SIANIE ZABAWĄ ROPA PODSTAWĄ

Napisany 19 grudzień 2012 - 20:30

Co ile motogodzin wymieniać olej w C-360 Ja zawsze kupuję 10 litrów do mojej C-360, z czego litr zmieniam w filtrze powietrza. Jeżdżę na superolu cc od zawsze i nic się nie dzieje :)
Raz na rok wymieniam, a robie ok1200mth. Ciśnienie elegandzkie: na zimnym 5.5-6atm. A jak się rozgrzeje 4-4.5.
Jakieś 10lat temu pęk mi wał. Blok (łoże) był osiowany, nowy wał. Zimą -20 po przelaniu gorącą wodą dwa razy obróci i już chodzi :D
Także na żaden turdus się nie skuszę :rolleyes:

Edytowany przez lukas1g, 19 grudzień 2012 - 20:32.

#74 Share POL1

POL1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 19 grudzień 2012 - 20:33

Co ile motogodzin wymieniać olej w C-360 U mnie ciapek i C-360 zalane są Mobil1 15/40 DIESEL.

#75 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 grudzień 2012 - 20:44

Ja zawsze kupuję 10 litrów do mojej C-360, z czego litr zmieniam w filtrze powietrza. Jeżdżę na superolu cc od zawsze i nic się nie dzieje :)
Raz na rok wymieniam, a robie ok1200mth. Ciśnienie elegandzkie: na zimnym 5.5-6atm. A jak się rozgrzeje 4-4.5.
Jakieś 10lat temu pęk mi wał. Blok (łoże) był osiowany, nowy wał. Zimą -20 po przelaniu gorącą wodą dwa razy obróci i już chodzi :D
Także na żaden turdus się nie skuszę :rolleyes:

To co, olej wymieniasz co 1200 mth ?
W profilu Masz wpisane - łączny areał 8,5 ha. to może nam powiesz gdzie Ty robisz te mth. o ile nie chcesz zarobić ostrzeżenia za pisanie bzdur.

#76 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7583 postów

Napisany 19 grudzień 2012 - 20:47

Co ile motogodzin wymieniać olej w C-360 Walnołeś się o jedno zero. Po 1200 mth olej nie ma prawa się wylać z sinika.
KPK Kumurun Team

#77 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 grudzień 2012 - 20:52

Co ile motogodzin wymieniać olej w C-360 @seweryn kolega walnął się nie tylko na zerze, 10 litrów akurat mu starczy na silnik filtr i pompę

#78 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7583 postów

Napisany 19 grudzień 2012 - 20:56

Co ile motogodzin wymieniać olej w C-360 No. Chyba że to 4011. Tam do silnika wchodziło 9. A i tu niezgodność bo do filtra wchodzi 1,8. Mamy nowego Andersena.
KPK Kumurun Team

#79 Share lukas1g

lukas1g

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów
  • Zainteresowania:URSUS JEST BOGIEM ORKA NAŁOGIEM SIANIE ZABAWĄ ROPA PODSTAWĄ

Napisany 19 grudzień 2012 - 21:03

Co ile motogodzin wymieniać olej w C-360 No faktycznie się walnąłem, miało być 120mth. 1200 to jest tawot.
Ano poważnie ponad 9L leje w silnik, niecały litr w filtr. A w pompie wtryskowej od remontu nie zmieniałem.

Zgadza sie, od 60-tki tylko silnik. Skrzynia, most i przodek z filtrem pewnie od 40-tki.

Edytowany przez lukas1g, 19 grudzień 2012 - 21:01.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7583 postów

Napisany 19 grudzień 2012 - 21:05

Co ile motogodzin wymieniać olej w C-360 No. Teraz to się prawie zgadza. Książkowo olej w silniku powinien być wymieniony co 200mtg. Biorąc pod uwagę fakt że ta cyfra powstała za czasów oleju LUX i superol dzisiaj na lepszym(ja wlewam ELF lum MOBIL) spokojnie można do tego przebiegu ciągnąc.
W 60-ce wcale nie jest to dużo. W mtz-cie wymiana co 250 a żeby do tego dotrwać to trzeba się na prawdę długo natyrpać bo mtg ma długa jak diabli.
KPK Kumurun Team