Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pompa paliwowa NH TM

16 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Cichy94

Cichy94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,motoryzacja

Napisany 05 kwiecień 2010 - 12:21

Pompa paliwowa NH TM Witam zna ktos moze cene regeneracji pompy paliwowej prz nh tm?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pompa paliwowa NH TM Dzisiaj, 17:46
  •  

#2 Share marcint19

marcint19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 294 postów

Napisany 05 kwiecień 2010 - 13:57

Pompa paliwowa NH TM dokładnie nie wiem ale raz kolega mi mówił że nowa pompa paliwowa u dealera kosztuje coś około 27tys. jeżeli czegoś nie pomyliłem

#3 Share RolnikSprzedawca

RolnikSprzedawca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 467 postów

Napisany 05 kwiecień 2010 - 17:44

Pompa paliwowa NH TM Toś go kolego pocieszył:lol: Pytanie czy na szybko bo padła a potrzebny czy po akcji wiosna chcesz zrobić? jak to drugie to poszukaj magika od pomp samochodowych (ciężarówkowych ) jest duża szansa że zrobi Ci za grosze a jeżeli na gwałtu rety to ;/
Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

#4 Share krolikNH

krolikNH

Retired Moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 4622 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, speedway, dobra fotografia

Napisany 05 kwiecień 2010 - 20:41

Pompa paliwowa NH TM

dokładnie nie wiem ale raz kolega mi mówił że nowa pompa paliwowa u dealera kosztuje coś około 27tys. jeżeli czegoś nie pomyliłem

27tys? Jak pompa do mojego TS-A kosztuje około 8tys to do TMa powinno być podobnie (mowa oczywiście o pompie nowej)

Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

#5 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 05 kwiecień 2010 - 21:17

Pompa paliwowa NH TM Pompe wtryskowa mozna zregenerowac wiec nie trzeba wywalac od razu 8 tys zl. Pompy nie robi Nh tylko Cav-Lukas,Bosch,itp ,wiec warto czasami poczytac tabliczke znamionowa i popytac w firmach regenerujacych pompy wtryskowe ktorych na allegro jest masa.

#6 Share marcint19

marcint19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 294 postów

Napisany 05 kwiecień 2010 - 21:22

Pompa paliwowa NH TM no ja na 100% to pewny nie jestem tak coś słyszałem ale czy to prawda to nie wiem i w tej cenie była wymiana na serwisie
@KrólikNH ale te 8tys. to u dealera NH?

#7 Share Cichy94

Cichy94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów

Napisany 06 kwiecień 2010 - 06:32

Pompa paliwowa NH TM Za nową pompe 27tys to jest raczej nie realna cena :lol: Ja tak stawiałem na do 9 tys nowa a za regenerazje słyszałem ze niby 3tys biora ale czy to prawda?

#8 Share serwisant

serwisant

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 06 kwiecień 2010 - 11:44

Pompa paliwowa NH TM regeneracja pompy wtryskowej do tm175-tm190(elektroniczna) to koszt ok 3000pln
Taka cena jest u nich http://www.zumi.pl/1...szyn,firma.html

#9 Share krolikNH

krolikNH

Retired Moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 4622 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, speedway, dobra fotografia

Napisany 06 kwiecień 2010 - 12:15

Pompa paliwowa NH TM @marcint19, tak cena u dilera, @soczewko, dzięki, że mi powiedziałeś o tym, iż pompę można zregenerować, bo bym nie wiedział :lol: Gdybym znał cenę regeneracji to bym podał, ale znam cenę tylko nowej ;[

Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share Cichy94

Cichy94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów

Napisany 06 kwiecień 2010 - 19:06

Pompa paliwowa NH TM 3 tysie to jeszcze nie jest tragicznie;)

#11 Share drejsyk

drejsyk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 17 kwiecień 2010 - 20:46

Pompa paliwowa NH TM Mam małe pytanie dotyczące NH TM 175. ponoc jest jakiś system w tych ciągnikach który działa po włączeniu wałka WOM, ciągnik zwiększa moc o 30%.

#12 Share Cichy94

Cichy94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów

Napisany 18 kwiecień 2010 - 06:55

Pompa paliwowa NH TM

Mam małe pytanie dotyczące NH TM 175. ponoc jest jakiś system w tych ciągnikach który działa po włączeniu wałka WOM, ciągnik zwiększa moc o 30%.

Ale to jest tylko w wersjach tm 175 czy w innych tez? ja mam tm 150 i niby na szybie pisze ze +wom cos daje ale nie wiem oco w tym chodzi.Mój kumpel ma johna to tak ma ze jak włączy WOM to zwieksza sie moc.

#13 Share drejsyk

drejsyk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 18 kwiecień 2010 - 08:30

Pompa paliwowa NH TM Słyszałem że w TM od 150 W górę i podobnych Case, ale ile w tym prawdy,dlatego pytam, zawsze większa moc jest mi potrzebna.

#14 Share Cichy94

Cichy94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów

Napisany 18 kwiecień 2010 - 11:53

Pompa paliwowa NH TM To ja tez sie dołanczam do tego pytania ;)

#15 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 18 kwiecień 2010 - 12:56

Pompa paliwowa NH TM Zwiększenie mocy na WOM jest tylko w TM175 i TM190 bo one mają elektroniczne pompy wtryskowe, natomiast pozostałe, modele od 120 do 165 mają pompy mechaniczne i nie ma żadnego zwiększenia mocy w tych ciągnikach. W 175 i 190 jest chyba 30 koni dodatkowej mocy, ale działa to w trybie automatycznej zmiany biegów, wciska się guzik i np z broną aktywną czuć naprawdę większą moc, a także w transporcie na automacie jest dodatkowa moc i jest różnica. Mamy jeszcze TM155 i tam nie ma zwiększenia mocy jak wspomniałem, a od womu są różne guziki, jeden jest chyba od łagodnego startu czy coś takiego, aby uniknąć zbyt dużych przeciążeń w maszynie.
Ponadto w 175 i 190 można wykonać chiptuning, mamy u siebie teraz 200 koni w 175, a w modelach z mechaniczną pompą nie można tego zrobić. Ale 175 i 190 to najgorsze nh z serii tm, lepiej kupić 155 czy 165 są to bardzo udane modele może słabsze ale za to bezawaryjne.

#16 Share Cichy94

Cichy94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów

Napisany 18 kwiecień 2010 - 19:16

Pompa paliwowa NH TM Aha to dzięki za info ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#17 Share serwisant

serwisant

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 24 kwiecień 2010 - 16:09

Pompa paliwowa NH TM

Zwiększenie mocy na WOM jest tylko w TM175 i TM190 bo one mają elektroniczne pompy wtryskowe, natomiast pozostałe, modele od 120 do 165 mają pompy mechaniczne i nie ma żadnego zwiększenia mocy w tych ciągnikach. W 175 i 190 jest chyba 30 koni dodatkowej mocy, ale działa to w trybie automatycznej zmiany biegów, wciska się guzik i np z broną aktywną czuć naprawdę większą moc, a także w transporcie na automacie jest dodatkowa moc i jest różnica. Mamy jeszcze TM155 i tam nie ma zwiększenia mocy jak wspomniałem, a od womu są różne guziki, jeden jest chyba od łagodnego startu czy coś takiego, aby uniknąć zbyt dużych przeciążeń w maszynie.
Ponadto w 175 i 190 można wykonać chiptuning, mamy u siebie teraz 200 koni w 175, a w modelach z mechaniczną pompą nie można tego zrobić. Ale 175 i 190 to najgorsze nh z serii tm, lepiej kupić 155 czy 165 są to bardzo udane modele może słabsze ale za to bezawaryjne.

Moc dodatkowa działa tylko i wyłacznie przy pracy z WOM Nie wystarczy właczyc wałka wom zeby zwiekszyc moc o 30KM byłoby to zbyt piekne -:}
Power Buster bo o tym mowa dostepny jest tylko w ciagniach z elektronicznym wtryskiem paliwa "Mierzy" on obciązenie na wałkju WOM jezeli obciązenie wzrasta elektronika zwieksz dawke paliwa po to aby zachowac wydajnośc ciagnika w danej chwili(obroty wałka WOM).Jezeli obciążenie wzrosnie ponad okreslona w oprogramowaniu wartość silnik zacznie spadać z obrotów a co za tym idzie zaczna spadac obroty wałka WOM a nie zawsze tego chcemy.
Więc jezeli zaczepicie np kultywator i włączycie WOM-na pusto- to Power Buster nie zadziała!!
Gdyby było inaczej to po co przepłacac -kupowac ciagnik o mocy 190KM?? wystarczyłoby kupic tańszy175 KM i włączyc wałek WOM -")))) ????