Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pługi UNIA i STAL-TECH

15 odpowiedzi na ten temat

#1 Share dzigit

dzigit

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 04 kwiecień 2010 - 17:22

Pługi UNIA i STAL-TECH Witam
Tym razem potrzebuje porady co do pługów zagonowych do pronara 82sa
Podkreślam że interesuje się tylko zagonowymi
A do rzeczy to szukamy pługa w niewygórowanej cenie więc postawiliśmy na którąś polska markę
Znajomy kupił ostatnio pług stal-tech jedno belkowy ze zmienną szerokością orki lecz nie mieliśmy jeszcze okazji zobaczyć go w pracy bo jeszcze nie orał
Dał za niego około 6 tys (podobno to nawet przystępna cena)
I chce usłyszeć opinie użytkowników na ich temat
Jako drugie na celowniku mam pługi unii ale kompletnie nic o nich nie wiem
Jeśli macie jeszcze jakieś propozycje to chetnie poczytam
Co do firmy akpil to słyszałem ze wielu ludzi jest niezadowolonych z pługów tej marki
A chodzi tu o jakość materiału
Podobają na się pługi typu jedno belkowego ze zmienną szerokością roboczą lecz nie odrzucamy standardowej konstrukcji ramowej
ziemie są dość ciężkie dobrej jakości, jest też trochę górek z glinką więc padło na 4x40 choć kolega ciąga pronarem 82a 5x40
Proszę o podpowiedzi :lol:
POWER IS BACK
POWER IS MTZ

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pługi UNIA i STAL-TECH Dzisiaj, 03:30
  •  

#2 Share pawelzaborze27

pawelzaborze27

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 04 kwiecień 2010 - 18:36

Pługi UNIA i STAL-TECH Skoro ma to być niewygórowana cena to tylko stal tech, bardzo fajne pługi, w bardzo fajnej cenie. Okolica sie nimi zapełnia i każdy je chwali. 4x35, jak nasz ma pomiędzy bolcami, czy jak kto mówi ta no miejsce gdzie sie jabłka zakłada łączenie rurowe, i ono sie wygina, ale 4x40 ma już porządniejsze żelazo i sie nie wygnie. Sąsiad orze takim pługiem z jakims starym df i na nic nie narzeka. Więc polecam ST, unia ciezej sie toczy i jest bardzo droga, a o akpilu nic nie wiem.

#3 Share marius21

marius21

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 04 kwiecień 2010 - 18:40

Pługi UNIA i STAL-TECH Witam
Ja mam pługi Akpila uhz400 i jestem z nich bardzo zadowolony ładnie kryją i jak dla mnie jakość materiału jest ok. cena była przystępniejsza niż unia a podobaly mi sie bardziej niz staltech

#4 Share mareczek525

mareczek525

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 04 kwiecień 2010 - 19:11

Pługi UNIA i STAL-TECH witam kolego ja mam pług agro maszu to prawie to samo jak stal tech nie polecam totalny złom zabezpieczenie śrubowe się nie sprawdza całe korpusy odpadają przy kontakcie z kamieniem zaorał ze 100ha a wygląda jakby miał zaorane z 1000ha odkładnie to chyba są z blachy ziemia od nich nie odchodzi jak jest mokro lakier kiepski zardzewiał kółko to ośka się wygina. zapłać więcej kup uni to na lata będzie pozdrawiam

#5 Share grzesiek7340

grzesiek7340

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 34 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 04 kwiecień 2010 - 20:37

Pługi UNIA i STAL-TECH nie porównuj staltecha do agromasza ja mam pługi stal-tech 3 lata i jestem zadowolony jak mieszkam na koloni są tam 4 gospodarstwa to wszyscy stal tech a u mnie miałem kiedyś trojki do c360 i kortpusy się powyginały a w tych jest zabezpieczenie i idzie elegancko trzeba mieć śruby w zapasie. a i lekko ido ja zetortem 79.5km robie trujko na lrzejszyc glebach a tak to 2 i sam ciągam takim ciągnikiem te pługi kiedys sąsiad odpinał pług do orki ursusem 5714 teraz orze case 140 km 2 sąsiad orał mf 72 km 4 i teraz orze renatulem 115km a 3 sąsiad orał ursusem c385 a teraz johen deere 115 km a u mie zetor bez problemu robi

#6 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1681 postów

Napisany 04 kwiecień 2010 - 20:43

Pługi UNIA i STAL-TECH czy jest tu mod??
błagam piszcie po polsku, a nie 'po polskiemu'... :lol:
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

#7 Share Baza18

Baza18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 05 kwiecień 2010 - 06:41

Pługi UNIA i STAL-TECH ja moge powiedziec pare słow o Uni. Obecnie mam Tura - S zabezpieczenia spreżynowe waga 910 kg. Pługi uni maja bardzo zróznicowane opinie - jedni chwala drudzy tylko narzkaja. w moim przypadku jestem bardzo zadowolony. w przciwienstwie do wielu spotkanych pzezemnie opinie ze pługi uni ida ciezko w robocie ja nie zauwazyłęm czegos takiego chyba ze na 2 klasie ale to kwestia gleby a nie pługa. uzytkowuje go juz 2 lata ma lemiesze z dłutami (cos pieknego) i co najwazniejsze bardzo dobrze kryje!!! ma regulowana belke co bardzo ułatwia odoranie od miedzy ustawiasz na równo z ciagnikiem i do przodu ;]. tylko o ile sie nie myle to za cos takiego teraz trzeba by dac chyba kolo 15 tys. ale pewny nie jestem bo juz 2 lata sie nie ienteresowałem. To tyle co moge Ci powiedzec o Uni i Turach
Baza

#8 Share dzigit

dzigit

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 05 kwiecień 2010 - 09:43

Pługi UNIA i STAL-TECH mia nie zależy zbytnio na zabezpieczeniach przeciw kamieniom
U mnie rzadko kiedy puści bezpiecznik
A orientujecie sie może w cenach takich pługów jak stal-tech, agro masz, akpil i unia
chodzi mi o takie jak podałem wyżej 4x40 dobrze jeszcze jak by była przestawiana szerokość orki
POWER IS BACK
POWER IS MTZ

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share TomCase

TomCase

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 05 kwiecień 2010 - 10:13

Pługi UNIA i STAL-TECH Plug unii 4*40 na resorze kosztuje teraz 19tys w tym roku kupilem taki wlasnie ale na zabezpieczeniu kolkowym napewno jest tanszy i niestety nie znam ceny takiego.

#10 Share Baza18

Baza18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 05 kwiecień 2010 - 10:25

Pługi UNIA i STAL-TECH Jeżeli interesuje Cie pług na kolkach to bedzie zdecydowanie tanszy. U mnie kołki by sienie sprawdziły całkowicie mam bardzo kamieniste pola i poprostu by nie narobił natakiej głebokosci. Radze poszukac telefonu w necie do przedstawiciela handlowego firmy która Ci najbardziej ineteresuje i on Ci wszystko wytłumaczy ;]
Baza

#11 Share adamo24

adamo24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 05 kwiecień 2010 - 10:39

Pługi UNIA i STAL-TECH Ja też przymierzam się do kupna któregoś z tych pługów czteroskibowego, a mianowicie staltech lub unia tur. Pług ma pracować z farmtrackiem 675DT nie wiem do końca na który zdecydować się. Sprzedawca wycenił mi porównywalnie trzy pługi STALTECH U006VN i U170J za 8200zł i UNIA TUR B 35 3+1 za 10000zł ceny oczywiście jeszcze do negocjacji. Który byłby lepszy na ziemiach średnich 2-3-4 klasa bez kamieni.

#12 Share grzesiek7340

grzesiek7340

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 34 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 05 kwiecień 2010 - 17:07

Pługi UNIA i STAL-TECH pługi staltech kosztują 3600

#13 Share adamo24

adamo24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 06 kwiecień 2010 - 16:42

Pługi UNIA i STAL-TECH Zgodzę się z Tobą, że 3600zł ale netto i to cena tych najtańszych modeli np U170P.

#14 Share Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów
  • Zainteresowania:Fotografia, sprzedaż maszyn ich budowa oraz naprawa, drifting

Napisany 06 kwiecień 2010 - 17:20

Pługi UNIA i STAL-TECH To mają byc nowe pługi, bierzecie na PROW czy jak? Bo jeśli nie bierzecie na dofinansowanie to po co wam nowy pług, za którego trzeba dac dużo kasy, jak możecie miec za połowe tego zachodni porządny pług i jeszcze na części zostanie. Staltech podług firm takich jak Lemken, Krone czy Kverneland, nawet starych i wyekspaltowanych. Przecież to nie ciagnik że się może popsuc, elementy robocze nowe i w pole i na 1000ha dobrym zachodnim. Sąsiad ma staltecha, jak złapał poziom w pługu to za nic w ziemie wejśc nie chciał, dopiero jak pod kątem się ustawi to wejdzie, i to ma byc pług? I jeszcze te ceny z kosmosu, ten najtańszy dobra, te 3tys może byc, ale 8tys za staltecha :lol:
“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

#15 Share dzigit

dzigit

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 12 maj 2010 - 21:06

Pługi UNIA i STAL-TECH A pługi phx 4 zawieszane
co i nich sądzicie dał by rade z nimi mtz??
są takie na allegro http://moto.allegro....1_stan_bdb.html
i ile mogą takie ważyć bo nie wiem czy przód nie za lekki bedzie
POWER IS BACK
POWER IS MTZ

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#16 Share Jackassiu

Jackassiu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 13 maj 2010 - 08:20

Pługi UNIA i STAL-TECH Tu gość ma phx'a i mtz'a. Szkoda tylko,że nie orał cięższej ziemi;)
Człowiek to nie maszyna - nie dostaniesz części zamiennych.