przemo93pl

zbiór seradeli?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
przemo93pl    29

Cześć zamierzam siać seradele na nasienie mam już jakieś doświadczenie na spasanie saradeli a lejj nigdy niemłuciłem słyszałem że można ją kombajnem młucić wcześniej ją trzeba kosiarko ściąć i zrobić kucki?Może ktoś tak robi i może sie podzielić wiedzo o tym zemno z góry dzięki?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atakwares    0

kolego rayman jak znalazłeś to przynajmniej podaj gdzie kolega przemo93pl może się zapytać, żeby zamknąć temat byś musiał być moderatorem forum.


.........Są dni kiedy mówie dość,
żyję chyba sobie sam na złość
Wciąż gram śpiewam jem i śpię
Tak naprawde jednak niema mnie...........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Jaki rozstaw rzędów do saradeli,wystarczy tak jak w zbożu?.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PrzemoO    29

Tniesz kosiarką najlepiej z rana gdy jest jeszcze rosa, mniej ziarno się obsypuje.

Potem robisz kupki, chociaż są i tacy którzy ich nie robią. Młócisz kombajnem potem potem czyścisz jeszcze młynkiem i masz gotowe ziarno.

Najlepsze są małe kupki,trzeba je też odwrócić żeby dobrze wyschły. Jeśli masz równe pole bez kamieni to nie trzeba przy omłocie nawet ich wrzucać na heder.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PrzemoO    29

Kombajnista już sobie poradzi,trzeba się trochę nieraz pobawić z ustawieniem wiatru.

Ja i tak po kombajnię czyszczę jeszcze raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Teraz to się kosi rotacyjną i jak wyschnie młóci kombajnem po 3 pokosy na ta (heder 4m). Nie trzeba robić żadnych kupek. Zresztą identycznie młóci się koniczynę.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj