Skocz do zawartości

Zdjęcie

Oprysk na pszenżyto

493 odpowiedzi na ten temat

#121 Share krychu

krychu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów

Napisany 24 wrzesień 2013 - 17:05

Oprysk na pszenżyto Boxer 2,5 l/ha + diflufenikan 0,1 l/ha + glean 5 g/ha.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Oprysk na pszenżyto Dzisiaj, 12:48
  •  

#122 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 24 wrzesień 2013 - 21:30

Oprysk na pszenżyto Spokojnie z boxerem można zejść do 2l w tej mieszaninie. W mieszaninie z gleanem podobnie. 2l boxera +5g gleanu.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#123 Share KAbi12

KAbi12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 25 wrzesień 2013 - 07:49

Oprysk na pszenżyto w jakim terminie najlepiej stosować tą mieszankę?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#124 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów

Napisany 25 wrzesień 2013 - 23:40

Oprysk na pszenżyto Szpilkowanie zboża. W przypadku mniejszej presji chwastów i gorszych warunków atmosferycznych możesz się wstrzymać nawet do 3 liścia.

Dziś tez czytałem że w mieszaninie z diflufenikanem i gleanem można zmniejszyć dawkę diflufenikanu nawet do 50g. W przypadku stanowiska po rzepaku i dużej ilości ich samosiewów warto zwiększać dawkę gleanu do 10 a nawet 15g.
Zapraszam na swój profil

#125 Share tobago

tobago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • Zainteresowania:fotografa, muzyka

Napisany 06 październik 2013 - 18:36

Oprysk na pszenżyto Spodobała mi się ta mieszanka jednak trudno z dostępnością Boxera. Co można zmieszać z diflufenikanem i Gleanem do tego? Chciałbym taką mieszankę zastosować w pszenżycie i pszenicy żeby już nie kombinować z innymi środkami a na stanowiskach po rzepaku jedynie zwiększyć dawke Gleanu. Może Maraton?

#126 Share turtojs

turtojs

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 326 postów

Napisany 06 październik 2013 - 20:38

Oprysk na pszenżyto tobago proponuję 1,7 l lentipuru (chlorotoluron) + 0,1 l DFF + 10 g Gleanu na hektar, koszt około 85 zł/ha

#127 Share Pawel2678

Pawel2678

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 07 październik 2013 - 21:07

Oprysk na pszenżyto Oj 1,7 lentipuru troche dużo chyba, ja w ubiegłym roku dałem 1,5 l tolurexa( to samo co lentipur) to mi pszenzyto poważnie przytrzymało

#128 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów

Napisany 07 październik 2013 - 22:03

Oprysk na pszenżyto U ciebie również chlorotoluron przytrzymał zboże?

Spodobała mi się ta mieszanka jednak trudno z dostępnością Boxera. Co można zmieszać z diflufenikanem i Gleanem do tego? Chciałbym taką mieszankę zastosować w pszenżycie i pszenicy żeby już nie kombinować z innymi środkami a na stanowiskach po rzepaku jedynie zwiększyć dawke Gleanu. Może Maraton?

W sumie boxer chyba nie jest na rynku zbyt długo, ale jak spotkałem go już w swoim rejonie to stwierdziłem że nie jest źle, a jednak są jeszcze takie regiony. Do tej mieszaniny zamiast chlorotoluronu wolałbym dodać izoproturon. Będzie pewnie drożej.
Zapraszam na swój profil

#129 Share przemek111447

przemek111447

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów
  • Zainteresowania:wszystkim;p

Napisany 08 październik 2013 - 10:12

Oprysk na pszenżyto Polecacie legato plus 600 sc w jesiennym odchwaszczaniu pszenzyta?Zboze w fazie 2 lisci...moge pryskac juz czy lepiej zaczekac do 3 liscia??

#130 Share tobago

tobago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów

Napisany 08 październik 2013 - 11:28

Oprysk na pszenżyto @milanreal1 W jakiej dawce proponujesz izoproturon? W formulacji 500SC wg etykiety zalecają 2-2,5l. W jakim konkretnym produkcie jest najlepiej?
Druga sprawa to etykiety wszystkich środków z tą substancją zalecają stosowanie go wiosną.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share cieplym3

cieplym3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Zainteresowania:Różne takie...:)

Napisany 08 październik 2013 - 17:50

Oprysk na pszenżyto Nie straszcie mnie, ja dziś pryskałem zyto 2l CTU+8g gleanu...

#132 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów

Napisany 08 październik 2013 - 19:24

Oprysk na pszenżyto

@milanreal1 W jakiej dawce proponujesz izoproturon? W formulacji 500SC wg etykiety zalecają 2-2,5l. W jakim konkretnym produkcie jest najlepiej?
Druga sprawa to etykiety wszystkich środków z tą substancją zalecają stosowanie go wiosną.

Nie wszystkie, spokojnie można go stosować jesienią 2l wystarcza. A który to już sam wybierz, zawartośc substancji aktywnej ta sama, tyle że w drozszych pewnie lepszy nośnik.
Zapraszam na swój profil

#133 Share turtojs

turtojs

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 326 postów

Napisany 08 październik 2013 - 20:59

Oprysk na pszenżyto zeszłego roku dawałem do tej mieszanki IPU, ale zostało mi trochę chabra na niektórych działkach i chce go załatwić CTU w tym roku.
cieplym3 nie bój się ja tez dwa lat temu pryskałem żyto w takiej dawce i to przy temperaturze 4 stopni Celsjusza i nic się działo, a przynajmniej nie zauważyłem, miało wtedy 2-3 liście :)

#134 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów

Napisany 08 październik 2013 - 21:14

Oprysk na pszenżyto O to nie ma co się martwic, chlorotoluron to substancja która w 70% działa doglebowo, można pryskać nawet w czasie przymrozku jeżeli końcówki nie zatkają się, ciecz robocza nie zamarznie, i gleba nie jest zmarznięta.
Zapraszam na swój profil

#135 Share tobago

tobago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów

Napisany 09 październik 2013 - 10:06

Oprysk na pszenżyto Znalazłem punkt gdzie mają Boxera. Jeśli mieszanka z nim ma byc skuteczniejsza niż z izoproturonen zdecyduje sie na niego. Pytanie tylko czy moge go również stosować w pszenżycie (etykieta mówi tylko o pszenicy)?

#136 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów

Napisany 09 październik 2013 - 13:08

Oprysk na pszenżyto Boxer jest pewniejszy na miotłę, przede wszystkim mechanizm działania ma inny od innych substancji aktywnych herbicydów stosowanych na miotłę. Z kolei izoproturon to lepsze zwalczanie chabra bo jest średniowrażliwy, ale to nie zapewnia 100% skuteczności w zwalczaniu chabra. Etykieta mówi tylko o pszenicy bo tylko na pszenice ma rejestrację. ten herbicyd został wprowadzony dopiero w 2010r. W Niemczech ma rejestrację na żyto, jęczmień i nawet strączkowe. Więc w pszenżycie nie ma przeciwwskazań.
Zapraszam na swój profil

#137 Share tobago

tobago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów

Napisany 09 październik 2013 - 13:33

Oprysk na pszenżyto Dzięuję. Zdecyduje się na Boxera. Choć jak patrzę na spektrum zwalczanych chwastów to w mieszance Boxer, Legato, Glean nigdzie nie ma chabra w chwastach wrażliwych dopiero Glean ma go w średnio wrażliwych. Mam nadzieję że sobie z nim poradzi.
Z moich wyliczeń wynika że na hektar wyjdzie ok 125zł co jeśli gwarantowałoby pewnośc że nie trzeba poprawiać na wiosnę wydaje mi sie dobrą ceną

#138 Share Rodi1973

Rodi1973

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 09 październik 2013 - 19:15

Oprysk na pszenżyto Witam wszystkich serdecznie. Czytam o tych waszych mieszankach i zastanawiam sie czy dobrze zrobiłem mieszając Tolurex 500sc w dawce 1l + Glean 75 wg w dawce ok.17g na 200l wody i pryskałem tym po siewie? Z góry serdecznie dziękuję za opinie i pozdrawiam wszystkich .

Edytowany przez Rodi1973, 09 październik 2013 - 19:25.

#139 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów

Napisany 09 październik 2013 - 21:45

Oprysk na pszenżyto Dla mnie mieszanie tych 2 herbicydów to sprawa trochę dyskusyjna. Oba są sulfonylomocznikami, ale maja inny mechanizm działania.

Dzięuję. Zdecyduje się na Boxera. Choć jak patrzę na spektrum zwalczanych chwastów to w mieszance Boxer, Legato, Glean nigdzie nie ma chabra w chwastach wrażliwych dopiero Glean ma go w średnio wrażliwych. Mam nadzieję że sobie z nim poradzi.
Z moich wyliczeń wynika że na hektar wyjdzie ok 125zł co jeśli gwarantowałoby pewnośc że nie trzeba poprawiać na wiosnę wydaje mi sie dobrą ceną

125zł to nawet sporo, myślałem że wyjdzie 100-110zł. Co do chabra to nie ma żadnego herbicydu doglebowego zwalczającego chabra, czasami występuje on jako średnio wrażliwy, ale na dobrą sprawę jak go zwalczy to łut szczęścia, i odpowiedni termin zabiegu niż twierdzenie że ma pewne zwalczanie. Chabra skutecznie zwalczają wyłącznie herbicydy nalistne nawet te z grupy regulatorów wzrostu, ale w tym przypadku pojawia się problem z za niską temp na taki zabieg aby był skuteczny.
Zapraszam na swój profil

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share Rodi1973

Rodi1973

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 09 październik 2013 - 21:51

Oprysk na pszenżyto milanreal1: Niby tak ale jeden uzupełnia trochę drugi. Czy nie mam racji?