Pawel1222

Oprysk na pszenżyto

Polecane posty

margoo78    533

Na kwaśnym polu z daleka od kiseritu, siara jeszcze bardziej zakwasi. Możesz sam orientacyjnie zbadać ph gleby, kup zestaw z płynem i papierkami lakmusowymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095

Bardziej mi chodziło i to ze to moze byc albo kwas albo niedobór magnezu. Z lubofos jest chyba taki nawóz wapniowo-magnezowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamos012    16

Mam pytanie czy w pszenżycie ozimym mogę zastosować fungicyd PROKARB ? W etykiecie jest tylko pszenica ozima. Dzięki za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

możesz bo to prawie to samo pszenica co pszenżyto , nie dali więcej zbóż bo nie opłaca się rejestrować  😫, ale nie wolno Ci tego robić 😫 bo nie ma rejestracji w pszenżycie .

A co zrobisz to już twój problem 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BomV    190

Dziś zakupiłem Huzar akctiv i plonowit zboża i mam kilka pytan odjosnie tych srodkow. 

Po pierwsze czy mogę je mieszać i spryskać za jednym razem pszenżyto ozime?

Druga rzecz, na chwasty planuje jeszcze zaczekać z pryskaniem żeby wszystkie się pojawiły i dopiero wtedy je zwalczyć, więc może Plonowit zastosować teraz już a zabieg na chwasty dopiero za tydzień ? Czy może jechać już z jednym i drugim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miro010    10

Poleciałem z T1 u siebie i mam takie pytanie, w mieszanine poszło topsin 0.7l+tazer 0.3l mocznik 10kg/h czyli 5% stężenie żeby nie przesadzać, siarczan magnezu jednowodny 5kg/ha plonvit 2l/ha i 1l antywylegacza 725 czy ten wylegacz zastosowałem właściwie czy mogę sobie tylko zaszkodzić? bo nie doczytałem jednoznacznej odpowiedzi, faza w momencie zabiegu jakieś 12 13mm 1 kolanko ponad węzeł krzewienia dzieki za info

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamos012    16

moim zdaniem z antywylegaczem trochę za wcześnie. Najlepiej w fazie 1 kolanka . A co do oprysków to najlepiej w pierwszej kolejności na chwasty odczekać 5-7 dni i dopiero lecieć

BomV napisał:

Dziś zakupiłem Huzar akctiv i plonowit zboża i mam kilka pytan odjosnie tych srodkow. 

Po pierwsze czy mogę je mieszać i spryskać za jednym razem pszenżyto ozime?

Druga rzecz, na chwasty planuje jeszcze zaczekać z pryskaniem żeby wszystkie się pojawiły i dopiero wtedy je zwalczyć, więc może Plonowit zastosować teraz już a zabieg na chwasty dopiero za tydzień ? Czy może jechać już z jednym i drugim?

A co do oprysków to najlepiej w pierwszej kolejności na chwasty odczekać 5-7 dni i dopiero lecieć z odżywką po co zasilać chwasty . Herbicydów raczej się nie miesza .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095

Przede wszystkim odchwaszcza sie jesienią. Taniej, pewniej i kest czas. Podziwiam wszystkich którzy bawią sie w to wiosna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

@przemek28_28 czy taniej i pewniej to bym polemizował. 

W czym widzisz problem przy wiosennych opryskach na chwasta?

Ja zawsze pryskam oziminy wiosną i nie widzę różnicy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miro010    10

ja pryskałem na jesień opalem 500sc i nic teraz nie poprawiałem pomimo ciepłej zimy koszt 70zł ha juz drugi raz na jesień pryskam i się nie zawiodłem co prawda chwasty są ale na palcach idzie je policzyć więc presja żadna....

1 godzinę temu, PRIMO napisał:

@przemek28_28 czy taniej i pewniej to bym polemizował. 

W czym widzisz problem przy wiosennych opryskach na chwasta?

Ja zawsze pryskam oziminy wiosną i nie widzę różnicy. 

wiosną ta różnica że chwaściki kradną azot, i trzeba czekać na warunki a na jesieni bardziej pewny temat z temperatura

Edytowano przez Miro010
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446
6 godzin temu, przemek28_28 napisał:

Przede wszystkim odchwaszcza sie jesienią. Taniej, pewniej i kest czas. Podziwiam wszystkich którzy bawią sie w to wiosna.

Dwu liścienne też pryskasz jesienią ?


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095
13 godzin temu, PRIMO napisał:

@przemek28_28 czy taniej i pewniej to bym polemizował. 

W czym widzisz problem przy wiosennych opryskach na chwasta?

Ja zawsze pryskam oziminy wiosną i nie widzę różnicy. 

W tym ze u mnie od początku marca była jedna czy dwie noce bez przymrozków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    566

Mam na przenżyto Arnold(diflufenikan 200g/l; flufenacet 400g/l) plus trailer 750 wg( zamiennik granstar - tribenuron metylowy 750 g/kg) w jakich proporcjach stosować mieszaninę gdzie max dawka dla arnold to 0,6 l/ha a dla trailer 20g/ha. Można tym pryskać jak część zboża już dawno na wierzchu (siane 15 września), część szpilkuje a część zacznie pewnie zaraz bo dwa dni ostatnie lunęło solidnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamos012    16

Koledzy mam pytanie . Mam zamiar pryskać pszenżyto ozime . Data 22 październik. Kupiłem Expert meta i sprzedawca doradził mi jeszcze Legato zmieszać z Expertem w dawce 100-120 ml/h . Co o tym sądzicie. Z góry dzięki za info

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dragon0102    23
Dnia 29.10.2020 o 00:44, wicia433 napisał:

czy pyrifos 0.5 litra na hekatar z herbicydem będzie miał negatywny wpływ na dżdżownice

Nie będzie miał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Askis    1
Witam mam takie pytanie czy jest sens pryskać teraz pszenżyto(duża presja miotły) lancetem skoro dzisiaj nadają 20° jutro już mniej ale też ciepło ale później nadają nocne przymrozki a z tego co wyczytałem ma być średnia dobowa 5° przez 6 dni po oprysku i czy zdąży zadziałać czy lepiej zaczekać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafalk1990    3

Ja bym poczekał w tamtym roku tak zrobiłem na początku miotłę częściowo przyłapało. Później tragedia szkoda oprysku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949

Lanceta raz miałem i wiecej jego na polu widzieć nie chcę.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez toorano
      kupię opryski z Ukrainy
      cebulaluzem@wp.pl 
    • Przez aga353
      Witam wszystkich forumowiczów, zaglądając tutaj liczę przede wszystkim na pomoc praktyków, ponieważ wiedzę teoretyczną niby posiadam. Na jesień założyłam matecznik okołu 20 arów maliny letniej laszki. Chciałabym się dowiedzieć jakie nawozy i opryski stosujecie i w jakich terminach. Co jest konieczne , a co w " razie chorób". Na co szczególnie zwrócić uwagę . Jak na jesień rozmnożyć dobrze swój matecznik. Z góry dziękuję za pomoc.
    • Przez karmelowatrawa
      Forumowicze!
      Uprawiam pszenicę i pszenżyto. Niestety jak to bywa na wiosnę chwasty wystrzeliły w górę że aż żal patrzeć na to pole. Zakupiłam polecany oprysk - Lentipur Flo 500 SC. Chciałabym połączyć go z Chwastoxem. I tu moje pytanie. Czy taka mieszanina nie zaszkodzi zbożu a jedynie niechcianym chwastom?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj