Pawel1222

Oprysk na pszenżyto

Polecane posty

sylip    45

Podobna sytuacja jest u mnie, bo T2 nie zrobiłem na czas ze względu na suszę, a obecnie pszenżyto kwitnie. Teraz nie zrobię z uwagi na możliwość uszkodzenia kwiatów i moje pytanie jest takie, czy jest sens zrobienia po kwitnieniu zboża? Drugie czy nie będzie już za późno na strobilurynę i w związku z tym zastosować coś z innych grup chemicznych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel2678    56

po kwitnięciu to sam triazol wystarczy po taniości tebukonazol lub trochę droższy ale lepszy i dłużej działający epoksykonazol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Thorod    23

U mnie Gringo w większości wykłoszone średnio 13 pieterek. T2 robiony 11 maja a w dolnych partiach widac maczniaka. Bedzie trzeba poprawiać wg was?

IMG_20180522_144619.jpg

IMG_20180522_144343.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przem00    13
Dnia 21.05.2018 o 07:18, sylip napisał:

Podobna sytuacja jest u mnie, bo T2 nie zrobiłem na czas ze względu na suszę, a obecnie pszenżyto kwitnie. Teraz nie zrobię z uwagi na możliwość uszkodzenia kwiatów i moje pytanie jest takie, czy jest sens zrobienia po kwitnieniu zboża? Drugie czy nie będzie już za późno na strobilurynę i w związku z tym zastosować coś z innych grup chemicznych?

a jaki stan zboza? w miare zdrowe? jak tak to juz po kwitnieniu leciałbym już t3, np. menarą (dwa triazole w dobrej dawce). strobiluryny już raczej nie dawalbym na t3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095

Dwa lata temu stosowałem i poradził sobie solo. Tylko pamiętaj żeby dobrze wypłukać pozniej opryskiwacz bo lubi sie osadzać w filtrach i np palić pozniej rzepak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacek_M    0

Jak stosujecie opryski na chwasty w pszenicy ? Sąsiad polecił mi taki środek Aminopielik D Maxx 430 EC, czy ktoś go stosował ?? Jakieś opinie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qbazgx    0

Witam, mam pytanie odnośnie oprysku na pszenżyto, zauważyłem w zbożu mszycę, dość sporo, na jednej plantacji jest też mączniak, a zboże jest chyba w fazie kwitnienia, słyszałem, że nie wolno opryskiwać pszenżyta w tej fazie, ale co to znaczy kwitnienie? Na kłosach jest sporo "kwiatków" ale one są białe i sypią się, jak przeszedłem się po polu to miałem całe spodnie białe, to nadaj faza kwitnienia czy już przekwitło i można pryskać? Foto w załączeniu, z góry dzięki 

IMG_.JPG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdzichu124    9

Na zdjęciu widać , że odrzuca już pylniki , ja dla bezpieczeństwa odczekałbym dzień lub dwa i spokojnie możesz pryskać insektycyd + fungicyd.

A jeśli sam insektycyd to z tego co przewija się na forum można jechać nawet jak kwitnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qbazgx    0
15 godzin temu, zdzichu124 napisał:

Na zdjęciu widać , że odrzuca już pylniki , ja dla bezpieczeństwa odczekałbym dzień lub dwa i spokojnie możesz pryskać insektycyd + fungicyd.

A jeśli sam insektycyd to z tego co przewija się na forum można jechać nawet jak kwitnie 

Kiedy zboże przestaje kwitnąć? Jak wypadną wszystkie te pylniki czy są jeszcze na kłosie ale poprostu suche i luźne? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdzichu124    9

Jak sa suche i luźne to już po kwitnieniu, jak przejedziesz ręką po kłosach to możesz sprawdzić czy pyli czy nie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamos012    16

Hej koledzy mam pytanie . Mam pszenżyto ozime Rotondo jest już po kwitnieniu. Miałem zamiar wykonać jeszcze oprysk na grzyba ale u nas w Małopolsce są duże upały i nie wiem czy jest sens jeszcze pryskać. Dodam że byłby to dopiero zabieg T2. Z góry dzięki za info :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242
3 godziny temu, adamos012 napisał:

dopiero po 21 godzinie ?

Tak. Odpowiednia temperatura wtedy jest w ostatnie dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robroy    18

Zgadzam się. W takie temperatury to dopiero wtedy można wchodzić jakoś w pole z zabiegiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    450

Witam. Panowie czy jeśli zrobiłem dziś opryskiwacz ma pszenzyto Toruleksem hektar i wyjeżdżając ma podwórko już zaczęło padać mgiełka. Będzie to działać???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eagle19    21
2 godziny temu, nikolas29 napisał:

Witam. Panowie czy jeśli zrobiłem dziś opryskiwacz ma pszenzyto Toruleksem hektar i wyjeżdżając ma podwórko już zaczęło padać mgiełka. Będzie to działać???

Tolurex działa przez korzenie i tylko w małym stopniu przez liście więc powinien działać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek0406    122

SakraMentaMiWitamWitam Panowie. Na zdjeciu pszenżyto rotondo. Pierwszy rok je dzierżawie klasa ziemi 5/6 lekka piaszczysta. Na poczatku października opryskałem Gleanem 25g/h i chyba przesadziłem z dawka bo żółte pasy przez całą długość pola. Dodam ze na innych polach ten sam zabieg i nic sie nie dzieje. Będzie coś z tego czy obornik i pod skibe??

IMG_20191124_152859.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095

To nie wina glean. To wina kwaśnej ziemi i braku magnezu. Jakby wina oprysku to całe pole dostałoby w d*pę a nie psami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek0406    122
2 godziny temu, przemek28_28 napisał:

To nie wina glean. To wina kwaśnej ziemi i braku magnezu. Jakby wina oprysku to całe pole dostałoby w d*pę a nie psami.

Co byś tu radził??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095

Kiserit albo jakiś wapniowo- magnezowy. Żadne siarczany magnezu nie pomogły w oprysku. Musi Iść konkretna dawka. Najlepiej zrob próbkę w tym miejscu ale obstawiam ze jest tam poprostu kwaśno. Ja jak wziąłem próbkę z takich placów to miałem pH 4.1 na dzierżawie nowej. Konkretna dawka wapna 2x i juz przebarwień nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095

Teraz jeśli chcesz i koszt granulowanego Cie nie przeraża to mozesz. Rozpuści sie i napewno jakoś uratuje plon, bo jak nic nie zrobisz to wiosna w tych płacach zginie całkowicie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez toorano
      kupię opryski z Ukrainy
      cebulaluzem@wp.pl 
    • Przez aga353
      Witam wszystkich forumowiczów, zaglądając tutaj liczę przede wszystkim na pomoc praktyków, ponieważ wiedzę teoretyczną niby posiadam. Na jesień założyłam matecznik okołu 20 arów maliny letniej laszki. Chciałabym się dowiedzieć jakie nawozy i opryski stosujecie i w jakich terminach. Co jest konieczne , a co w " razie chorób". Na co szczególnie zwrócić uwagę . Jak na jesień rozmnożyć dobrze swój matecznik. Z góry dziękuję za pomoc.
    • Przez karmelowatrawa
      Forumowicze!
      Uprawiam pszenicę i pszenżyto. Niestety jak to bywa na wiosnę chwasty wystrzeliły w górę że aż żal patrzeć na to pole. Zakupiłam polecany oprysk - Lentipur Flo 500 SC. Chciałabym połączyć go z Chwastoxem. I tu moje pytanie. Czy taka mieszanina nie zaszkodzi zbożu a jedynie niechcianym chwastom?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj