Pawel1222

Oprysk na pszenżyto

Polecane posty

dmowski1939    3

A co do środka mustang, to naprawdę ktoś pryska juz na poczatku kwietnia? Ja w tamtym roku jakoś dopiero w maju stosowałem( bo zboże małe, chwastów nie widac). A że jeszcze półtora litra mi bodajże zostało to w tym roku też będę.Przypalił chwasty, ale pola nie oczyścił(chwastów raczej nie umiem rozróżniać). I jeszcze pytanko co dołożyć na miotłę, a może jest środek kompleksowy? Bo w tamtym roku zauważyłem, że jeżeli sieję jare po poplonie z łubinu, który z glebą jest wymieszany tylko za pomocą agregtau, to miotła też będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Wow kolego bardzo nam to dużo mówi :D Może to być przytulia, wyka a nawet samosiewy rzepaku :D Sprecyzuj to jakoś, jak wygląda roślina, i najlepiej fotografia.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arielo    1

Witam czy pryskaliście już pszenżyto od chwastów bo ja ostatnio chciałem ale nie wiem czy helm sulfi można stosować na szpilkujące zboże bo niektóre rośliny mają już po trzy liście a niektóre dopiero schodzą a wy jak robicie w takiej sytuacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gadek5228    132

my zaczeliśmy od tamtego roku stosować glean i w tym roku też nim pryskamy i musze powiedzieć że zdaje egzamin :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Ja zamierzam pozostać przy expert-met, ale nie wiem czy uda mi się go zastosować bo pryskać pustynie nie ma sensu. Na razie czekam na deszcz.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamis2010    5

Ale to teraz trzeba pryskać ??? na jesień ???ja szczerze mówiąc nigdy na jesień nie pryskałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Tak, ja wlasnie dzisiaj skonczyłem opryski wszystkich zboz zimowych. Na wiosne jest taka zaleta ze nie karmisz chwastów nawozami.

Jak do tej pory nie mialem potrzeby poprawiania zabiegów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

Mam pytanie czy do 20g Gleanu 75Wg można dodać 5 g Granstaru 75Wg w celu zwiększenia efektywności na chabra bławatka i czy nie zaszkodzi taka mieszanina bo granstar jest herbicydem do stosowania na wiosne.Zboże jest w fazie od 2 liści do fazy pełnia krzewienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

ja dodawałem 10g do legoto 500sc i tolureksu 500sc i nic nie jest poparzone. chwasty w prawdzie nie popaliło ale całkowicie je zahamowało. tez z uwagi na chaber bo w niektórych latach jest z nim problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamis2010    5

No ale nie ma obawy że ten chwast co jest to uschnie a za niego na wiosnę wyrosną następne ???u mnie pszenżyto wzeszło jakieś 2 tygodnie temu i jest malutkie i chwasty też zresztą , czy w takim przypadku można już pryskać??? i czym najlepiej . u mnie przeważnie jest dużo ognichy, chabru no i innych też chwastów jest trochę. Proszę o podpowiedz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

Dziś wykonałem opryski na wszystkich polach i moja dawka wynosiła 20g Gleanu i 5 g Granstaru na ha i zobaczyny jakie bedą efekty a pogoda byla idealna w słońcu 18*C i bezwietrznie jescze jak by w nocy byo ok 7*c to bedzie dobrze tylko boje się czy 20 g gleanu zniszczy miotłę. Kupiłem buteleczkę gleanu 100g za 200zł i do tej buteleczki była dołączona miarka i jak odmierzałem po 20 g na opryskiwacz to na 5 opryskiwacz pozostało 25 g czyli wychodzi, że miarka żle wyskalowana i pytanie czy taka dawka zniszczy miotłę i chabry ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

ja dałem 19g gleanu i 5 g granstaru i jak myslicie zadziała na miotłę i na chabra? w dzień jak pryskałem to było 18C a w nocy niestety -1 i mam obawy czy nie zaszkodziło plantacji i czy przyniesie zamierzony efekt ?

Edytowano przez marcin2057

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

To kolega chyba posiada ziemie na innej planecie że taka temp :P


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

tak jakoś wyszło, że zamiast 18 napisałem 188C ale tak na serio to nie zaszkodzi zbożu ten zabieg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arielo    1

jak myślicie można jeszcze popryskać pszenżyto od miotły oprysk to helm sulfi bo zastało mi jeszcze 2 ha do opryskania ale nie wiem czy przymrozki nie uszkodzą popryskanego zboża

na ulotce pisze że można stosować do zakończenia wegetacji jesiennej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Koledzy chyba w Hiszpanii mieszkają. Są regiony że ziemia nie rozmarza w dzień po nocy i chcesz pryskać?


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Automoderacja spowodowana brakiem działań administracji forum.

Edytowano przez gonzobonzobong

Chivas Regal kontra czarny Jaś wędrowniczek 2:1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolo1977    0

Witam. Mam takie pytanko - jak u Was ze skutecznością jesiennych oprysków bo u mnie tak średnio a pryskałem legato plus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21

Witam. Jestem nowicjuszem i chcialbym sie dowiedziec jakim srodkiem pryskacie pszenzyto i kiedy bo na jesien nic nie pryskalem a troszke chwastow wyroslo z gory bardzo dziekuje i pozdrawiam ;)

 

dodam ze jest to pszenzyto ozime na 4 klasie ziemi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kramer    0

tu jest mała podpowiedź co do wiosennych oprysków ozimin

http://www.agrofoto.pl/srodki-produkcji/ochrona-roslin/aktualnosci/substancje-aktywne-wg-paradowskiego,34102.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vicia1223    11

Zastosowałem 24g gleanu na początku listopada w pszenżycie , czy konieczny , wskazany będzie oprysk na wiosnę ? jak jest u was ??


wschodni koniec mazowsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez toorano
      kupię opryski z Ukrainy
      cebulaluzem@wp.pl 
    • Przez aga353
      Witam wszystkich forumowiczów, zaglądając tutaj liczę przede wszystkim na pomoc praktyków, ponieważ wiedzę teoretyczną niby posiadam. Na jesień założyłam matecznik okołu 20 arów maliny letniej laszki. Chciałabym się dowiedzieć jakie nawozy i opryski stosujecie i w jakich terminach. Co jest konieczne , a co w " razie chorób". Na co szczególnie zwrócić uwagę . Jak na jesień rozmnożyć dobrze swój matecznik. Z góry dziękuję za pomoc.
    • Przez karmelowatrawa
      Forumowicze!
      Uprawiam pszenicę i pszenżyto. Niestety jak to bywa na wiosnę chwasty wystrzeliły w górę że aż żal patrzeć na to pole. Zakupiłam polecany oprysk - Lentipur Flo 500 SC. Chciałabym połączyć go z Chwastoxem. I tu moje pytanie. Czy taka mieszanina nie zaszkodzi zbożu a jedynie niechcianym chwastom?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj