Pawel1222

Oprysk na pszenżyto

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Panowie poradźcie mi czym poprawić oprysk żeby pozbyć się przytulii? Na jesieni pryskałem pszenżyto i pszenicę Bizonem i w pszenicy na kawałku gdzie było najwięcej przytulii trochę jej teraz się pojawia.

 

Ja jesienią zawsze stosowałem Komplet i nie było żadnej przytulii po zastosowaniu tego środka. Dodam, że przytulii było od groma przed planowanym zabiegiem jesiennym

Edytowano przez robert123farmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    67

co tu robić z opryskiem jechać teraz jak w nocy tylko 2-3 stopnie  Dicurex(Tolurex) + galaper + galmet  wychodzi ~100zł?  Do końca kwietnia u mnie taka pogoda ma być a zboże w fazie krzewienia idzie ku końcowi, pytanie czy środek zadziała bo czym później to jechać w rozsądnej cenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafiozo    31

Chłopaki polećcie mi jakiś sprawdzony przez siebie środek w rozsądnej cenie na pszenżyto. Będę pryskał w następnym tygodniu a najwięcej jest w nim przytuli i trochę miotły. Tyle jest tych środków że sam już zgłupiałem a każdy sklep poleca coś innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1490    6

Witam w jakiej propocji dać granstar i dicopur na 1 h w pszenżycie ozimym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

co tu robić z opryskiem jechać teraz jak w nocy tylko 2-3 stopnie  Dicurex(Tolurex) + galaper + galmet  wychodzi ~100zł?  Do końca kwietnia u mnie taka pogoda ma być a zboże w fazie krzewienia idzie ku końcowi, pytanie czy środek zadziała bo czym później to jechać w rozsądnej cenie

W razie przymrozku możliwe jest osłabienie działania. W rozsądnej cenie w dalszym okresie wegetacji będziesz miał Rubina-do liścia flagowego, Chisel-2kolanko, Apyros+Gold-2kolanko.

 

Chłopaki polećcie mi jakiś sprawdzony przez siebie środek w rozsądnej cenie na pszenżyto. Będę pryskał w następnym tygodniu a najwięcej jest w nim przytuli i trochę miotły. Tyle jest tych środków że sam już zgłupiałem a każdy sklep poleca coś innego.

Apyros+Fluroherb- 13g+0,5l. Toto+Galaper 70g+0,5l ewentualnie Nomad jak przytulia nie wyrośnięta. Jakie środki Tobie polecają?

 

Witam w jakiej propocji dać granstar i dicopur na 1 h w pszenżycie ozimym

Dicopur do końca krzewienia (dikamba!) Jeżeli się zmieścisz w terminie- 0,7l+15g. Na co ma być poprawka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1490    6

widać fiołka habra miotłę i poziewnika to na pewno  a jesienią był expert met

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

Ani jeden ani drugi miotły nie weźmie. Na chabra, fiołka i poziewnika Granstar wystarczy. Ewentualnie Apyros+Pike jeżeli na miotłę chcesz poprawić. Tylko że to już koszt ok 95zł. Sam tribenuron ok 40zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1490    6

mam jeszcze lentipur i izoherb i zamierzam dodać ok 1 litr na mitłę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

Troszkę balansowanie po linii, ale jak trafisz w okres bez stresu to może się udać. W zasadzie IPU/CTU do końca krzewienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1490    6

pogoda jest jaka jest i musze zaryzykować bo miotły cała inwazja dzięki za podpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tylko chlorotulon.MAm takie gniazdo ze 20-30 arów.

Ale u mnie w ilości 2 l Tulurexu na hektar i tak wiosną przepuszcza, a może ma czas wykiełkować nowy wiosną.

Być może zbyt mała dawka chlorotulonu jesienią na to pieroństwo bałem się dać wiekszą, a może na wiosne obowiązkowo poprawka.

Ciężko to zwalczyć.

NIe robiłem poprawek wiosną i nie wiem czy coś dadzą . 

Ogólnie mało o tym piszą.

Na zadbanej glebie łan zboża zagłuszy  chwast w stopniu zadawalającym bo inaczej jest zawsze "zemsta chińczyka"  :)

Jesienia pryskalem chlorotoluronem (Lentipur Flo) zyto i przepuscil tylko na dlugosci 1m od granicy przez cale pole(mozliwe ze podczas oprysku wiatr znosil ciecz , juz nie pamietam), poszla poprawka 3l na ha tolurexem w zeszlym tyg, zgodze sie ze potrafi zagluszyc lan zboza - z pola gdzie zyto oddawalo srednio 3,5 tony z ha byly ledwie 2 ;/ masakra, lepiej zrobic zabieg jesienia(ok 55zl) i sie nie martwic wiosna. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luc93    3

można na pszenżyto stosować pumę universal  bo na etykiecie jest tylko pszenica ozima prosze o szybkie info ? 

Edytowano przez luc93

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milinkovic    0

witam! jutro zamierzam pryskać pszenżyto mustang forte plus atlantis  tylko sąsiad mi tutaj podpowiadał ze mam już dwa kolanka i moje obawy takie czy nie ejst za późno ? ale cholera wie czy mam te dwa kolanka wstawie może jutro zdjecia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quercus78    5

Dwa kolanka? Chyba jeszcze nie. Ja dzisiaj pryskałem pszenżyto ozime Izoherb + mustang to co nie było pryskane jesienią a pszenicę ,która była pryskana jesienia bizonem poprawiłem samym mustangiem bo trochę przytulii przepuściło. Jaki będzie efekt to zobaczymy.


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
newagro    7

witam! jutro zamierzam pryskać pszenżyto mustang forte plus atlantis  tylko sąsiad mi tutaj podpowiadał ze mam już dwa kolanka i moje obawy takie czy nie ejst za późno ? ale cholera wie czy mam te dwa kolanka wstawie może jutro zdjecia 

Najlepiej się schylić i palcami wybadać czy pojawiają się zgrubienia na źdźble 


Najpopularniejsza wyszukiwarka środków ochrony roślin w Polsce oraz ciekawy blog tylko na www.agrofy.pl  :D  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1490    6

witam opryskałem pszenżyto granstar +dicopur i efektu nie widać po 3 godzinach spadł mały deszcz czy można to jeszcze czymś poprawić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

Kiedy pryskałeś? Po Dicopurze z 2dni i efekty powinny być, jeżeli pogoda dobra.

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1490    6

no mineło 7 dni i rumiany trochę się zginają zobacze ale poprawka chyba nie unikniona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

Pryskal ktos pssenzyto jare sr. Legato? Mam problem z polna mieta i zastanawiam sie csy nie eodac do chwastoxu sorry za bledy isze z telefonu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quercus78    5

Wiem, że troche nie w tym temacie ale zapytam. Czy jest sens sypnąć jeszcze mocznik na pszenżyto,które już się wykłosiło? Wydaje mi się takie trochę mizerne i nie wiem czy to już teraz coś da?


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21

Kolego mocznikiem nic już nie ździałasz  trzeba było 2 tyg wcześniej saletrę sypnąć i było by ok.
Teraz jedynie odżywki na kłos aby dopełnić ziarno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez toorano
      kupię opryski z Ukrainy
      cebulaluzem@wp.pl 
    • Przez aga353
      Witam wszystkich forumowiczów, zaglądając tutaj liczę przede wszystkim na pomoc praktyków, ponieważ wiedzę teoretyczną niby posiadam. Na jesień założyłam matecznik okołu 20 arów maliny letniej laszki. Chciałabym się dowiedzieć jakie nawozy i opryski stosujecie i w jakich terminach. Co jest konieczne , a co w " razie chorób". Na co szczególnie zwrócić uwagę . Jak na jesień rozmnożyć dobrze swój matecznik. Z góry dziękuję za pomoc.
    • Przez karmelowatrawa
      Forumowicze!
      Uprawiam pszenicę i pszenżyto. Niestety jak to bywa na wiosnę chwasty wystrzeliły w górę że aż żal patrzeć na to pole. Zakupiłam polecany oprysk - Lentipur Flo 500 SC. Chciałabym połączyć go z Chwastoxem. I tu moje pytanie. Czy taka mieszanina nie zaszkodzi zbożu a jedynie niechcianym chwastom?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj