Pawel1222

Oprysk na pszenżyto

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Tomazi3p    44

i co to za trawka panowie ??

Ciężko cokolwiek określić-zdjęcie słabe jest, jeżeli po zerwaniu w dolnej części źdźbła będą różowe przebarwienia to raczej to będzie miotła. Sama wiechlina jest na Glean średniowrażliwa, więc minimalne ślady działania powinny być widoczne.  W każdym razie IPU, CTU czy Apyros załatwi sprawę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moris7598    12

Miotła to napewno odpada bo wiem jak wyglada . Bardziej bym obstawiał na Wiechline roczna . Opryskam Apyros 75 wg i zobacze . Jak cos to w zniwa zrobie zdjecie Całej rosliny i wstawie . 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

panowie mam pszenzyto Twingo i Remiko jak wiadomo sa to odmiany o skróconym żdzble i tu moje pytanie czy jak zastosuje na nie 2l ccc to nie zaszkodzi?planuje nawozenie 150 N i dla swietego spokoju mógłbym dodac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1490    6

i co to za trawka panowie ??

 

Witam stawiałem na miotłę ale ,wykop korzenie bo być może to jest perz

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moris7598    12

Witam stawiałem na miotłę ale ,wykop korzenie bo być może to jest perz

 

  

Kolego to nie jest perz uwierz mi . ten chwast rosnie mi tylko na 5 klasie ziemi na powierzchni 2 ha. a na innych polach tego nie mam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    67

Panowie czy ktoś pryskał na wiosnę Tolurex'em w dawce 3l na ha ?. W styczniowej "Agrotechnice" jest lista środków które nie działają na miotle a do nich się przymierzałem jak apyrosy, atlantisy i lista zwalczających z tym ze w większości są to środki do jesiennego zwalczania stąd moje pytanie ;)

 

Masz kilka opcji

  • Tolurex 2,5l+Aurora 30g
  • Tolurex 2,5l+Grodyl 20g
  • Tolurex 2,5l+Tomigan 0,5l

Oczywiście dawka 2,5l Tolurexu jest podyktowana wyrośniętą miotłą i faktem że duża część substancji aktywnej nie będzie mogła działać doglebowo przez rozrośnięty łan. Ciekawą opcją jest też połączenie Tolurexu z Chiselem(3 substancje miotłobójcze, jeżeli liczyć szczyptę Gleanu) ale to już większy koszt.

 

 

Czy może tak pojechać jak kolega wyżej wspomniał ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SipmaZ224    81

Jak dobrze pamiętam to @kulawakoza stosuje mieszaninę Tolurexu z Chwastoxem na wiosnę i sobie to bardzo chwali. Podpytaj go

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
newagro    7

Zajrzyj na http://www.agrofy.pl i będziesz mógł sobie sprawdzić jakie herbicydy są zarejestrowane w pszenżycie jarym lub dodaj chwasty jakie jeszcze chcesz zwalczać.

Szybko i prosto 


Najpopularniejsza wyszukiwarka środków ochrony roślin w Polsce oraz ciekawy blog tylko na www.agrofy.pl  :D  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SipmaZ224    81

@SipmaZ224 napewno kulawakoza ? nie znalazło mi takiego użytkownika ;)

 

 

KULAWA_KOZA

Edytowano przez SipmaZ224

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raptus902    128

Od kiedy mogę pryskać pszenżyto Wapnovitem.
Po kredzie sie zieleni ale chce je jeszcze wspomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik2517    387

czym opryskać pszenżyto żeby zwalczyć wiczke :)

Edytowano przez Rolnik2517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik2517    387

jest to takie coś jak zborze jest do koszenia to w zbożu są takie długie chwasty kture kwitną na różowo/fioletowo najczęściej kładą całe zborze i podczas koszenia owija się na bębnie w hederze jak uschną to jakoś się to wykosi ale w zbożu są takie czarne nasiona z tej "wiczki"

w tamtym roku nie opryskałem i była mordęga

proszę się nie śmiać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

co region to inna nazwa. w zbozach zwalczysz to chwastoxem turbo/trio, Fluroherb lub Lintur

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOSTEK12    17

Witajcie,odkryłem dziś że w moim pszenżycie ozimym jest kumulacja  farbownika polnego czym go skutecznie zwalczyć na jesieni było pryskane Gleanem , dodam że w ubiegłym roku na tym polu miałem pszenicę jarą i też tego dziadostwa nie brakowało.

Edytowano przez KOSTEK12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
newagro    7

Fabownik polny to inaczej, a raczej Krzywoszyj polny więc polecam zajrzeć na moją stronkę www.agrofy.pl i wybrać sobie w kryteriach krzywoszyj oraz pszenżyto ozime i przejrzeć zarejestrowane do tego preparaty. 


Najpopularniejsza wyszukiwarka środków ochrony roślin w Polsce oraz ciekawy blog tylko na www.agrofy.pl  :D  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

Przynajmniej u mnie sucho jest, i poczekam do większych deszczy aby możliwie jak najwięcej chwastów wzeszło. Druga sprawa to nie chcę dodatkowego stresu fundować zbożu. U mnie idzie Toto 70g+0,7IPU+0,3 Fluroherba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez toorano
      kupię opryski z Ukrainy
      cebulaluzem@wp.pl 
    • Przez aga353
      Witam wszystkich forumowiczów, zaglądając tutaj liczę przede wszystkim na pomoc praktyków, ponieważ wiedzę teoretyczną niby posiadam. Na jesień założyłam matecznik okołu 20 arów maliny letniej laszki. Chciałabym się dowiedzieć jakie nawozy i opryski stosujecie i w jakich terminach. Co jest konieczne , a co w " razie chorób". Na co szczególnie zwrócić uwagę . Jak na jesień rozmnożyć dobrze swój matecznik. Z góry dziękuję za pomoc.
    • Przez karmelowatrawa
      Forumowicze!
      Uprawiam pszenicę i pszenżyto. Niestety jak to bywa na wiosnę chwasty wystrzeliły w górę że aż żal patrzeć na to pole. Zakupiłam polecany oprysk - Lentipur Flo 500 SC. Chciałabym połączyć go z Chwastoxem. I tu moje pytanie. Czy taka mieszanina nie zaszkodzi zbożu a jedynie niechcianym chwastom?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj