Skocz do zawartości

Zdjęcie

Oprysk na pszenżyto

493 odpowiedzi na ten temat

#241 Share node3mer

node3mer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów

Napisany 12 kwiecień 2014 - 21:04

Oprysk na pszenżyto

Witam :)
Panowie mam taki problem ponieważ 2 tygodnie temu opryskałem pszenżyto ozime środkiem Rubin SX 50 i nie wiem czemu ale do dzisiaj chwasty nie chcą usychać :( Co może być tego przyczyną ? Proszę o pomoc. Z góry dziękuję ! Zamieszczam zdjęcie: http://abload.de/img...n07261lmqbk.jpg

Wrzuciłeś zdjęcie dobrej jakości to może przy okazji spytam: takie pożółkłe liście od spodu to z powodu braku azotu czy może z wilgoci?
i drugie pytanie o przyczynę tych plamek na powierzchni liści?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Oprysk na pszenżyto Dzisiaj, 22:54
  •  

#242 Share Lisek66

Lisek66

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 12 kwiecień 2014 - 21:13

Oprysk na pszenżyto Dałem 150 gram na hektar

#243 Share miszka16

miszka16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 347 postów

Napisany 15 kwiecień 2014 - 07:31

Oprysk na pszenżyto Witam wszystkich mam zamiar jak się wypogodzi prysnąć Huzar na pszenżyto i żyto.Problem w tym że ponoć w tym tygodniu ma nie być zbyt ciepło.Orientuje się ktoś jaki wpływ ma temperatura na skuteczność Huzara?

Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#244 Share 1490

1490

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 249 postów

Napisany 15 kwiecień 2014 - 21:25

Oprysk na pszenżyto Witam w temp. do 10 st to szkoda kasy na huzara zresztą na inne też , no chyba że jakaś dobrza mieszanina

#245 Share Quercus78

Quercus78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 210 postów

Napisany 25 kwiecień 2014 - 21:10

Oprysk na pszenżyto Podpowiedzcie mi kiedy pryskać pszenżyto od chorób grzybowych i czy można dać do tego razem jakiś antywylegacz?
Zetor Team

#246 Share SipmaZ224

SipmaZ224

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 548 postów

Napisany 26 kwiecień 2014 - 20:20

Oprysk na pszenżyto Zaczynamy od pierwszego kolanka fungicyd plus regulator, np Bumper super plus Antywylegacz(bezpieczniej mieszanina z Modusem), kolejny zabieg robimy na liść flagowy np. Falcon.

#247 Share Quercus78

Quercus78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 210 postów

Napisany 26 kwiecień 2014 - 20:57

Oprysk na pszenżyto nie bardzo wiem co to są te kolanka, ale wychodzi na to ,że teraz to już za poźno? To jak pszenżyto jest już prawie do kolan to na antywylegacz już za późno?
Zetor Team

#248 Share farmervip

farmervip

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1041 postów

Napisany 26 kwiecień 2014 - 21:28

Oprysk na pszenżyto

Witam w temp. do 10 st to szkoda kasy na huzara zresztą na inne też , no chyba że jakaś dobrza mieszanina

W tym roku stosowałem Huzara gdzie w dzień było max 10 a w nocy -3 i pole czyściutkie :) oczywiście z chwastów!
Kolego @Quercus teraz to bym sobie odpuścił skracanie jeśli faktycznie pszenzyto do kolan? bo jeśli nie to można jeszcze coś dać np modus lub cerone,
kolanko to zgrubienie na łodydze,(jeśli tak to mogę nazwać) teraz to powinieneś mieć dwa

Edytowany przez farmervip, 26 kwiecień 2014 - 21:33.

:) :)

#249 Share luc93

luc93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów

Napisany 28 kwiecień 2014 - 22:42

Oprysk na pszenżyto da rade jeszcze czymś prysnąć pszenżyto pryskałem lancetem 3 tygodnie temu ale zboże już wielkie chwasty w sumie też i co robić ;/ jest jakiś oprysk na tą faze

#250 Share email9

email9

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 29 kwiecień 2014 - 20:06

Oprysk na pszenżyto Panowie tydzień temu pryskałem pszenżyto lancet plus 125 wg, zauważyłem że sporo dwa rodzaje zielska sa jakby nieruszone czy to może zawcześnie jeszcze. Dokładnie też niewiem co to za chwasty dlatego chciałbym sie was poradzić w rozpoznaniu.
Dodany obrazek Dodany obrazek Dodany obrazek Dodany obrazek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#251 Share SipmaZ224

SipmaZ224

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 548 postów

Napisany 29 kwiecień 2014 - 20:58

Oprysk na pszenżyto

nie bardzo wiem co to są te kolanka, ale wychodzi na to ,że teraz to już za poźno? To jak pszenżyto jest już prawie do kolan to na antywylegacz już za późno?

Tak w ogóle to ile dałeś N/ha że chcesz skracać.

#252 Share Quercus78

Quercus78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 210 postów

Napisany 29 kwiecień 2014 - 21:25

Oprysk na pszenżyto Jesienią przed siewem dałem kurzy obornik,a wiosną 100 kg/ha mocznika. Boję się żeby mi się nie wywaliło jak pszenica i jęczmień w zeszłym roku. I nie wiem co z tym skracaniem zrobić? A czym można prysnąć pszenżyto i pszenicę od chorób grzybowych? Bo to by chyba trzeba teraz zrobić.
Zetor Team

#253 Share Tomazi3p

Tomazi3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 837 postów

Napisany 29 kwiecień 2014 - 21:33

Oprysk na pszenżyto

Panowie tydzień temu pryskałem pszenżyto lancet plus 125 wg, zauważyłem że sporo dwa rodzaje zielska sa jakby nieruszone czy to może zawcześnie jeszcze. Dokładnie też niewiem co to za chwasty dlatego chciałbym sie was poradzić w rozpoznaniu.

Jak na moje to maruna i fiołek

#254 Share Leonardo1

Leonardo1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 29 kwiecień 2014 - 22:30

Oprysk na pszenżyto Mogę wymieszać z sobą oprysk na pszenżyto chwastoxem turbo 340 SL z Titusem 25WG ?

#255 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1536 postów

Napisany 29 kwiecień 2014 - 22:43

Oprysk na pszenżyto

Panowie tydzień temu pryskałem pszenżyto lancet plus 125 wg, zauważyłem że sporo dwa rodzaje zielska sa jakby nieruszone czy to może zawcześnie jeszcze. Dokładnie też niewiem co to za chwasty dlatego chciałbym sie was poradzić w rozpoznaniu.

Tego pierwszego to mam na każdym polu full. W życie ładnie zwalczył go mustang w owsie będę próbował Linturem

#256 Share luc93

luc93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów

Napisany 29 kwiecień 2014 - 23:00

Oprysk na pszenżyto jaką już macie faze pszenżyta ozimego można jeszcze linturem nie jest za późno ? jak poprawke po lancecie to może Starane 250 EC ?? niech mi ktoś doradzi

#257 Share luc93

luc93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów

Napisany 29 kwiecień 2014 - 23:02

Oprysk na pszenżyto jaką już macie faze pszenżyta ozimego można jeszcze linturem nie jest za późno ? jak poprawke po lancecie to może Starane 250 EC ?? niech mi ktoś doradzi

#258 Share Tomazi3p

Tomazi3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 837 postów

Napisany 30 kwiecień 2014 - 07:19

Oprysk na pszenżyto U mnie pszenżyto w fazie BBCH 33, po fazie 31 lepiej zrezygnować z herbicydów zawierających dikambę w swoim składzie. Fluroksypyr- dobry na poprawki. Zamiast oryginalnego Starane(którego zezwolenie wygasło w zeszłym roku) można wykorzystać coś z handlu równoległego/generyków- Tomigan, Galaper, Fluroherb. Jakie chwasty zostały?

#259 Share luc93

luc93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów

Napisany 30 kwiecień 2014 - 08:59

Oprysk na pszenżyto przytulia czepna troche miotły rumianek i rdest no idzie na pasze ale bardziej mi chodzi o kombajnistę zebynie wyzywał bo co roku mam problem chyba dlatego ze już 5 lat zboże po zbożu . to nic nie pryskać ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#260 Share email9

email9

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 30 kwiecień 2014 - 19:43

Oprysk na pszenżyto Co byście mi poradzili, poprawić to czymś czy poczekać jeszcze że może ten lancet to jeszcze ruszy?