Pawel1222

Oprysk na pszenżyto

Polecane posty

d4rek    67

ja czekam aż deszcz się skończy badz zacznie na poważnie bo na piach nie ma co, po świętach jadę Tolurex 2.5l + mustang 306 se  0.5 l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luc93    3

takie głupie pytanie znalazłem troche lancetu na hektar data produkcji 2012 można prysnnąć i jakie ewentualne skutki uboczne troche szkoda wyrzucić 120 zł  najwyżej sie poprawkę zrobi czy wypali ;D hehe 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1490    6

Będzie dobrze ,pryskałem expert met który miał 5 lat i bez problemów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilos235    0

Witam, mam pytanie czy oprysk Toto działa na wike/wiczke/wyke czy jak tam jeszcze na nią mówią ? 

Edytowano przez emilos235

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moris7598    12

Tomka oścista.

 

 

Dzieki . sprawdzałem w googlach i to własnie ten chwast .

teraz tylko czym go zwalczyć ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratpit    29

Tylko chlorotulon.MAm takie gniazdo ze 20-30 arów.

Ale u mnie w ilości 2 l Tulurexu na hektar i tak wiosną przepuszcza, a może ma czas wykiełkować nowy wiosną.

Być może zbyt mała dawka chlorotulonu jesienią na to pieroństwo bałem się dać wiekszą, a może na wiosne obowiązkowo poprawka.

Ciężko to zwalczyć.

NIe robiłem poprawek wiosną i nie wiem czy coś dadzą . 

Ogólnie mało o tym piszą.

Na zadbanej glebie łan zboża zagłuszy  chwast w stopniu zadawalającym bo inaczej jest zawsze "zemsta chińczyka"  :)

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

Jakie mogą być skutki zastosowania izoproturonu na pszenzyto i żyto w fazie początku strzelania w źdźbło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

Można sobie ustrzelić kilka pięterek na kłosku, choć za granicą jak jest koniecznośc to stosują IPU do 2 kolanka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21

Witam.jak zastosuję na pszenżyto jare dublet oprysk APYROS w najwyższej dawce to będzie trzeba poprawiać na miotłę i owsik?Bo tak to tylko jeden przejazd jest i tani ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

Z owsem bywa różnie, ogólnie jest średniowrażliwy. 26,5g albo zniszczy albo poważnie uszkodzi owies, tak że nie wyda nasion

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21

Właśnie tak czytam o tym Apyrosie i tam nie ma rejestracji na pszenżyto jare.Jest na pszenicę jarą i ozimą i na pszenżyto ozime tylko :huh: .Więc jak z tym stosowaniem na jare?Poradźcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

A czy można dolać w celu dokrzewienia ccc do mieszanki mustang+ izoproturon. Nigdzie nie mogę znaleźć takiej informacji. To, że do mustanga mogę dolać to wiem, ale nie wiem jak to będzie działać z izoproturonem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

Właśnie tak czytam o tym Apyrosie i tam nie ma rejestracji na pszenżyto jare.Jest na pszenicę jarą i ozimą i na pszenżyto ozime tylko :huh: .Więc jak z tym stosowaniem na jare?Poradźcie.

Znajdź starą etykietę

A czy można dolać w celu dokrzewienia ccc do mieszanki mustang+ izoproturon. Nigdzie nie mogę znaleźć takiej informacji. To, że do mustanga mogę dolać to wiem, ale nie wiem jak to będzie działać z izoproturonem. 

Za granicą izoproturon jest kompatybilny z CCC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil2233    0

Witam zamierzam zastosować  galapar strong (galmet 20g i galaper 0,5l) i dodać do tego  izoherb 2l na miotłę ,czy taka mieszanka nie spowoduje przypalenia,dodam że chcę prysnąć jeczmień ozimy i pszenżyto.Z góry dzienki za info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quercus78    5

Panowie poradźcie mi czym poprawić oprysk żeby pozbyć się przytulii? Na jesieni pryskałem pszenżyto i pszenicę Bizonem i w pszenicy na kawałku gdzie było najwięcej przytulii trochę jej teraz się pojawia.


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

jak są to młode siewki to dawka 0,3l Fluroherba zrobi porzadek, jeżeli spodziewasz się wschodów późniejszych to daj w późniejszych fazach. Kolejna opcja to Aurora ale pszenżyto musi być w fazie krzewienia najlepiej. Nie przebarwia się górny okółek od DFF?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quercus78    5

Przy niektórych się przebarwia i są pokrzywione ale niektóre so zieleniutkie i pełne życia. Muszę się tego cholerstwa pozbyć bo nie moge sobie dać rady na tym jednym kawałku. A co myślisz o Mustangu jego można stosować nawt w późniejszych fazach?


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darekpol    13

Panowie poradźcie mi czym poprawić oprysk żeby pozbyć się przytulii? Na jesieni pryskałem pszenżyto i pszenicę Bizonem i w pszenicy na kawałku gdzie było najwięcej przytulii trochę jej teraz się pojawia.

Mustang Forte 1 litr/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez toorano
      kupię opryski z Ukrainy
      cebulaluzem@wp.pl 
    • Przez aga353
      Witam wszystkich forumowiczów, zaglądając tutaj liczę przede wszystkim na pomoc praktyków, ponieważ wiedzę teoretyczną niby posiadam. Na jesień założyłam matecznik okołu 20 arów maliny letniej laszki. Chciałabym się dowiedzieć jakie nawozy i opryski stosujecie i w jakich terminach. Co jest konieczne , a co w " razie chorób". Na co szczególnie zwrócić uwagę . Jak na jesień rozmnożyć dobrze swój matecznik. Z góry dziękuję za pomoc.
    • Przez karmelowatrawa
      Forumowicze!
      Uprawiam pszenicę i pszenżyto. Niestety jak to bywa na wiosnę chwasty wystrzeliły w górę że aż żal patrzeć na to pole. Zakupiłam polecany oprysk - Lentipur Flo 500 SC. Chciałabym połączyć go z Chwastoxem. I tu moje pytanie. Czy taka mieszanina nie zaszkodzi zbożu a jedynie niechcianym chwastom?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj