Pawel1222

Oprysk na pszenżyto

Polecane posty

marcin1606    12

Ja polecam Huzar Activ lub Lancet Plus

 

 

 

huzar przepuszcza miotłę sprawdzone u siebie co polecicie na chwasty pszenżycie na jesieni nic nie było pryskane bo nie było pogody . Zastanawiam się na Axiale+ lintur wtedy powinienem mieć czysto. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlik794    20

jesienią pszenżyto i pszenicę opryskałem maratonem 4l +20g trimaxu  po dwóch dniach przyszły przymrozki  , zanim spadł śnieg(31.xII) było widać siewki przytulii , czy ona uschnie jak ruszy wiosenna wegetacja ,( zastanawiam się nad wiosenną poprawką  Mocarzem ,prysnął bym także owies żeby nie kombinować z różnymi środkami)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4224

huzar przepuszcza miotłę sprawdzone u siebie co polecicie na chwasty pszenżycie na jesieni nic nie było pryskane bo nie było pogody . Zastanawiam się na Axiale+ lintur wtedy powinienem mieć czysto.

Huzara nie uzwalem, lancet bez szalu, axial+lintur - czysciutko w pszenzycie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

ja samym Rubinem na wiosne jade, nic nie zostawia.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kickboxing    1

Panowie co polecili byście na pszenżyto ozime od grzyba i jaki jest koszt oprysku na ha z góry dzięki .Pozdrawiam

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomow    0

Panowie, co sądzicie o mieszaniu Attribut 75 WG z Chwastoxem Extra? Czy potrzeba jeszcze czegoś wiosną na pszenżyto, żeby zebrać czyste? Pole odchwaszczone totalnie AGROSARem w zeszłym sezonie.


Jestem tu nowy... Tak samo nowy jestem w samodzielnym prowadzaniu gospodarstwa... W planach rozwój!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniu    2

Chwastox extra trochę słabo mi się wydaje, daj chwastox turbo  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomow    0

Ja uprawiam tylko zboża i łubiny, także zagrożenia nie ma... Rozumiem, że to połączenie jest bezpieczne. Panowie, można już pryskać? Czy jeszcze troszkę poczekać? W mojej okolicy 8-10 stopni w dzień i około 0 w nocy.


Jestem tu nowy... Tak samo nowy jestem w samodzielnym prowadzaniu gospodarstwa... W planach rozwój!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    66

Zalezy czym pryskasz patrz ulotka jak pisze ze w nocy ma byc minimalnie 5 dni po 5 stopni to trzymaj sie tego a srodek zadziala. Sasiad u mnje pryskal ostatnio w dzien a cieplo bylo w nocy do -2 mowie nie szkoda srodka ze mroz on zadziala smial sie ze mnie, w zniwa przyszedl i juz inaczej spiewal

Edytowano przez d4rek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dancio    4

Koledzy mam pytanie 

Czy w pszenzycie jarym dublet mogę zastosowac oprysk sekator +axiel 100ec ,jezeli tak to w jakiej dawce?

Z gory wielkie dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikon71    6

Ja stosuję granstar 50gram plus apyros 18 gram na hektar i adiuwant 100ml na ha koszt około 100zł/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dancio    4

kupiłem chisel i został mi gold zeszłego roku, czy to mogę zmieszać i w jakiej dawce ?

przypomne ze to pszezyto dublet

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petrus87    13

wczoraj zacząłem pryskać axial komplett pak. w pszenicy dobrze zadziałał więc na pszenżyto też zdecydowałem się nim pryskac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikon71    6

Chisel działa we wcześniejszej fazie rośliny bo niby wytwarza jeszcze jakis filtr sprzedawca odmówił mi zakupu bo maja za dużo reklamacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel_rawa    32

koledzy dziś mam zamiar pryskać od grzyba i chcialbym do tego dosypać mocznika tylko nie wiem ile żeby nie przypalić ktoś z was praktykuje taki zabieg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2327

Nie wiecej jak 15 procent taki zabieg jest bardzo powszechny


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez toorano
      kupię opryski z Ukrainy
      cebulaluzem@wp.pl 
    • Przez aga353
      Witam wszystkich forumowiczów, zaglądając tutaj liczę przede wszystkim na pomoc praktyków, ponieważ wiedzę teoretyczną niby posiadam. Na jesień założyłam matecznik okołu 20 arów maliny letniej laszki. Chciałabym się dowiedzieć jakie nawozy i opryski stosujecie i w jakich terminach. Co jest konieczne , a co w " razie chorób". Na co szczególnie zwrócić uwagę . Jak na jesień rozmnożyć dobrze swój matecznik. Z góry dziękuję za pomoc.
    • Przez karmelowatrawa
      Forumowicze!
      Uprawiam pszenicę i pszenżyto. Niestety jak to bywa na wiosnę chwasty wystrzeliły w górę że aż żal patrzeć na to pole. Zakupiłam polecany oprysk - Lentipur Flo 500 SC. Chciałabym połączyć go z Chwastoxem. I tu moje pytanie. Czy taka mieszanina nie zaszkodzi zbożu a jedynie niechcianym chwastom?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj