Zaloguj się, aby obserwować  
Lechu5245

Zetor 5245 opony

Polecane posty

Lechu5245    0

Mam pytanie dotyczące opon do zetora. Posiadam opony przednie 9,5-24 i tylne 14.9-28. I moje pytanie jest takie czy mogę założyć opony przednie 11.2-24 i tylne 16.9-28? Według katalogu jest to możliwe ale jest różnica w wysokościach i nie jestem pewien czy nie będzie żadnych komplikacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy1989    6

będzie dobrze. Możesz śmiało zakładać. Ta kombinacja kół jest jak najbardziej odpowiednia i napęd będzie się zgrywał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy1989    6

wtedy napęd nie będzie się zgrywał. przód będzie delikatnie hamował tył a powinien mieć tzn nadbieg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy1989    6

Też mam trochę za duże koła z tyłu w zetorze. Idzie jeździć ale napęd wyje i żeby go wyłączyć trzeba cofnąć ciągnikiem, nie powinno tak być ale u mnie zetor nie robi dużo więc idzie wytrzymać :P pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lechu5245    0

Ja mam dokładnie tak samo. Przednie opony już były wymieniane a tylne są od początku jak kupiłem traktor. Jest duża różnica jeśli chodzi o bieżnik, tylni nadaje się do wymiany a przedni jeszcze by ze 2 lata wytrzymał.

 

Mam jeszcze katalog, który dostałem po kupnie zetora i tam pisze, że opony które aktualnie posiadam to standard ale dalej pisze, że mogą być z przodu 9.5 a z tyłu 16.9. Jest dosyć spora różnica pomiędzy wysokością, rozstawem kół. Traktor ten musi pewnie mieć inną przekładnie.

1. Nie cytuj poprzedniego posta

2. Nie dubluj wypowiedzi - używaj opcji EDIT

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lechu5245    0

Zaryzykowałem i kupiłem tył 16.9 - 28. Tak więc mam z przodu 9.5 - 24, tył 16.9 - 28 i muszę powiedzieć, że taki układ jest dużo lepszy niż standard. Napęd chodzi idealnie wyłącza się od razu i nie wyje nawet na 5 biegu i to na szosie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
0gajos0    0

Zaryzykowałem i kupiłem tył 16.9 - 28. Tak więc mam z przodu 9.5 - 24, tył 16.9 - 28 i muszę powiedzieć, że taki układ jest dużo lepszy niż standard. Napęd chodzi idealnie wyłącza się od razu i nie wyje nawet na 5 biegu i to na szosie.

mineło troche czasu, mam pytanie, nic ci sie złegho niedzieje z zetorkiem po załozeniu 16.9-28 na ty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lechu5245    0

Tak jak już napisałem jest lepiej niż było. Napęd się wyłącza od razu, nie wyje już tak głośno. Jeśli Twój zetor miał by być używany na łąkach to koła sprawdzają się idealnie. Po założeniu szerszych opon ciągnik zyskał na uciągu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuzaj63    45

I znów minęło prawie pół roku... I jak opony nadal nie ma problemów? Sam stanę za niedługo przed kupnem opon na tył i mocno zastanawiam sie nad 16.9-28.Z przodu mam 9.5-24 w bdb stanie a tył mocno podjechany .Przy włączaniu napędu czuć "szarpnięcie" ;(.

Inna sprawa- jak sprawuje sie w polu, w transporcie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lechu5245    0

Zero problemów. W polu zyskał na uciągu, a na łąkach już się tak nie topi jak na 14,9. Jestem zadowolony z wymiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hurtopony    1

Wcale się nie dziwie bo to są włąsnie dokładne dwa rozmairy które powinny być założone jeżeli opona przednia będzie za wysoka a tylnia za niska to ciągnikowi podczas ruszania będzie ponośić przód

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie mam takie pytanko jaka jest wysokość Zetora 5245 ?

 

Z góry dzięki za odpowiedzi :)

 

P.S. Nie znalazłem nigdzie tematu który by mi odpowiadał więc piszę tutaj.

Edytowano przez Han360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Obi32
      Witam, można ten luz na przedniej osi jakoś wyregulować?

    • Przez ddd4233
      Witam czy może ktoś z was instalował zewnętrzny rozdzielacz zamiast tego oryginalnego ? (Zepsuty rozdzielacz nie potrzebuje ehr)  już mam wypatrzony rozdzielacz 3 sekcie (dwie pływające jedną zwykła ) z podłączeniem nie będę miał problemu. Tylko chodzi o to że na jednym poście w forum widziałem jak ktoś zakładał rurkę taka dłuższa(c360)  ta od tłoka potem widziałem jak ktoś zakładał rurkę tą od powrotu też od c360 . I teraz moje pytanie jest takie  czy zamiast tego rozdzielacza co jest w środku w zetorze założył bym adapter taki od c360 to by miało prawo chodzić? Dodam zdjęcie poglądowe o jakie elementy mi chodź . Prosił bym o pomoc

       

    • Przez Obi32
      Zetor 7745, rok 1990,.sprowadzony z Finlandii, 3800 mtg. 
      Po regeneracji pompy jak to bywa trzeba, ustawić kąt wtrysku. No i tutaj zaczynają się schody tak mnie zastanawia bo mam te 3 kreski ale przed demontażem kreciłem jeszcze kołem zamachowym i paliwo drgalo w pierwszej sekcji zupełnie w innym miejscu A dokładniej 1/3 obrotu koła zamachowego dalej.Dodam że ciągnik chodził dobrze przed regeneracją pompy jak i ustawieniu kątu na znakach i normalnie odpala, tylko dlaczego paliwa na kapilarce drgało w innym miejscu. Może ktoś miał podoby problem i wie jaka jest przyczyna. Z góry dzięki za odpowiedź!
    • Przez raven18
      Hej, ma ktoś zamontowane wewnętrzne lusterko na ramce tylnej szyby, do łatwiejszego zaczepiania maszyn (na zaczep hitch, który jest nie widoczny za zaczepem do przyczep jednoosiowych i trzeba na czuja podjeżdżać). Oglądałem zdjęcia ciągników i nie znalazłem jak to w sumie wygląda, czy to dobry pomysł skoro chyba nikt nie montuje? 😎 
    • Przez dawidkrawczyk
      Witam, jestem w posiadaniu Zetora 5211 i chciałbym założyć przedni napęd od Zetora 5245. I właśnie przychodzę z pytaniem co trzeba przerobić w skrzyni biegów żeby wszystko ze sobą współpracowało?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj