akaku

Wentylacja kabiny

Polecane posty

akaku    79

Jeśli zły dział proszę przenieść. Witam. Myśle tak aby zamontować jakiś wentylator w kabinie żeby to w lato chłodziło, bo ciężko jest tak robić cały dzień w kurzu a szczególnie agregatować człowiek po całym dniu wychodzi czarny jak dzik :P W garażu znalazłem taki wentylator http://www.sklep-gre...oducts_id/31995 można go jakoś zamontować aby chłodził? Bardzo bym prosił też jak to podłączyc pod instalacje bo w elektryce jestem zielony a nie chce spalic instalacji.


Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lotnik    0

...musisz kogoś poprosić o montaż, wiec wszystkie rady co do zrobienia odpadają, szukaj speca który to zrobi i nie zedrze skory ewentualnie jeszcze podejrzyj u sąsiadów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akaku    79

No tak ale może sam jakoś podłącze ten wentylator tylko jakon bedzie zasysał powietrze w kabinie to nic nie da trzeba zrobic chyba aby zasysał z zewnątrz


Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

montuje coś podobnego w '30') tyle że do takiego wentylatorka dorobie jeszcze śluze dzielącą ciepłe i zimne powietrze-jeden przewód będzie szedł w okolice chłodnicy i ssał ciepłe a drugi wyprowadzę w obrys kabiny;) mam o tyle dobrze, że wymontowałem ze starego samochodu taki wentylator razem z włącznikiem trzybiegowym, więc wystarczy, ze podepnę jeden kabelek do instalacji, drugi na masę i mozna się lansować ;p ;d


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akaku    79

Ursus c-385. Mój tez jest od jakiegoś samochodu. Tylko nie wiem pod co go podłączyć bo muszę go podłączyć pod + i - i dam wyłącznik. A i w jakim miejscu bo zamontować myślałem żeby to zamontować tam gdzie się montuje wentylator do nagrzewnicy


Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paatrykk    0

W c360 nie było nagrzewnicy. Ja zamontowałem przed kierownicą. A jeśli chodzi o podłączenie to ile ma kabli ten wentylator???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1542

przeciez pisze ze w c-385 :P co do montowania go w oryginalne miejsce to niezbyt dobry pomysl, bo bedzi Ci dmuchal na szybe i nic wiecej. chyba, ze zamontujesz jakies dysze w miejscu nawiewu na szybe, ktore skierujesz na twarz. ja mialem w 1224 pod dachem dysze od VW Golfa III, ale nie wiedzialem jak doprowadzic tam powietrze. kombinowalem z wezami gumowymi ale to nie wypal. http://www.allegro.pl/item949935168_kratka_kratki_nawiewu_kokpitu_audi_tt.html zamontuj takie cos na desce rozdzielczej przed szyba i skieruj na twarz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akaku    79

Ten wentylator ma 2 kable i jak chciałem podłaczyc pod lampkę w kabinie to nie dmucha a jak wziołem podłaczyłem pod akumulator w skuterze po + i - to dmuchało ładnie. I jak to podłączyć w ciągniku. A wentylator planuje zamocować na wieszchu na kakpicie z przodu bedzie dmuchac prosto na mnie :P Zawsze bedzie coś chłodzic ale nie bedzie tak chłodziło jak by było powietrze zasysane z zewnatrz


Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

Może na tych kablach od lampki masz za duże spadki napięcia i nie rusza, albo podłączałeś nie tą stroną-tzn, nie te bieguny?:P


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paatrykk    0

Ten wentylator ma 2 kable i jak chciałem podłaczyc pod lampkę w kabinie to nie dmucha a jak wziołem podłaczyłem pod akumulator w skuterze po + i - to dmuchało ładnie. I jak to podłączyć w ciągniku. A wentylator planuje zamocować na wieszchu na kakpicie z przodu bedzie dmuchac prosto na mnie :P Zawsze bedzie coś chłodzic ale nie bedzie tak chłodziło jak by było powietrze zasysane z zewnatrz

Najlepiej to wyprowadź osobny kabel od bezpieczników. Najpierw doprowadź go sobie do włącznika a potem do wentylatora a masy to chyba nie muszę tłumaczyć jak podłączyć tylko żebyś do zwarcia nie doprowadził!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akaku    79

No instalacje zrobię już a mogę nie prowadzić kabli do bezpieczników tylko na kablu dac bezpiecznik?

A może ktoś montował już taki wentylator i miał zrobione aby to naprawdę dobrze chłodziło?

A teraz znalazłem na allegro taki wentylatorek na zapalniczkę nawet jak bym był pozamykany w kabinie to zawsze by dmuchał tylko najlepiej pewnie by było jak by się przed wyjazdem w pole z 10 min prędzej już go włączyło i aby chłodził. To taki http://allegro.pl/it...v_obrotowy.html zapalniczkę odciąc i go pod coś podpiąc?


Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paatrykk    0

jak masz taki bezpiecznik to możesz podpiąć go w kabel. a jeśli chodzi o ten wentylator z allegro to wtyczce od zapalniczki też jest bezpieczny. ja kabiny na stałe bym nie zamykał min. drzwi muszą być otwarte bo na zamkniętej to wentylator tylko ciepłym powietrzem będzie obracał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akaku    79

No drzwi mogą być otwarte ale żeby chociaż tylna szyba była zamknięta. Chyba zamówię tego z allegro.


Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paatrykk    0

no ten z allegro to nawet fajny.a tylna szyba musi być założona bo bez szyby jest gorzej niż bez kabiny ja w c360 nie miałem szyby to przy prasie nieźle dawało popalić nie dość że cały czarny to jeszcze wszystko gryzło i w tym roku już założyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akaku    79

Szybe z tyłu mam tylko bede ja miał zamknieta aby sie nie kurzyło tylko bede miał otwarte dzwi


Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1542

ja prasuje z otwarta szyba, a jak mi wieje plewami do kabiny to zamykam drzwi i otwieram dach. wtedy nie ma przeciagu. raz probowalem prasowac z zamknieta szyba, to w ogole prasy nie slyszalem, a jak zacznie cos stukac to od razu sie zatrzymuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akaku    79

Ten ciagnik nie pracuje z prasa tylko kosi QQ ale to wtedy sie szybe otwoży


Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paatrykk    0

u mnie dolnej szybki nie ma także prasę będzie słychać bez problemów a z resztą zawsze też się nie kurzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akaku    79

No tak zobacze dokładnie jak i gdzie to zamontowac i zamontuje


Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Soczi87
      Witam wszystkich. 
      Mam problem ponieważ montuję do przyczepy samoróbki jednoosiowej siłownik hydrauliczny który zakupił mój wujek w latach 90. W załączniku przesyłam zdjęcie tabliczki. Siłownik ma kulę o średnicy 53mm 
      i mam problem z doborem gniazda pod ten wymiar. W ofercie
      na rynku dostępne są rozmiary gniazd 52 i 55 nic pośredniego. Chce założyć gniazdo z zabezpieczeniem na seger. Czy roztoczenie gniazda 52mm to dobry pomysł ? 
      Moze ma ktoś z Was gniazdo na 53mm 
      Dziękuje. 

    • Przez fliegl
      Jaki jest kod RAL lub nazwa tego koloru?
       



    • Przez luki987654321
      Witam, chce zamontować halogeny led na tyle beczkowozu forschrit. czy można je podłączyć pod złącze trzy pinowe w ciągniku lub ewentualnie pod co innego można podłączyć? dodam że mam zamiar w kabinie zrobić włącznik aby się cały czas nie świeciły tylko na czas pracy.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, 
      Koledzy poszukuje kogoś z użytkowników kombajnów Jarek lub Arek celem wsparcie wymiarowego.
      Buduje kombajn do porzeczek i potrzebuje informacji jaka powinna być odległość miedzy podajnikiem taśmowym szerokim a profilem podtrzymującym wał otrząsacza, będę wdzięczny za zdjęcie z przyłożoną metrówką. 
      Wymiary jakie poszukuje to te zaznaczone na jednym ze zdjęć,, nie chciałbym połamać  krzaków przy pierwszej próbie jeśli do niej dojdzie :) 
      Zdjęcia z budowy w załączniku, dziękuje za pomoc:) 











    • Przez wojciechowski89
      Cześć Panowie potrzebuje dojarkę pod traktor i znalazłem taką pompę u siebie. Ktoś może kojarzy bo ja nie mogę znaleźć nic na jej temat po wpisaniu nazwy wyskakuje land niemiecki. Z tego co się orientuje brakuje tutaj zbiornika od oleju który smaruje łopatki które są metalowe nie z tworzywa. I tutaj też mam pytanie ten czarny wężyk po zamontowaniu w zbiorniku z olejem nie będzie podawal oleju na łopatki tylko wylot powietrza ta jakby ,,satelita" a powinien być jak się nie mylę obieg powietrza, że powietrze jest wpychane do zbiornika z olejem i przy wyjściu z niego zabiera olej na łopatki i tak w kółko. A przy tej rurce którą jest wypychane zassne powietrze jest korek jakby do dolewania oleju z tyłu pompy jest rurka wychodząca i wziernik jak w kompresorze żeby widzieć poziom oleju. Dodam że sam ją postawilem na podstawkę wom więc proszę się nią nie sugerować.




×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj