Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wentylacja kabiny

20 odpowiedzi na ten temat

#1 Share akaku

akaku

MłodyRolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 620 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motoryzacja

Napisany 03 kwiecień 2010 - 14:40

Wentylacja kabiny Jeśli zły dział proszę przenieść. Witam. Myśle tak aby zamontować jakiś wentylator w kabinie żeby to w lato chłodziło, bo ciężko jest tak robić cały dzień w kurzu a szczególnie agregatować człowiek po całym dniu wychodzi czarny jak dzik :P W garażu znalazłem taki wentylator http://www.sklep-gre...oducts_id/31995 można go jakoś zamontować aby chłodził? Bardzo bym prosił też jak to podłączyc pod instalacje bo w elektryce jestem zielony a nie chce spalic instalacji.
Case <3

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wentylacja kabiny Dzisiaj, 05:50
  •  

#2 Share lotnik

lotnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów
  • Zainteresowania:pilka nozna ,starocie

Napisany 03 kwiecień 2010 - 15:13

Wentylacja kabiny ...musisz kogoś poprosić o montaż, wiec wszystkie rady co do zrobienia odpadają, szukaj speca który to zrobi i nie zedrze skory ewentualnie jeszcze podejrzyj u sąsiadów

#3 Share akaku

akaku

MłodyRolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 620 postów

Napisany 03 kwiecień 2010 - 15:17

Wentylacja kabiny No tak ale może sam jakoś podłącze ten wentylator tylko jakon bedzie zasysał powietrze w kabinie to nic nie da trzeba zrobic chyba aby zasysał z zewnątrz
Case <3

#4 Share ahme999

ahme999

Leniwiec

• Members
  • PipPipPip
  • 848 postów

Napisany 03 kwiecień 2010 - 15:37

Wentylacja kabiny montuje coś podobnego w '30') tyle że do takiego wentylatorka dorobie jeszcze śluze dzielącą ciepłe i zimne powietrze-jeden przewód będzie szedł w okolice chłodnicy i ssał ciepłe a drugi wyprowadzę w obrys kabiny;) mam o tyle dobrze, że wymontowałem ze starego samochodu taki wentylator razem z włącznikiem trzybiegowym, więc wystarczy, ze podepnę jeden kabelek do instalacji, drugi na masę i mozna się lansować ;p ;d
-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

#5 Share akaku

akaku

MłodyRolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 620 postów

Napisany 03 kwiecień 2010 - 15:44

Wentylacja kabiny A masz jakies fotki tego wynalazku?
Case <3

#6 Share paatrykk

paatrykk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 03 kwiecień 2010 - 16:35

Wentylacja kabiny a w jakim ciągniku chcesz to zamontować bo ja mam od malucha w c360

#7 Share akaku

akaku

MłodyRolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 620 postów

Napisany 03 kwiecień 2010 - 17:15

Wentylacja kabiny Ursus c-385. Mój tez jest od jakiegoś samochodu. Tylko nie wiem pod co go podłączyć bo muszę go podłączyć pod + i - i dam wyłącznik. A i w jakim miejscu bo zamontować myślałem żeby to zamontować tam gdzie się montuje wentylator do nagrzewnicy
Case <3

#8 Share paatrykk

paatrykk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 03 kwiecień 2010 - 18:45

Wentylacja kabiny W c360 nie było nagrzewnicy. Ja zamontowałem przed kierownicą. A jeśli chodzi o podłączenie to ile ma kabli ten wentylator???

#9 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 03 kwiecień 2010 - 19:38

Wentylacja kabiny przeciez pisze ze w c-385 :P co do montowania go w oryginalne miejsce to niezbyt dobry pomysl, bo bedzi Ci dmuchal na szybe i nic wiecej. chyba, ze zamontujesz jakies dysze w miejscu nawiewu na szybe, ktore skierujesz na twarz. ja mialem w 1224 pod dachem dysze od VW Golfa III, ale nie wiedzialem jak doprowadzic tam powietrze. kombinowalem z wezami gumowymi ale to nie wypal. http://www.allegro.p...tu_audi_tt.html zamontuj takie cos na desce rozdzielczej przed szyba i skieruj na twarz :D
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

#10 Share akaku

akaku

MłodyRolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 620 postów

Napisany 03 kwiecień 2010 - 19:53

Wentylacja kabiny Ten wentylator ma 2 kable i jak chciałem podłaczyc pod lampkę w kabinie to nie dmucha a jak wziołem podłaczyłem pod akumulator w skuterze po + i - to dmuchało ładnie. I jak to podłączyć w ciągniku. A wentylator planuje zamocować na wieszchu na kakpicie z przodu bedzie dmuchac prosto na mnie :P Zawsze bedzie coś chłodzic ale nie bedzie tak chłodziło jak by było powietrze zasysane z zewnatrz
Case <3

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share ahme999

ahme999

Leniwiec

• Members
  • PipPipPip
  • 848 postów

Napisany 03 kwiecień 2010 - 20:55

Wentylacja kabiny Może na tych kablach od lampki masz za duże spadki napięcia i nie rusza, albo podłączałeś nie tą stroną-tzn, nie te bieguny?:P
-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

#12 Share paatrykk

paatrykk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 03 kwiecień 2010 - 21:48

Wentylacja kabiny

Ten wentylator ma 2 kable i jak chciałem podłaczyc pod lampkę w kabinie to nie dmucha a jak wziołem podłaczyłem pod akumulator w skuterze po + i - to dmuchało ładnie. I jak to podłączyć w ciągniku. A wentylator planuje zamocować na wieszchu na kakpicie z przodu bedzie dmuchac prosto na mnie :P Zawsze bedzie coś chłodzic ale nie bedzie tak chłodziło jak by było powietrze zasysane z zewnatrz

Najlepiej to wyprowadź osobny kabel od bezpieczników. Najpierw doprowadź go sobie do włącznika a potem do wentylatora a masy to chyba nie muszę tłumaczyć jak podłączyć tylko żebyś do zwarcia nie doprowadził!

#13 Share akaku

akaku

MłodyRolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 620 postów

Napisany 04 kwiecień 2010 - 06:01

Wentylacja kabiny No instalacje zrobię już a mogę nie prowadzić kabli do bezpieczników tylko na kablu dac bezpiecznik?
A może ktoś montował już taki wentylator i miał zrobione aby to naprawdę dobrze chłodziło?
A teraz znalazłem na allegro taki wentylatorek na zapalniczkę nawet jak bym był pozamykany w kabinie to zawsze by dmuchał tylko najlepiej pewnie by było jak by się przed wyjazdem w pole z 10 min prędzej już go włączyło i aby chłodził. To taki http://allegro.pl/it...v_obrotowy.html zapalniczkę odciąc i go pod coś podpiąc?
Case <3

#14 Share paatrykk

paatrykk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 04 kwiecień 2010 - 07:51

Wentylacja kabiny jak masz taki bezpiecznik to możesz podpiąć go w kabel. a jeśli chodzi o ten wentylator z allegro to wtyczce od zapalniczki też jest bezpieczny. ja kabiny na stałe bym nie zamykał min. drzwi muszą być otwarte bo na zamkniętej to wentylator tylko ciepłym powietrzem będzie obracał

#15 Share akaku

akaku

MłodyRolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 620 postów

Napisany 04 kwiecień 2010 - 08:18

Wentylacja kabiny No drzwi mogą być otwarte ale żeby chociaż tylna szyba była zamknięta. Chyba zamówię tego z allegro.
Case <3

#16 Share paatrykk

paatrykk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 04 kwiecień 2010 - 08:58

Wentylacja kabiny no ten z allegro to nawet fajny.a tylna szyba musi być założona bo bez szyby jest gorzej niż bez kabiny ja w c360 nie miałem szyby to przy prasie nieźle dawało popalić nie dość że cały czarny to jeszcze wszystko gryzło i w tym roku już założyłem.

#17 Share akaku

akaku

MłodyRolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 620 postów

Napisany 04 kwiecień 2010 - 09:28

Wentylacja kabiny Szybe z tyłu mam tylko bede ja miał zamknieta aby sie nie kurzyło tylko bede miał otwarte dzwi
Case <3

#18 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 04 kwiecień 2010 - 11:57

Wentylacja kabiny ja prasuje z otwarta szyba, a jak mi wieje plewami do kabiny to zamykam drzwi i otwieram dach. wtedy nie ma przeciagu. raz probowalem prasowac z zamknieta szyba, to w ogole prasy nie slyszalem, a jak zacznie cos stukac to od razu sie zatrzymuje...
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

#19 Share akaku

akaku

MłodyRolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 620 postów

Napisany 04 kwiecień 2010 - 12:23

Wentylacja kabiny Ten ciagnik nie pracuje z prasa tylko kosi QQ ale to wtedy sie szybe otwoży
Case <3

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share paatrykk

paatrykk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 04 kwiecień 2010 - 12:25

Wentylacja kabiny u mnie dolnej szybki nie ma także prasę będzie słychać bez problemów a z resztą zawsze też się nie kurzy