Skocz do zawartości

Zdjęcie

Siarczan Magnezu -Kłopoty Z Rozpuszczaniem W Wodzie

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share BartoszGorskiGorsk

BartoszGorskiGorsk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 03 kwiecień 2010 - 11:04

Siarczan Magnezu -Kłopoty Z Rozpuszczaniem W Wodzie Witam . Mam kłopot : jak w miarę prosto rozpuścić siarczan magnezu w wodzie ? Czy ktoś zna sposób na ten fant ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Siarczan Magnezu -Kłopoty Z Rozpuszczaniem W Wodzie Dzisiaj, 13:46
  •  

#2 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 03 kwiecień 2010 - 11:11

Siarczan Magnezu -Kłopoty Z Rozpuszczaniem W Wodzie Jak masz jednowodny to ogólnie kicha z rozpuszczaniem. Z siedmiowodnym to nie ma żadnego problemu i wychodzi taniej za czysty składnik. Najlepiej tak wysypywac we wodę by to to co wpaduje we wodę zdążyło się zamoczyć, znaczy cienkim szerokim strumieniem.
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

#3 Share sandman

sandman

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 14 czerwiec 2011 - 01:09

Siarczan Magnezu -Kłopoty Z Rozpuszczaniem W Wodzie no tak a być może wypracował sobie jakąś technike wczesniejszego rozpuszczenia aby pożniej nie było takiego spadku temperatury po moczniku np. a może wlać do betoniarki i wymieszać ?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share lukaszek410

lukaszek410

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 14 czerwiec 2011 - 08:36

Siarczan Magnezu -Kłopoty Z Rozpuszczaniem W Wodzie Nie wiem dokładnie co masz na myśli pod pojęciem spadek temperatury, ja wsypuje siarczan magnezu w sito opryskiwacza (stopniowo) i zlewam wodą aż wszystko spłynie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1151 postów
  • Zainteresowania:kobiety,wino i loty w kosmos.

Napisany 14 czerwiec 2011 - 09:30

Siarczan Magnezu -Kłopoty Z Rozpuszczaniem W Wodzie Siarczan zbytnio nie schładza wody,to nie mocznik ten to dopiero schładza,ja wsypuje siarczan do pojemnika i zalewam wodą na dwa-trzy dni przed opryskiem co jakiś czas zamieszam,nawet jednowodny.
Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

#6 Share vvojtas1

vvojtas1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 780 postów

Napisany 14 czerwiec 2011 - 09:49

Witam . Mam kłopot : jak w miarę prosto rozpuścić siarczan magnezu w wodzie ? Czy ktoś zna sposób na ten fant ?

Kup Epsotop czyli niemiecki odpowiednik. Nie dość że tańszy to nie ma problemów z rozpuszczaniem w wodzie.

#7 Share globus512

globus512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, piłka nożna, siatkówka, F1.

Napisany 14 czerwiec 2011 - 22:18

Siarczan Magnezu -Kłopoty Z Rozpuszczaniem W Wodzie Ja robię tak że do baniaka wlewam wiadro ciepłej wody i mieszam, wsypuje też odrzywki i po jakimś czasie nie ma śladów niczego.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 14 czerwiec 2011 - 22:31

Siarczan zbytnio nie schładza wody,to nie mocznik ten to dopiero schładza,ja wsypuje siarczan do pojemnika i zalewam wodą na dwa-trzy dni przed opryskiem co jakiś czas zamieszam,nawet jednowodny.

Widzę ze ci się nudzi :D Ja prosto do opryskiwacza sypie mocznik i siarczan. Potem kijem pomieszam aż się rozpuści i w pole.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png