Skocz do zawartości

Zdjęcie

Monoblock w ciągniku Belarus

64 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 11 lipiec 2013 - 20:47

A taki krzyk takie dobre traktory te białorusy a tu takie kwiatki, podnośniki jakieś oringi coś tam się leje to nie opuszcza. Panowie przemyślcie jeszcze raz swoją opinie na temat tych ciągników.

Tylko jak w tych ciagnikach zrobi sie cos porzadnie to juz sie tam wcale nie zaglada, maja poprostu choroby mlodosci ktore trzeba leczyc, i zauwaz ze zagladaja tu prawie tylko ci co maja problemy, czyli bardzo niewiele.
Czesci sa dobre, ale jak montuja je pijani pracownicy w fabryce to niema sie co dziwic, ze czasem sa problemy:D

Edytowany przez Junkers, 11 lipiec 2013 - 20:53.

KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Monoblock w ciągniku Belarus Dzisiaj, 20:58
  •  

#42 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 24 październik 2013 - 15:08

Monoblock w ciągniku Belarus Witam ponownie, w tym czasie bylo u mnie juz dwoch serwisantow w sprawie nieopadajacych samoczynnie ramion podnosnika. Dzisiaj byl ten drugi, wymienil oringi na dzwigienkach bo cieklo, wymienil rozdzielacz taki okragly wkladany od gory i dalej nie opada, jedyne co zauwazylem to to ze troche szybciej podnosi i powiedzial ze tak te podnosniki maja i te dwa tloki sa bardzo grube w stosunku do wagi ramion a grube tloki to wieksze tarcie.

W zwiazku z tym mam pytanie (pewnie juz je kiedys zadawalem ale bylo malo odpowiedzi) czy w waszych monoblokach (podnosnikach na dwoch tlokach) tez ramiona nie opadaja samoczynnie tylko trzeba na nich stawac??
KPK Kumurun Team
Belarus 952.4 - U C-330

#43 Share hemi

hemi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 354 postów
  • Zainteresowania:Mechanika, Elektromechanika

Napisany 24 październik 2013 - 20:41

Monoblock w ciągniku Belarus Podnieś i odkręć wąż od jednego siłownika, będzie wiadomo czy rzeczywiście mają "tarcie". W pronarze 82SA znajomego, ramiona opadają pod własnym ciężarem.

#44 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 26 październik 2013 - 14:07

Monoblock w ciągniku Belarus Ok, tak poczynie i o efektach napisze, czasem szuka sie niewiadomo gdzie a przyczyna jest prostsza niz sie wydaje.
KPK Kumurun Team
Belarus 952.4 - U C-330

#45 Share STANK

STANK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 441 postów

Napisany 26 październik 2013 - 14:26

Monoblock w ciągniku Belarus witam
u mnie jak olej jest zimny to ramiona opadają dość powoli , ale na rozgrzanym to nie ma problemu

#46 Share jakcis

jakcis

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 30 maj 2014 - 18:41

Monoblock w ciągniku Belarus pronar to to samo co belarus tylko w obudowie polskiej z palstiku silnik podzespoly wszystko wszystko oprócz kabiny i elementów palastikowchy to wszystko belarus mam 3 belarusy 2005 2009 2013 2 z turbo i jeden bez mam tez 2 pronary 82tsa i 82sa wszystko jest to samo czasami jakas rzecz sie zepsóje w lesie zostaje odkrecony z belarusa czy z pronara sa przekladane i wszystko pasuje typu półoś sała pochwa nawet najdrobniejsze rzeczy ezawory pompy hydrauliczne sprzezaki turbina wszystko to to samo jesli postawimy pronara i belarusa obok siebie zdejmiemy kabiny maski blotniki nie bedzie róznicy wiec nie wiem czemu kolega chwali belarusy a pronary nie

jedna wada rózniaca belarusa od pronara plastikowe elementy które w lesie sie łamia a w belarusie lekko zegna po np blotniki

#47 Share aresss

aresss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 24 czerwiec 2014 - 22:47

Monoblock w ciągniku Belarus Witam panowie!
Ja tez chciałem kupic belarusa 952.4,bo to cena i jakos to tam wyglada,juz obdzwaniałem dealerów,bez przydadek gdy dzwoniłem do firmy toral w Gostyniu,rozmawiałem z mechanikiem.I mowił mi ze sprzedali od nowego roku 4 te ciagniki,i mowił ze to totalne bagno do kazdego z nich ciagle jezdzi serwis,to cos z pompa paliwowa to nie pali,poprostu odradzał mi ten ciagnik całkowicie:"kup zetora, farmtracka,ursusa tylko nie belarusa"
Z rozmowy wynikło ze własnie teraz te nowe ciagniki z 2014 roku,co maja te euro 3 i zakładaja inne pompy paliwowe i cos to nie chce to współgrac ze sobą.
Byłem nastawiony juz na kupno ale teraz juz sie zmieszałem, bo za 105 tys sa juz ładne czechy na sprzedaz.
co o tym sadzicie?Jak wy uwazacie?

Pozdrawiam!

#48 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 25 czerwiec 2014 - 01:21

Monoblock w ciągniku Belarus Ok tylko co ma to wspolnego z monoblokiem?? Mod niech przeniesie twoj post do stosownego tematu a moj usunie.

Serwis ciagle jezdzi bo zrobic nie umie.

Edytowany przez Junkers, 25 czerwiec 2014 - 01:23.

KPK Kumurun Team
Belarus 952.4 - U C-330

#49 Share Proktor

Proktor

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 17 lipiec 2014 - 21:53

Monoblock w ciągniku Belarus witam , chciałbym się zapytać odnośnie zrobienia dociążenia.. mam belarus 1221.3 2013r no i jak wiadomo w monoblockach nie ma dociążenia. i chciałbym się zapytać czy ktoś rozbierał może siłowniki od TUz tył. bo chciałem przerobić docisk tylko do wbijania kołków.. chiałem dokupić wąż hydrauliczny i wkręcić pod hydraulikę normalnie i do tego węża zamontować trójnik i końcówki przykręcić do górnych otworów w siłownikach i w ten sposób mógł bym jednorazowo sb dociskać kołki... i pytanie takie czy w tych siłownikach uszczelniacze są montowane jednostronnie, czy dwu stronnie tak jak w siłownikach dwu stronnego działania.. jeżeli są jednostronnie zamontowane to chyba będzie olej opływał je i nic z dociążania nie będzie ... czy ktoś rozbierał siłownik i czy to zdało by egzamin ??

#50 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7568 postów

Napisany 18 lipiec 2014 - 05:38

Monoblock w ciągniku Belarus To siłownik nurnikowy. Nie da się go przerobić na dwustronnego działania.
KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share padre1989

padre1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 18 lipiec 2014 - 06:57

Monoblock w ciągniku Belarus dlatego jak sie kupuje trzeba brac wersje 952.3 bo juz952.4 ma przerobiony calkowicie uklad paliwowy i nie trzeba pchac sie w nowe wynalazki tylko wziac stare dobre rozwiazanie

#52 Share Proktor

Proktor

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 18 lipiec 2014 - 08:41

Monoblock w ciągniku Belarus Myślałem że by dało sie przerobić bo przy siłowniku w 1221 mam po 2 wyjścia na olej (zasilanie i powrót) a w 1523.3 to mam jedno wejscie do silownika i jednoczesnie jest ono powrotem

#53 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7568 postów

Napisany 18 lipiec 2014 - 10:57

Monoblock w ciągniku Belarus Musiał byś założyć choć jeden dwustronny z zachowaniem średnicy tłoka.
Ogólnie to chyba żaden inny ciągnik nie ma podnośnika działającego w obie strony siłowo. Trudno powiedzieć co jest wynalazkiem. Raczej ruski dwustronny choć trzeba przyznać że to przydatne.
KPK Kumurun Team

#54 Share Proktor

Proktor

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 18 lipiec 2014 - 13:16

Monoblock w ciągniku Belarus Ale te silowniki w 1221 to one chyba nie są nurnikowe . Bo mają po 2 wyjścia

#55 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7568 postów

Napisany 18 lipiec 2014 - 15:31

Monoblock w ciągniku Belarus Sprawdź czy to drugie to przyłącze hydrauliczne ciśnieniowe czy dren dla ujścia przecieków. Bo przy vtej średnicy tłoczyska względem cylindra nie ma mowy o dwustronnym.
KPK Kumurun Team

#56 Share Proktor

Proktor

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 18 lipiec 2014 - 16:27

Monoblock w ciągniku Belarus Tzn te wejście u góry co bym chciał dociążenie podłączyć to to jest tak podłączone na wolny spływ wężyki są na opaski podłączone ... Bo jezeli by poszlo cisnienie tam to by wysadzilo te opaski

#57 Share tymtus

tymtus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 734 postów

Napisany 19 wrzesień 2014 - 19:45

Siemka. Dziś byłem na bednarach i dowiedziałem się, że można wykupić opcje do ciągnika (nawet jeżeli posiadamy go jakiś czas), wymiany siłowników na takie z dociskiem. Cena za taki bajer to 6000 zł netto. (Belarus 952)

#58 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1299 postów
  • Zainteresowania:Żona, rolnictwo, motoryzacja - piękne, szybkie auta i te wolniejsze też :) , mechanikowanie i loty w kosmos :D

Napisany 19 wrzesień 2014 - 20:21

silowniki to nie wszystko , potrzeba jeszcze inny rozdzielacz .

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

#59 Share tymtus

tymtus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 734 postów

Napisany 20 wrzesień 2014 - 07:21

Możliwe. Wiem, że całość kosztuje 6000 zł netto. Nie wiem czy z montażem czy bez.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1299 postów
  • Zainteresowania:Żona, rolnictwo, motoryzacja - piękne, szybkie auta i te wolniejsze też :) , mechanikowanie i loty w kosmos :D

Napisany 20 wrzesień 2014 - 13:52

mtztowski monoblok powinien miec juz docisk seryjny jak tylko z fabryki wyjezdza ale oni wepchali tam 2 regulacje , pozycyjna i silowa co w sumie jedno i drugie to jest to samo.

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

Dodaj odpowiedź