Skocz do zawartości

Zdjęcie

Olej hydrauliczny

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share marioc14

marioc14

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 02 kwiecień 2010 - 20:14

Olej hydrauliczny Witam jaki olej hydrauliczny polecacie do valtry 6400. Zastanawiałem się nad valtra transmission HT 100. Może ktos sie orientuje czy modele 6400 były wyposarzone w chłodnice oleju bo jak wiecej popracuje ciągnikiem to olej hydrauliczny osiaga dużą temperatura juz wczesniej zadawałem te pytanie na forum ale nie uzysk ałem zadawalajacej odpowiedzi jak myslicie co moze byc spowodowane szybki wzrostem temperatury oleju moze to byc spowodowane nie wlasciwym olejem zanieczyszczeniem filtrów?? Bede wdzieczny za pomoc.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Olej hydrauliczny Dzisiaj, 00:04
  •  

#2 Share lukas120

lukas120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 742 postów

Napisany 04 kwiecień 2010 - 20:31

Olej hydrauliczny o olejach dużo pisaliśmy w temacie Awaryjność Valtry... a co do chłodnicy oleju to niewiem czy ten model posiadał zciagnij ze strony waltry instrukcje obsługi lub katalog to się dowiesz a jeśli gdzieś od handlarza kupiłeś maszynę i nie zrobiłeś przeglądu toś poerdoła bo to podstawa oleje i filtry nowe i telefon do paczkowa tam dużo Ci powiedzą a nie domyślać się i czekać na większe wydatki możesz w starym ursusie zajechać pół skrzyni i zapłacić za remont tysiaka ale do maszyn z zachodu są częsci drogie i czeba wszystkiego pilnować na bieżąco albo sprzedaj ten ciagnik i kup MTZ-a
a co to oznacz wysoka temperatura bo w moim przypadku w gruberze jezdzę szybko a temCperatura oleju w skrzyni max 50C a w pracy z pługiem i wałem gdzie intensywnie uzywam hydrauliki a jeżdzę znacznie wolniej temperatura dochodzi do 60C

Edytowany przez lukas120, 04 kwiecień 2010 - 20:38.

#3 Share marioc14

marioc14

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 06 kwiecień 2010 - 10:48

Olej hydrauliczny Dzieki za pomoc a temperatura niezależnie od tego czy ciągnik pracuje z belarka czy pługiem czasami nawet wzrasta do 80 stopni i wówczas przy użyciu hamulców zapala sie kontrolka o niskim cisnieniu w skrzyni.

#4 Share lukas120

lukas120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 742 postów

Napisany 08 kwiecień 2010 - 18:44

Olej hydrauliczny taka sprawa dla elektronika bo technicznie hamulce nic nie maja wspólnego z olejem znacz on sam je obmywa bo są mokre to mi wygląda na jakieś zwarcie w instalacji bo inaczej to ta kontrolka powinna świecić niezależnie od stopu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Axial

Axial

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 210 postów

Napisany 09 kwiecień 2010 - 18:29

Olej hydrauliczny Jeżeli ciągnik wyposażony jest w wyjście hamulców hydraulicznych, to związek z ciśnieniem oleju jak najbardziej istnieje...
Wiśta, Wio! Łatwo powiedzieć...

#6 Share lukas120

lukas120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 742 postów

Napisany 09 kwiecień 2010 - 19:18

Olej hydrauliczny tak masz racje nie wziąłem tej opcji pod uwagę

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share marioc14

marioc14

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 11 kwiecień 2010 - 20:18

Olej hydrauliczny Wczoraj próbowałem odkrecić jeden z filtrów olejowych ale nie dałem rady gdyż bałem sie aby nie urwac mocowania czy jest jakies zabezpieczenie o ktorym nie wiem zeby odkrecic ten kielich od podstawy czy wystarczy odkrecac za obdowe lub zakonczenie na dole kielicha w ksztalcie łba sruby ??