Skocz do zawartości

Zdjęcie

Obalamy mity w rolnictwie

72 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 04 kwiecień 2010 - 14:03

jedno osiowy się na góry nie nadaje bo jak zwalimy juz pół rozrzutnika i mamy podjechać pod górę to są problemy i to chyba jedyna wada jedno osiowego;p

a 2 osiowym to może lepiej? ten 2 osiowy byłby lepszy gdyby miał zaczep na górny zaczep ciągnika czepiany a tak jak jest to uczepione na dolny zaczep to jeszcze bardziej w polu utrudnia prace, jedyna zaleta to że przednie koła robią ślad dla tylnych i może lżej to się ciągnie ale przy nawrotach ten sam problem będzie, pisałem już w innych tematach, że ktoś chyba dla żartu podał zapotrzebowanie mocy do rozrzutnika 3,5t 30km, do tego sprzętu do roztrząsania po oranym polu potrzebne jest min. 60km

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Obalamy mity w rolnictwie Dzisiaj, 02:14
  •  

#42 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 04 kwiecień 2010 - 14:38

Obalamy mity w rolnictwie ferdek a kto wozi na świeżo zaorane pole gnój zawsze myślałem że robi się to przed orką

#43 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 04 kwiecień 2010 - 17:41

Obalamy mity w rolnictwie a ja wożę na wiosnę, mam dużo gnoju i 7 - 9 ha na wiosnę wywożę około 120 rozrzutników, a jak nawet ktoś ma mało gnoju to pod ziemniaki wozi, fakt po ściernisku na niskim biegu c 330 poradzi sobie ale co jak jest trochę grząsko, albo nawinie obornika na wały?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 04 kwiecień 2010 - 17:54

jedno osiowy się na góry nie nadaje bo jak zwalimy juz pół rozrzutnika i mamy podjechać pod górę to są problemy i to chyba jedyna wada jedno osiowego;p

Nigdy nie zamienię dwu osiowego na jedno. Takiego nie da sie przypiąc do przyczepy albo prasy. Tak samo z sieczkarnio do QQ. Do tego łatwiej go wywrócić i złamac po przeładowaniu. Jedyna zaleta trochę łatwiejsze cofanie.

Było o głęboszu. Ja zapiłem 2 kły do 3512 i na 4l dał rade. Jak się jeden urwał to szedł na 1H

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#45 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 04 kwiecień 2010 - 18:45

Obalamy mity w rolnictwie Jedyna zaleta ?-na mój wchodzi dwa razy tyle co na zwykły dwuosiowy-złamać ?-wolne żarty

#46 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team.

Napisany 04 kwiecień 2010 - 18:50

Obalamy mity w rolnictwie Andrzej rozrzutnik produkcji ZSRR nigdy byś nie przełamał na moim było 6t a ma ładowność 4t.Ale 2 osiowy jest lepszy tak jak piszesz bo można wykorzystać na przyczepę.

#47 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 04 kwiecień 2010 - 18:52

Obalamy mity w rolnictwie http://www.agrofoto....image&img=17095 na jednoosiówke bym nigdy tyle nie naładował. Nie dość ze strach żeby nie złamać to jeszcze żeby nie przewrócić.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#48 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 04 kwiecień 2010 - 18:54

Obalamy mity w rolnictwie jedno osiowy jest znacznie lepszy od 2 osiowego, ładujesz ile wejdzie i jeszcze trochę ładnie dociąża tylną oś w ciągniku więc zwiększa mu siłę uciągu i ciągnik idzie z nim jak szalony, tylko dlatego że mamy rozrzutnik 1-osiowy wybraliśmy beczkę na dolny zaczep

#49 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 04 kwiecień 2010 - 18:59

http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?app=gallery&module=images&section=viewimage&img=17095 na jednoosiówke bym nigdy tyle nie naładował. Nie dość ze strach żeby nie złamać to jeszcze żeby nie przewrócić.

Zdejme adapter i też tyle wejdzie

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#50 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 04 kwiecień 2010 - 19:13

Obalamy mity w rolnictwie qazi ja górny w 3512 zdoiłem bo i tak go nie używałem :lol:

Załadujesz ale ile razy twój rozrzutnik to wytrzyma?? Wytrzyma zaczep w ciągniku?? Z ciekawości sprawdziłęm wytrzymałośc zaczepy i piszą o 2268kg statycznie. Przy wjechaniu w każdą dziurę obciążenie będzie rosło. O przypinaniu do przycvzepy, prasy sieczkarni jzu pisałem wcześniej. Z jedno osiowym tego się nie da zrobić. O wyciąganiu ulgneitego tez nie będę pisać. Zdazało sie ze odpinałem rozrzutnik, łańcuch za tylno oś i wyciągałem. Z jednoosiowym było by dużo ciężej bo zaczep na ziemi.

bullet_black.png

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 04 kwiecień 2010 - 19:16

Obalamy mity w rolnictwie no już ok 30 lat wytrzymuje

#52 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 04 kwiecień 2010 - 19:19

Obalamy mity w rolnictwie Zjednoosiowym myślę że bym się nie zakopywał tak bardzo. A z wyciągnieciem nie widze problemu. Linka i jest wyciągnięty. A co dio wytrzymałości to byś się zdziwił ile taki rozrzutnik moze wytrzymać. Miałem taki egzemplarz. Zgnity na maxa a zanim się totalnie złożył to troche przwiozł.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#53 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja, rolnictwo, praca w lesie

Napisany 04 kwiecień 2010 - 19:21

Obalamy mity w rolnictwie dopisze coś od siebie mamy rozrzutnik jedno osiowy starego typu oryginalnie tam były malutkie burty a u mnie są 60 cm ;[ kładę z czubem tak jak siatka wysoko jest zaczep miałem lekko podgnity to go wzmocniłem koła wytrzymują od raka opony są :( sasiad dwuosiowym musi dwa razy jechać jak nie trzy jak ost widziałem ile kładł :lol: drugi sasiad ma ruski i tez musi 2 razy jechać jak się patrzeli ile kłade na mój i ze ujedę :lol:a ciągamy go 60 tyle ze jak trafi się miekka ziemia to siedzi czy to z pełnym czy z połową bo jak juz połowa jest to zaczep sie unosi i raczej to on nie dusi na tył ciągnika. czyli ja nakładę dwa razy tyle co na dwuosiowy :) oo ost byłem po torf to się ojciec darł ze połamiemy rozrzutnik ( ja i wuja) i go nie połamaliśmy :Pale za to się zapał jedną stroną <_<i było trzeba rozładować...

#54 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 04 kwiecień 2010 - 20:13

http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?app=gallery&module=images&section=viewimage&img=17095 na jednoosiówke bym nigdy tyle nie naładował. Nie dość ze strach żeby nie złamać to jeszcze żeby nie przewrócić.

Nie liczy się ilość obornika a jego waga... U siebie ładuje tylko na wysokość adaptera, ale za to jest na tyle ciężki że po wywiezieniu 10 rozrzutników trzeba listwy prostować... I trzyma spokojnie. Piszesz o prasie itp ale jak dla mnie rozrzutnik służy przeważnie do obornika i do niego go porównuje. A co do wożenia QQ to nie widzę żadnych problemów.

Jeszcze nawiąże do wypowiedzi @ferdek07 na temat spalania. Poruszył ciekawa kwestie. Bo pewnie na forum do dziś są jednostki które wierzą jakie spalanie osiągam w C-360. :lol:
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#55 Share david85

david85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 04 kwiecień 2010 - 20:21

qazi ja górny w 3512 zdoiłem bo i tak go nie używałem :lol:

Załadujesz ale ile razy twój rozrzutnik to wytrzyma?? Wytrzyma zaczep w ciągniku?? Z ciekawości sprawdziłęm wytrzymałośc zaczepy i piszą o 2268kg statycznie. Przy wjechaniu w każdą dziurę obciążenie będzie rosło. O przypinaniu do przycvzepy, prasy sieczkarni jzu pisałem wcześniej. Z jedno osiowym tego się nie da zrobić. O wyciąganiu ulgneitego tez nie będę pisać. Zdazało sie ze odpinałem rozrzutnik, łańcuch za tylno oś i wyciągałem. Z jednoosiowym było by dużo ciężej bo zaczep na ziemi.

Z wyciągnięciem rozrzutnika jedno-osiowego nie ma żadnego problemu, wręcz przeciwnie łamiesz linką za zaczep i ciągniesz (w ten sposób wyciągałem pełny rozrzutnik zapadnięty po burty w błocie) jedynym problemem było znaleźć pod tym błotem zaczep żeby bolec wyciągnąć a tak wo-gule to najlepszy jest tandem bo przy jednej osi koła nie wytrzymują a dwu-osiowego to bym za darmo nie chciał- porażka

#56 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 04 kwiecień 2010 - 20:43

Nie liczy się ilość obornika a jego waga... U siebie ładuje tylko na wysokość adaptera, ale za to jest na tyle ciężki że po wywiezieniu 10 rozrzutników trzeba listwy prostować... I trzyma spokojnie. Piszesz o prasie itp ale jak dla mnie rozrzutnik służy przeważnie do obornika i do niego go porównuje. A co do wożenia QQ to nie widzę żadnych problemów.

Jeszcze nawiąże do wypowiedzi @ferdek07 na temat spalania. Poruszył ciekawa kwestie. Bo pewnie na forum do dziś są jednostki które wierzą jakie spalanie osiągam w C-360. ;[

Ten na zdjęciu nie jest w cale lekki fotka tego nie pokazuje ale opony trochę przysiadły. O podciaganiu łańcuchów nawet mnie nie przypominaj :lol: nie lubię tego robić.
Służy przeważnie do obornika ale to nie znaczy ze tylko do tego. U meni chodzi jeszcze w słomie, sianie, zbożu do nie dawna w sianokiszonce. Zdarzyło się wożenie drzewa i śniegu. Pewno jeszcze o czymś zapomniałem.
Z QQ nie widzisz problemu?? Ja nie wyobrażam sobie przypiąć jednoosówki do sieczkarni. Moja waży jakieś 500 kg. zaczep jest niewysunięty do tyłu. Przypinając tam rozrzutnik to po naładowaniu QQ bym jechał na 2 kołach i ile wcześniej nie pogoił bym sieczkarni albo urwał podnośnika. Do tego manewrowość takiego zestawu... Kiedyś ciąłem na dwukółkę i wiem ja się tym jeździło. Z przyczepą lepiej kręcić.

Ciągniesz a zaczep idzie w ziemie. Do tyłu tak samo trze po ziemi.

bullet_black.png

#57 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 04 kwiecień 2010 - 20:56

Obalamy mity w rolnictwie Hmm u mnie nikt do sieczkarnie nie przyczepia przyczep(ew na 1 przejazd sieczkarni jak nie ma miejsca)... Zawsze jedzie obok sieczkarni ciągnik z przyczepa/rozrzutnikiem idzie szybciej niż ciągle przyczepianie i odpinanie przyczep... Jak Ci podnosi przód to daj obciążniki. Bo znajomy wozi ciapkiem, nadstawki na wysokość siatki, pakuje do pełna QQ i nigdy nie widziałem żeby mu przód podrywało.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#58 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 04 kwiecień 2010 - 21:32

Obalamy mity w rolnictwie W zaczepie tak ale jak jest sieczkarnia to się zaczep przesuwa do tyłu o jakieś 50-70 cm. Żeby jechać zboku potrzebny by był jeszcze jeden cięgnik i kierowca. Ja wole ciągnąć rozrzutnik za sieczkarnią.

bullet_black.png

#59 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 05 kwiecień 2010 - 07:18

qazi ja górny w 3512 zdoiłem bo i tak go nie używałem :lol:

Wytrzyma wytrzyma, mój rozrzutnik ma 30 lat ostatnimi laty wywozi już po ponad 300 rocznie ciąga go już 3ci ciągnik i c 330 na nierównościach przednia oś podskakiwała, mf 255 też się tego naciągał kilka razy go przewróciłem, ale z zaczepu jedyne co się stało to ucho oberwałem gdy c 330 z pełnym wrzuciłem 5 i jak się urwało myślałem że przez ciągnik do tyłu wylecę, teraz boje się dalej jak 300m od domu z nim jechać bo zaczep to już wydmuszka i skorupka cieniutka przeżarty na wylot, ale jeszcze się trzyma ;[
ps. ciekawe jak wcofujecie do obory tymi swoimi przegubowcami?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 05 kwiecień 2010 - 07:27

Obalamy mity w rolnictwie A po co do obory??? Cofasz nim normalnie jak przyczepo. Ja swoim wycofuje na pryzmę gnoju.Gdzieś jest fotka po wjechaniu.

bullet_black.png