Skocz do zawartości

Zdjęcie

Obalamy mity w rolnictwie

72 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Piotr6530

Piotr6530

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 04 kwiecień 2010 - 06:40

Obalamy mity w rolnictwie C-360+Lemken Opal 90.Sąsiedzi mówili że nie uciągnie,będzie miała ciężko podnieś i obrócić a okazało się że jest wręcz przeciwnie.
widły 50zł, śipa 40zł ,wyrzucanie obornika bezcenne!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Obalamy mity w rolnictwie Dzisiaj, 23:39
  •  

#22 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 04 kwiecień 2010 - 06:46

Obalamy mity w rolnictwie Nie wiem czy to aby na temat-ale-wszyscy moi sąsiedzi uważają że rozrzutnik jednoosiowy "to nie to"-jedyną słuszną opcją jest ponoć dwuosiowy-mógłby mi to ktoś wytłumaczyć w przystępnych słowach ?(oczywiście nie muszę chyba tłumaczyć że jestem jedynym we wsi posiadaczem jednoosiowego Dodany obrazek )

#23 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 04 kwiecień 2010 - 07:02

Obalamy mity w rolnictwie 2 osiowy w sensie tandem czy że 2 osiowy ze skrętem z przodu?

Co do mitów, to najgłupszy mit to moc c 360 że ma 60km a według niektórych posiadaczy że 65-70km ha, żeby to stare chłopy takie pierdoły gadali to bym nawet tu się nie rozpisywał, ale 3/4te młodych co składało na dofinansowanie na ciągnik chwali się że na prow/spo dawali im ciągnik max 60km, to się nie opłaca nawet z dofinansowaniem bo c 360 to już mają :P

Kolejny mit to plonowanie zbóż na 6tej klasie, sianie pszenżyta czy jęczmienia jest niewyobrażalne dla całej wsi, a w plony na poziomie tylko 3,5t/ha nikt nigdy mi nie uwierzył i nie uwierzy zawsze ktoś wymyśla głupoty że nie wiem jak duże mam pole, czy że zbiornik w kombajnie nie był pełny itd. he he, czy życzliwe współczucie jak to na 6tej kl. musi źle sypać jak na 4tej dało 1,5-2t to tutaj zbiera się tyle co posiało się.

Szczyt wszystkiego tzn. głupoty ciemnoty i zabobonów, to rozwijanie belowanego siana które lekko się zagrzało, ha ha ha

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 04 kwiecień 2010 - 07:36

mf 255 pół tony a według niektórych 700kg lżejszy od 3p czy c 360 a waży tyle samo

I tu obalę Twój mit. Bez obciążników wazy tyle co C-360 i jest chyba o 70 kg cięższy od 3p. Z kompletem obciążników jest chyba 180kg cięższy od C-360.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#25 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 04 kwiecień 2010 - 08:08

Obalamy mity w rolnictwie @Ferdek-dwuosiowy to dwuosiowy-tandem jest jednoosiowy Dodany obrazek -nigdy nie mogłem zrozumieć co jest w nim lepszego-mniejsza ładowność,zwrotność tudzież wyciachany przód jeżdżący po całej drodze ?-chociaż kiedyś jeden sąsiad mnie oświecił-"wiesz jak się zakopiesz to łatwo odczepić i podczepić"-do wiadomości niestety nie mógł przyjąć że jednoosiowy tak się nie zakopuje...
Co do C-360 -raz już flachę wygrałem zakąłdając się o moc (niestety się nie doczekałem...)

#26 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 04 kwiecień 2010 - 08:11

Obalamy mity w rolnictwie Zetor 7211 to oczywiscie 72 km musi miec.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#27 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 04 kwiecień 2010 - 08:19

Obalamy mity w rolnictwie Chyba u Was Dodany obrazek -u nas twierdzą że to taka trochę przerośnięta "sześćdziesiątka" Dodany obrazek-tyle że nikt nie odważy się podpiąć do C-360 tego co bez strachu podźwignie Zetorek.

#28 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 04 kwiecień 2010 - 08:43

Obalamy mity w rolnictwie No z pewnością. Z tym rozrzutnikiem to ciekawa teoria. Jak dla mnie jednoosiowy lepszy bo zawsze trochę tył traktora dociąży(pewnie dlatego że jednoosiowy mam :P)
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#29 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 04 kwiecień 2010 - 08:56

Obalamy mity w rolnictwie ja mialem oba i wole jednoosiowy bo latwiej sie cofa i jest bardziej zwrotny

#30 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 04 kwiecień 2010 - 09:15

Obalamy mity w rolnictwie Już nawet nie chcę zaczynać o mitach na temat spalania ciągników bo to dopiero temat rzeka albo i osobny temat od tego jest wystarczająco zmitologizowany, ale jaką ludzie mają fantazję to przechodzi ludzkie pojęcie

Mit nowego ciągnika na polskiej wsi, teorie jakby to chłop który kupił nowy ciągnik dostał chwilowego zaćmienia mózgu, zmusili go pod karabinem trzymali, czy nie wiem co, bo większość chłopstwa darmo by nie chciało nowego, bo każdy nowy 4x4 pali od 10 l/god z w górę tylko polskiej ropy, części drogie i psuć się będzie bardziej jak stara c 360 i w ogóle do niczego bo plastik nie wspominając już o cenie, dlatego cała chłopska elita z tej szlachty co to pod sklepem przesiaduje za darmo by nie chciała nowego traktora, komentują co który to większa lipa nowe zetory lipa, ale i JD to też lipa, znawcy za 3 grosze :P, najlepsza c 360 którą kupił dziadek zajechał ojciec a wnuk jeszcze tym jeździ i jego dzieciom jeszcze ma posłużyć :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 04 kwiecień 2010 - 09:31

Obalamy mity w rolnictwie U mnie z kolei panuje przekonanie ze do ciągnika o mocy 80 KM z napędem 4x4 to minimum 4 w obrocie :P
Druga opinia to masakryczne spalanie ciągników Zetor :D 25 litrów na hektar to minimalne spalanie 7211 w pługu 4x35. Dodam , że na lekkiej ziemi.

#32 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 04 kwiecień 2010 - 09:43

Obalamy mity w rolnictwie ja tak sobie m,ysle ze ci co mowia ze zetora nie chca bo strasznie duzo pali to z zazdrosci mowia bo nie stac ich jest na zetorka i jezdza c-360
i szlak ich trafia jak sasiad kupuje sobie zetorka i ma cicho , czysto , wygodnie i duzo miejsca w kabinie no i wspomaganie posiada o ogrzewaniu juz nie wspomne . ale moze i troszke wiecej pali od c-360 to i tak bym nie zamienil na nawet 2 c-360 lub mf 255 ktorego mialem wczesniej , niebo a ziemia

#33 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 04 kwiecień 2010 - 10:06

toć mowie ze dwie sześćdziesiątki masz problem z czytaniem? jest pozno, ale bez przesady...

Sorki, że nie zaadresowałem kogo konkretnie mam na myśli. W ramach ścisłości miałem na myśli użytkownika @szczewko, więc problemów z czytaniem nie mam :P :D
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

#34 Share xsc

xsc

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 04 kwiecień 2010 - 10:24

Obalamy mity w rolnictwie A ja chcialbym obalic mit, w ktorym sie mowi, ze polski rolnik dostal w tym roku 90% doplaty, ktora dostaje rolnik ze starej UE. Nieznam doklandnie liczby ktora dostaje zachodni rolnik, mysle ze @jaro bedzie wiedzial. Ja szacuje, ze mamy okolo 50 % tego co oni :P
Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

#35 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 04 kwiecień 2010 - 10:44

Obalamy mity w rolnictwie A nawet i tyle nie mamy :P. Oni dostają trzykrotnie więcej oraz mają ogromne dopłaty do paliwa (jest ono specjalnie barwione na odpowiedni kolor i mogą je lać tylko do maszyn rolniczych) :D
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

#36 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 04 kwiecień 2010 - 10:51

Obalamy mity w rolnictwie Szczerze mówiąc to nie wiem dokładnie-tyle że o dopłatach (a właściwie o ich wysokości) to ja już tutaj od paru lat trąbię-a dopiero w tym roku minister łaskawie przyznał że istnieje coś takiego jak plon referencyjny...
Zawsze jak słyszę jakiegoś polityka gdy wspomina o polityce rolnej to na myśl przychodzi mi stary dowcip-"tak to prawda-tyle że nie w Moskwie tylko w Leningradzie,i nie samochody tylko rowery i nie rozdają tylko kradną Dodany obrazek ".Ciemny chłop i tak kupi Dodany obrazek .Najlepszym zaś numerem w Polsce jest zantagonizowanie miasta i wsi-wy tam sobie popsioczcie na siebie a my spokojnie porządzimy .

#37 Share Bartollini

Bartollini

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów
  • Zainteresowania:picie piwa, rolnictwo i motoryzacja

Napisany 04 kwiecień 2010 - 10:58

Obalamy mity w rolnictwie Co do rozrzutnika to do samego obornika lepszy 1-no osiowy lepsze dociążenie na oś ciągnika i łatwiejsze cofanie
jeśli używa się go do zboża albo kukurydzy to lepszy 2-osiowy łatwiej przepinać
Ja mam ruski 4.5 tony i się nie patyczkuję u nas 1 to jak u innych 2 ale kładziemy taśmociągiem prosto z obory

#38 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 04 kwiecień 2010 - 11:21

A ja chcialbym obalic mit, w ktorym sie mowi, ze polski rolnik dostal w tym roku 90% doplaty, ktora dostaje rolnik ze starej UE. Nieznam doklandnie liczby ktora dostaje zachodni rolnik, mysle ze @jaro bedzie wiedzial. Ja szacuje, ze mamy okolo 50 % tego co oni :P

Nie wiem co słyszałeś ale ja w Agrobiznesie czy gdzieś tam słyszałem że wypłacono już 90% dopłat bezpośrednich za rok 2009, a co do tej wysokości to może ktoś to źle zrozumiał :D

#39 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 04 kwiecień 2010 - 11:23

Obalamy mity w rolnictwie jedno osiowy się na góry nie nadaje bo jak zwalimy juz pół rozrzutnika i mamy podjechać pod górę to są problemy i to chyba jedyna wada jedno osiowego;p

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 04 kwiecień 2010 - 11:28

Obalamy mity w rolnictwie A jak będziesz miał dwuosiowy to ciężar też pójdzie na tył i co wtedy zrobisz?