damian83

Obalamy mity w rolnictwie

Polecane posty

damian83    13

hts 10tys + 914 słyszałem wiele opinii ze nie da rady z nim że będzie pierdział ze to zamały ciągnik... MIT


...zadużo kasy i wolnego czasu = porabane w głowie ROLNICTWO chroni mnie przed jednym i drugim...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian83    13

kolejny mit kupywałem siekacz słomy do bizona56 wiele osób twierdziło że silnik zajade bo 56 nie da rady olej sie bedzie gotował okazuje sie ze wcale nie jest tak zle :P


...zadużo kasy i wolnego czasu = porabane w głowie ROLNICTWO chroni mnie przed jednym i drugim...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

70 konny ciągnik i zestaw kosiarek czołowa 2.4m i rotacyjna 1.65m, miał nie dawać rady a pracuje aż miło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316
hts 10tys + 914 słyszałem wiele opinii ze nie da rady z nim że będzie pierdział ze to zamały ciągnik... MIT

W byłym PGRze takiego HTSa ciągały zawsze sześciogarowe ursusy.

Na asfalcie 914 uciągnie owszem ale czy po polu to nie wiem.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian83    13

jezfziłem 914 dwa lata z hts i dawała rade elegancko


...zadużo kasy i wolnego czasu = porabane w głowie ROLNICTWO chroni mnie przed jednym i drugim...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Następny mit dot. C-360- jest dzisiaj jeszcze wiele osób przekonanych że ten ciągnik ma 60KM albo czasami nawet więcej a tak naprawdę to ma 52KM :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

hts 10tys + 914 słyszałem wiele opinii ze nie da rady z nim że będzie pierdział ze to zamały ciągnik... MIT

Daj go do mnie na wiosnę...a obalę obalanie mitów biggrin.gif .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

ale jest jedna kwestia 914+hts 10 tyś (a nie 8 ) ładujemy przepisowo czy jak zwykle dopuki nie wylatuje z rozrzutnika :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

???-ja HTS-em zawsze nazywałem beczkowóz a nie rozrzutnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

Dokładnie - HTS to beczki którymi kiedyś w PGRach m.in dowozili wodę do oprysków. Takie duże ustrojstwo.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ursus 3512 i agregat uprawowy szer 2,8m Czasami daje rade nawet na 2H

 

Czy to będzie program "pogromcy mitów" ?? :P


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

3p z talerzowką ciagana 3m po scierniskach dawał rade jak nie bylo JD.Przyczepe D83 z 80cm burtami pelna zboza 10-11t wyciagnie z pola bez problemu.Duzo jest mitow ktore zostały obalone,duzo pisania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek88    2

zetor 3320 (48km) + agregat uprawowo-siewny półzawieszany 3m (unia mars) z siewnikiem amazone 3m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bombay    0

"czterdziestka' ciagajaca dwie pełne przyczepy metrów z lasu? albo ta sama czterdzistka wyciagajaca z pola i dalej do domu dwie przyczepy pszenzyta mala na balonowkach z nakladkami ok 4 tony zboza + duza na blizniakach z czego ze 3 kola w bliznaku byly bez powietrza ok 6 tton.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

3p z talerzowką ciagana 3m po scierniskach dawał rade jak nie bylo JD.Przyczepe D83 z 80cm burtami pelna zboza 10-11t wyciagnie z pola bez problemu.Duzo jest mitow ktore zostały obalone,duzo pisania.

tata opowiadal, ze jak nie mial jeszcze U-904 to talerzowke ruska 3m ciagal dwiema 60'tkami i to ledwo, ale co rejon to obyczaj :)

 

ja za swoich czasow pamietam jak glebosza 2 lub 3 lapowego ciagnelismy na 3 a pozniej 4 traktory, wszystkie 4x4. w tym roku z tym samym gleboszem axion 850 skapitulował :P

 

taka gars mitow ode mnie, opisana "na opak" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Ooo to rzeczywiście mocna "60", albo cienka talerzówka. :P Moją (ponad 4 m) ciąga Ursus 1634 i naprawdę ma co robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

toć mowie ze dwie sześćdziesiątki masz problem z czytaniem? jest pozno, ale bez przesady...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Znou u mnie był mit do pewnego czasu dopuki sie nie założyłem, że ilekroc zakopie się MTZ to nim wyjade sam i to bez przodu i zawsze tak było, o ile siedziałem na polu.

 

Nastepny mit u mnie to jak przyciągnołem pługi na podwórko to wszyscy że dureń takie kolosy dla takiego pierdziela, a teraz to im gały wypadają jak ten pierdziel zasuwa w nich.

 

Tak samo jak wczesny siew jęczmienia ponoc grozi wymarznieciem :P hahaha, a nie prawda jęczmień ma żółte liście jeżeli ziemia jest kwaśna, a nie od przymrozków jak to niektórzy mówią.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr6530    1

C-360+Lemken Opal 90.Sąsiedzi mówili że nie uciągnie,będzie miała ciężko podnieś i obrócić a okazało się że jest wręcz przeciwnie.


widły 50zł, śipa 40zł ,wyrzucanie obornika bezcenne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Nie wiem czy to aby na temat-ale-wszyscy moi sąsiedzi uważają że rozrzutnik jednoosiowy "to nie to"-jedyną słuszną opcją jest ponoć dwuosiowy-mógłby mi to ktoś wytłumaczyć w przystępnych słowach ?(oczywiście nie muszę chyba tłumaczyć że jestem jedynym we wsi posiadaczem jednoosiowego biggrin.gif )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

2 osiowy w sensie tandem czy że 2 osiowy ze skrętem z przodu?

 

Co do mitów, to najgłupszy mit to moc c 360 że ma 60km a według niektórych posiadaczy że 65-70km ha, żeby to stare chłopy takie pierdoły gadali to bym nawet tu się nie rozpisywał, ale 3/4te młodych co składało na dofinansowanie na ciągnik chwali się że na prow/spo dawali im ciągnik max 60km, to się nie opłaca nawet z dofinansowaniem bo c 360 to już mają :P

 

Kolejny mit to plonowanie zbóż na 6tej klasie, sianie pszenżyta czy jęczmienia jest niewyobrażalne dla całej wsi, a w plony na poziomie tylko 3,5t/ha nikt nigdy mi nie uwierzył i nie uwierzy zawsze ktoś wymyśla głupoty że nie wiem jak duże mam pole, czy że zbiornik w kombajnie nie był pełny itd. he he, czy życzliwe współczucie jak to na 6tej kl. musi źle sypać jak na 4tej dało 1,5-2t to tutaj zbiera się tyle co posiało się.

 

Szczyt wszystkiego tzn. głupoty ciemnoty i zabobonów, to rozwijanie belowanego siana które lekko się zagrzało, ha ha ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

mf 255 pół tony a według niektórych 700kg lżejszy od 3p czy c 360 a waży tyle samo

I tu obalę Twój mit. Bez obciążników wazy tyle co C-360 i jest chyba o 70 kg cięższy od 3p. Z kompletem obciążników jest chyba 180kg cięższy od C-360.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

@Ferdek-dwuosiowy to dwuosiowy-tandem jest jednoosiowy biggrin.gif -nigdy nie mogłem zrozumieć co jest w nim lepszego-mniejsza ładowność,zwrotność tudzież wyciachany przód jeżdżący po całej drodze ?-chociaż kiedyś jeden sąsiad mnie oświecił-"wiesz jak się zakopiesz to łatwo odczepić i podczepić"-do wiadomości niestety nie mógł przyjąć że jednoosiowy tak się nie zakopuje...

Co do C-360 -raz już flachę wygrałem zakąłdając się o moc (niestety się nie doczekałem...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Andre1992
      Witam. Mam do was pytanie . Mama chce mi przepisać 30 arów ziemi rolnej . Chcę na niej postawić dom siedlisko. Brak możliwości przekształcenia działki na budowlana . Według gminy można zrobić tam siedlisko . Teraz mam taki problem jaki musiał bym zrobić kurs rolnika aby mieć zrobić siedlisko ?
    • Przez Bialy8011
      Siema Panie i Panowie. Macie jakiś sposób na to by się plecy nie pociły no i siedzisko 😁 np. się siedzi cały dzień w kombajnie albo traktorze to jest masakra. Niestety foteli nie mam wentylowanych, myślałem o jakiejś skórze owczej, koraliki mnie jakoś odrzucają.
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj