tomekl

Kiedy kosicie rzepak ?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mtz_820    0

ja mam dzisiaj kosic ale wczoraj kolo 22 padalo przez 30min i nie wiem czy wjezdzac czy nie patrzylem na pogode w necie i pogoda ma byc do piero we wtorek a pozniej znowu deszcz do konca przyszlego tygodnia ;/


www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siemianow    13

Wczoraj i przedwczoraj był koszony (Dolnośląskie okolice Strzelina) Ale nie wiem po ile poszedł, bo brat sprzedaje-w końcu to jego gospodarstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

jak tak czytam te wszystkie posty to widze ze kazdy zachwala swoje pola,ze jest zdziwniony ze malo dawal nawozenia i susza byla a ma 3 tony. Az mi sie wierzyc nie chce. Albo piszecie klamstwa albo tak jest naprawde,w co nie moge uwierzyc. U mnie np. Dawalem ponad norme nawozu i gnojowica nawozilem i do tego na 3 klasie rosnie rrzepak a bedzie pewnie 3 tony gora....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz_820    0

Dzisiaj jade kosic o 10 jade do wujka bo wujek jest w pracy i ktos musi wyciagnac przyczepy. JAk patrze za okno to nie podoba mi sie ta pogoda wisza te chmury... Bede musial wziac plandeki


www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystiano35    0

Wczoraj wykosiliśmy 0,5 ha wieczorem ,dziś mieliśmy kosic resztę ale deszcz popadał i jak będzie pogoda i wyschnie to odrazu jedziemy go kosic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys    1

Wczoraj zakończyliśmy żniwa rzepakowe : efekt - 17t z 5 ha :) . O północy przywieżliśmy ostatnią przyczepe ,ledwo weszliśmy do domu i zaczęło padać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz_820    0

wczoraj skosilismy 3ha dzisiaj mielismy reszte kosic ale zaczelo padac 15min i po robocie ;/ po deszczu wyszlo sloneczko :)


www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12

Czy warto pryskać na klejenie łuszczyny i równomierne dojżewanie, czy w końcu sam dojżeje i kiedy? U mnie w tej chwili niższe strąki i tam gdzie jest wyległy to wszystko zielone i nie ma zamiaru dojżewać. Czy któś z was kosi na rzywioł bez żadnego0 przygotowania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

U mnie dziś i wczoraj zaczynali młócić ale przyszedł taki deszcz że rzepak na pokosach wytrzepało. I teraz prędko w pola nikt nie wjedzie bo cały czas deszczowe chmury się przewalają na niebie. :)


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

No koło mnie to wczoraj wjechały trzy Case IH nawet się kurzyło ale mieli reglonowany rzepak. Mam fotki ale troche są liche poczekam aż zrobie lepsze i dopiero wrzuce.


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

A padało u was dziś w nocy? U mnie dziś cisza jest za mało słońca i za wigotne zboże


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuczek015    3

Dzisiaj miałem jechać w rzepak o 13 niestety przeleciał dwa razy deszczyk , teraz już to owiało może za godzinę pojadę zobaczyć chociaż może

bizona ustawię i dowiem sie ile wilgotności ma . Na jutro zapowiadają 15stopni i deszcz !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To ja sie pochwale ze wczoraj zaczalem kosci rzepak i objechalem pole do okola i 3,5t bylo czyli pe;len zbiornik w JD 1450 i zjechalem do domu. Pewnie bylo to ponad 1 ha. wilgotnosc to 30% tragedia. Bede wszystko przez suszarnie przezucal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4

My jedno pole juz wymlocilismy. Jechalismy z pnia i rzepak byl bez oprysku na dojrzewanie. Wilgotnosc od 9,5 do 11. Plon z tego pola to 4,2 tony z ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

To suszy pewnie u ciebie nie było??


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinus    2

w mojej okolicy mało kto zkosił rzepak bo cały czas pada deszcz :angry: ja też jeszcze nie zkosiłem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
My jedno pole juz wymlocilismy. Jechalismy z pnia i rzepak byl bez oprysku na dojrzewanie. Wilgotnosc od 9,5 do 11. Plon z tego pola to 4,2 tony z ha.

 

 

Niezly czarodziej z Ciebie hahaha 4,2 tony?? chyba z resztkami lodyg ktore wlecialy do zbiornika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek    29

Myślę że żaden czarodziej ,ja wykosiłem u siebie pierwsze 2 ha z kawałkiem i weszło to na 12,5 m3 Hl-kę jutro to odwiozę i powiem jaki był plon w przybliżeniu,zostało mi jeszcze 6,5 ha do skoszenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

bardzo chciałbym zobaczyc zdjecia jak to wyglada. Rzepak 4t u mnie dochodzi do 3 ton i cholernie gęsto jest i dużo jego ze nawet nie ma gdzie reki wlozyc.

Edytowano przez quercus
Ortografia & Cytowanie postu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

No i u mnie we wiosce rzepak pierwszy ścięty. Jeden na pewno był dosuszany a 2 który właśnie młócą chyba też.


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
twardy12    1

U mnie w okolicy dzisiaj ruszyły kombajny w rzepak, a co do plonów to postaram się czegoś dowiedzieć. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuczek015    3

W mojej okolicy też już żniwa rzepakowe ruszyły pełną parą wilgotność różna od 8% do 12 % , wczoraj wykosiłem około 2 ha , dzisiaj około 4 ha,

niestety awaria skrzyni w bizonie i trzeba było na holu zjeżdżać z pola . Pękły nity koła mechanizmu różnicowego trzeba całą skrzynie rozebrać

:) :) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180
Niezly czarodziej z Ciebie hahaha 4,2 tony?? chyba z resztkami lodyg ktore wlecialy do zbiornika.

 

Że Ty nie umiesz tyle uzyskać to nie znaczy że inni też nie mogą ;) .


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jaką macie strategię nawożenia i ochrony rzepaku w sezonie 2023/2024? Macie już zakupione środki?
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez slonju77
      Jak w temacie,nie mogłem ubezpieczyć w listopadzie,czy macie jakiś namiar na firmę która ubezpieczy rzepak po 1 grudnia?
    • Przez Paweł332211
      Pryskałem dziś zboża środkiem attribut po czym wylałem resztki cieczy i 3 razy go przepłynąłem lecz zostało trochę piany z tej cieczy, później pryskałem rzepak od słodyszka. Moje pytanie brzmi czy mam się martwić skutkami które moga wystąpić po tym zabiegu ?? 
    • Przez jarekvip99
      Mam 1.5 ha rzepaku na dzialce bez melioracji i zastanawiam sie czy da sie go ubezpieczyc w sensowny sposob aby w razie dlugiej i mokrej miosny cos z tego ugrac. Pszenica zazwyczaj tam wytrzymuje i daje w miare dobry plon ale rzepak to zalezy od roku. raz bylo lepiej a raz wygnilo calkiem jak wiosna byla zimna i dlugo mokra. czy da sie jakos ta dzialke ubezpieczyc zeby w razie co dostac jakieś ubezpieczenie?
    • Przez yacenty
      O co najczęściej rolnicy pytali w minionym sezonie w kontekście uprawy rzepaku.
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy rzepaku Najlepsze nawozy i odmiany rzepaku dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne dla rzepaku i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony rzepaku Jakie są najlepsze metody zbioru rzepaku i przechowywania zbiorów Jakie są najlepsze praktyki uprawy, aby zwiększyć wydajność i jakość nasion rzepaku.  
      Kontynuacja dyskusji dotyczącej sezonu 2022
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj