Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kiedy kosicie rzepak ?

299 odpowiedzi na ten temat

#81 Share wojtus

wojtus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 11 lipiec 2007 - 21:39

Kiedy kosicie rzepak ? Ja mam rzepak ścięty na pokosy,a jeśli chodzi o plony,puki łuszczyny się nie otworzyły to myślę że nie ma obaw,raczej należy się martwić o wilgotność bo za tym idzie cena.
Przy okazji-jestem z gminy Janikowo. :(

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kiedy kosicie rzepak ? Dzisiaj, 23:48
  •  

#82 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 11 lipiec 2007 - 21:50

Kiedy kosicie rzepak ? U mnie w poniedziałek kosili plon ok 3 ton wilgotność ponad 8 %

Ja dzisiaj zaczepiłem heder do bizona ze stołem i jakie było moje zdziwienie ja za wajche od podnoszenia a on ani dryg :( dopiero zerwałem plombe na zaworku przy rozdzielaczu i troche podkreciłem i teraz na wolnych obrotach podnosi spokojnie

Najgorzej boje się że na wązkich kołach bedzie mi bizon się zapadał a troche mam na podmokłym posianego i będzie nie ciekawie dzisiaj patrzyliśmy z ręką narwanych łuszczyn było 10,2 % wilgotności to po kombajnie jeszcze więcej

#83 Share Tc56

Tc56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Zainteresowania:Maszny rolnicze, uprawa ziemii.

Napisany 12 lipiec 2007 - 07:59

Kiedy kosicie rzepak ? Ja mówię sobie teraz tak: od soboty pogoda i w niedzielę młocimy nie może być inaczej. W naszej okolicy prawie nik jeszcze nie młocił nawet ten na pokosach leży. W poniedziałek nakruszyłem do wiadra i miał 11,5% wylgotności zamokry był i odpuściłem. Zawsze dodaję 1 % do tego jak był przeszdł przez kombajn. Dopiero co wypłacili pieniądze za przymrozki a jeszcze za osypanie miał bym ich ścigać -damy sobi spokój z resztą sporadycznie miejscami się wysypał. Panowie uszy do góry od niedzieli młocimy. :(

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#84 Share witek21

witek21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 12 lipiec 2007 - 09:10

Kiedy kosicie rzepak ? ja skosiłem wszystko w poniedziałek. plon 3,3 t/ha wilgotność 10% a za zanieczyszczenia nie odliczali bo oczyściliśmy w domu. cena to 930zł+vat ale odejdzie troche na wilgotności. nie ma rewelacji ale w mojej okolicy to przecietnie ludzie zebrali po 1,5 t/ha więc i tak jestem zadowolony.

p s: gdyby nie te przymrozki i ten wiatr to myśle że 4,5 tony to by było spokojnie..... :(

#85 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 12 lipiec 2007 - 13:49

Kiedy kosicie rzepak ? Właśnie te przymrozki :(. Teraz dopiero widze jak niektóre łuszzyny się pootwierały... Plonu pewnie za dużego nie będę miał :).

#86 Share wojna

wojna

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, technika rolnicza, rolnictwo, sport

Napisany 12 lipiec 2007 - 17:54

Kiedy kosicie rzepak ? Zacząłęm w poniedziałek kosić rzepak ale zdążyłem skosić tylko jeden kawałek (ok 2,3ha) i jak przejeżdżałem na drugie pole to przylało :angry:
Na plon nie mogę narzekać- z tego kawałka wyszło prawie 7,7tony (wilgotność 11,8% zanieczyszczenia 2%).
Jeszcze 9ha do koszenia- dziś przeszła porządna burza- aż boję się jechać na pole.

#87 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 12 lipiec 2007 - 18:01

Kiedy kosicie rzepak ?

Ja mam rzepak ścięty na pokosy,a jeśli chodzi o plony,puki łuszczyny się nie otworzyły to myślę że nie ma obaw,raczej należy się martwić o wilgotność bo za tym idzie cena.
Przy okazji-jestem z gminy Janikowo. :(

Kilka dni temu przejeżdżałem tamtędy i widziałem kikla pól żepaku- mniejwięcej gdzie masz pole (przy jakieś trasie itp.)?
Może widziałem twoje ziemie...

#88 Share wojtus

wojtus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 12 lipiec 2007 - 20:42

Kiedy kosicie rzepak ?

Kilka dni temu przejeżdżałem tamtędy i widziałem kikla pól żepaku- mniejwięcej gdzie masz pole (przy jakieś trasie itp.)?
Może widziałem twoje ziemie...

A wiesz ty chyba pomyliłes miejscowości.Janikowo jest tuż na obrzeżach Poznania,a jest również Janikowo 100 km od stolicy Wielkopolski w kierunku Gniezna na Toruń.Ja mieszkam w gminie Janikowo w powiecie inowrocławskim w województwie kujawsko pomorskim. :P Pozdrawiam wszystkichWielkopolan.Ps.Rzepaku jeszcze nie wymłuciłem :P

#89 Share maciek

maciek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 483 postów

Napisany 13 lipiec 2007 - 10:38

Kiedy kosicie rzepak ? Teraz wam podam moje wyniki :wilgotność 7,2 % zanieczyszczenia 1,9 % niestety z plonem kiepsko bo namłóciłem 5,1 tony z kawałka 2,83ha tzn 1,8 t z ha , a wszytsko przez gradobicie :P z 23 czerwca i pózniejsze deszcze i wiatry prawie połowa została na polu, niestety rzepaczek nie był ubezpieczony, w naszym rejonie gradobicie było niewiadomo kiedy, cena 920+ vat tzn 966 brutto :P

#90 Share oki39

oki39

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 816 postów

Napisany 13 lipiec 2007 - 15:37

Kiedy kosicie rzepak ? U mnie wyszlo chyba 16t z 4 ha wilgotnosc 12% a zanieczyszczenia 2%
Wszystkie moje foty chronione sa prawem autorskim.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 13 lipiec 2007 - 19:48

Kiedy kosicie rzepak ?

A wiesz ty chyba pomyliłes miejscowości.Janikowo jest tuż na obrzeżach Poznania,a jest również Janikowo 100 km od stolicy Wielkopolski w kierunku Gniezna na Toruń.Ja mieszkam w gminie Janikowo w powiecie inowrocławskim w województwie kujawsko pomorskim. :P Pozdrawiam wszystkichWielkopolan.Ps.Rzepaku jeszcze nie wymłuciłem :P

a ja wczoraj jechałem przez janikowo...ciągnikiem :P

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#92 Share zonk

zonk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 374 postów

Napisany 13 lipiec 2007 - 21:14

Kiedy kosicie rzepak ? u mnie, gm. Dobrcz, powiat bydgoski, to jeszcze nikt nie ruszył z koszeniem, od dwóch tygodni nie ma dnia żeby nie popadało :angry: , teraz dopiero pogodę zapowiadają i mam nadzieje że chociaż jęczmień ozimy uda się skosic bo juz nie mam co srutowac swiniom :angry:
rzepak mam ubezpieczony ale co z tego skoro pzu ociąga się jak może i nie chce wypłacic kasy :angry:

#93 Share mix

mix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 310 postów

Napisany 14 lipiec 2007 - 19:53

Kiedy kosicie rzepak ? U nas dziś świeciło słońce i już jeden ruszył w rzepak. Ale z tego co widziałem to plon jest bardzo słaby. Jak kosił 2ha to nawet przyczepy nie podstawiał wszystko zmieścił w kombajnie.

#94 Share tomek

tomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 14 lipiec 2007 - 22:10

Kiedy kosicie rzepak ? @mix u mnie dzisiaj jeden też wyruszył ale maił po desykacji. ja planuje jutro (zaczynać małe żniwa w niedzielę?) albo w poniedziałek

#95 Share wojtus

wojtus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 14 lipiec 2007 - 23:36

Kiedy kosicie rzepak ? Ja chyba jutro też w niedzielę w końcu po trzech tyg.od skoszenia na pokosy. :P

#96 Share Kizo

Kizo

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 629 postów

Napisany 15 lipiec 2007 - 00:04

Kiedy kosicie rzepak ? Ja wczoraj tj. 13-07 zrobiłem pierwsze podejście i wykosiłem 1ha z 5. Owszem nie obyło się bez komplikacji bo mam posiane na niedrenowanym i porznięte koleiny w kolano po 30m a na koniec siadł i trzeba było fendzikiem wyciągać. Na razie poczekam bo jest jeszcze nieco za wilgotny 12% no i ponownie dolało więc mogę mieć problem z koszeniem bo niestety mam w swoim jelonku wąskie koła :P .

#97 Share mix

mix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 310 postów

Napisany 15 lipiec 2007 - 08:45

Kiedy kosicie rzepak ? @Kizo a jak oceniasz plon?

#98 Share tomek

tomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 15 lipiec 2007 - 18:18

Kiedy kosicie rzepak ? dzisiaj była próba w koszeniu-na moim wilgotnościomierzu pokazało 12% :P ale jutro tata jedzie zmierzyć do firmy i zobaczymy ile będzie bo na moim wilgotnościomierzu nie można polegać
co do polonu nie będe się wypowiadał-powiem jak skosze wszystko :P

#99 Share Turbina

Turbina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 880 postów

Napisany 15 lipiec 2007 - 20:02

Kiedy kosicie rzepak ? ja co prawda nie sieje rzepaku ale bylem moimi przyczepami pomóc znajomemu odwozić i muszę powiedzieć że wydajność mocne 4t/ha a wilgotność ok 6%

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share wojtus

wojtus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 15 lipiec 2007 - 20:21

Kiedy kosicie rzepak ?

ja co prawda nie sieje rzepaku ale bylem moimi przyczepami pomóc znajomemu odwozić i muszę powiedzieć że wydajność mocne 4t/ha a wilgotność ok 6%

4ha to musi mieć niezłe pola i nieźle nawozić.Ja zaczołem dziś,ale w połowie kombajn wysiadł :P Licze na plon około 3 3,5 T z ha.z którego byłbym zadowolony.