Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kiedy kosicie rzepak ?

299 odpowiedzi na ten temat

#61 Share Lesin

Lesin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów

Napisany 08 lipiec 2007 - 12:28

Kiedy kosicie rzepak ? jeśli ten tydzień nie będzie padać to ruszam w rzepak, bo jak na razie to od półtora tygodnia cały czas pada, a jeszcze jęczmień zimowy czeka na wymłócenie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kiedy kosicie rzepak ? Dzisiaj, 23:08
  •  

#62 Share tomekl

tomekl

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 08 lipiec 2007 - 13:23

Kiedy kosicie rzepak ? Tak jeżeli w tym tygodniu nie spadnie ani kropla deszczu to w sobotę może zacznę. Najważniejsze aby zacząć w kawalerski dzień środa lub sobota :(

#63 Share wojtus

wojtus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 08 lipiec 2007 - 14:27

Kiedy kosicie rzepak ? Ja to sobie już tak myśle,jeśli mam ubezpieczenie to zamiast deszczu mógłby spaść grad... :(

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#64 Share tomekl

tomekl

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 08 lipiec 2007 - 15:29

Kiedy kosicie rzepak ? No wiesz z tymi ubezpieczeniami to nie jest takie proste. Lepiej zebrać wyzszy plon niż wyduszać z tych urzedasów kase bo i tak by ci mniej dali.

#65 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 08 lipiec 2007 - 15:36

Kiedy kosicie rzepak ? Jutro po południu chce spróbować zacząć młócić. Dziś od rana jest ładna pogoda (wiatr i słoneczko), wczoraj troche popadało. Nie chce mi już się dłużej zekać bo zaraz nic nie będzie z tego rzepaku...

#66 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 08 lipiec 2007 - 15:55

Kiedy kosicie rzepak ? Mam pytanie do koszących rzepak bizonami jaką szceline górnego sita ustawić ( dolne mam otworwe ) a 2 to dostałem od znajmego taką sugestje żeby odkręcić od kłosownika te druty a w ich miejsce przykręcić rafki od maszyny z otworami 6-8 mm on tak robi i mówi że czystszy jest rzepak ??

#67 Share zorak

zorak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 08 lipiec 2007 - 20:28

Kiedy kosicie rzepak ? U mnie (dolnośląskie, okolice Złotoryi) kolega wczoraj i dzić ciachła a dziś koleś zaczął 60 ha kosić. Pewnie będzie całą noc kosił bo na jutro opady zapowiadają. Dziś do snu będę miłą przyjemny odgłosik jaki wydaje JD i DF młucące rzekap :( tak się skłąda że przy otwartym oknie słychać jak śmigają po polu.

#68 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 08 lipiec 2007 - 20:30

Kiedy kosicie rzepak ? my mieliśmy kośić rzepak w zeszłą środę - potem w piątek - w sobotę - jest niedziela wieczór - moze jutro wyjedziemy w pole bo dzisiaj nie padało a rzepak tylko czeka
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

#69 Share tomb2

tomb2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 505 postów

Napisany 09 lipiec 2007 - 10:39

Kiedy kosicie rzepak ? U mnie rzepak najwcześniej w sobote wyjdzie przy dobrej pogodzie a moze i później ...
Ciesz się każdą chwilą życia...

#70 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
    broń palna

Napisany 09 lipiec 2007 - 18:26

Kiedy kosicie rzepak ? No i dziś spróbwałem... I lipa :(. Na słabszej ziemi miałem wilgotność 9,1%, a dalej gdzie już był lepszy rzepak to wskazało mi 17,4%. Jeszcze muszę poczekać. Niech wreście się wypogodzi!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share griga

griga

Zaawansowany

• Administrators
  • PipPipPip
  • 480 postów

Napisany 09 lipiec 2007 - 21:52

Kiedy kosicie rzepak ? Ja już po rzepaku jak kosiłem to miał ok 11% ale dosuszam więc będzie dobra wilgotność. U Mnie we wsi wszyscy już wykosili.

#72 Share Turbina

Turbina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 880 postów

Napisany 10 lipiec 2007 - 00:10

Kiedy kosicie rzepak ? a ja mieszkam na pograniczu kujawsko-pomorskiego i pomorskiego,tu u nas to nikt jeszcze niekosi,ciągle pada,rzepak stoi,kto nie palił to będzie nieciekawie górne stręki są nawet dobre a dolne całkowicie zielone.

#73 Share oki39

oki39

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 816 postów

Napisany 10 lipiec 2007 - 09:15

Kiedy kosicie rzepak ? Wczoraj my zaczeli kosisc(podkarpacie) ale wieczorem juz deszcz zaczal padac. Duza robote zrobil wiater 20-30% rzepaku na ziemi.
Wszystkie moje foty chronione sa prawem autorskim.

#74 Share wojtus

wojtus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 10 lipiec 2007 - 20:38

Kiedy kosicie rzepak ? Ten rok to chyba będzie jeszcze gorszy od ubiegłego.U mnie na kujawach to nie ma dnia,żeby nie padało a rzepak''schnie".Wczoraj sąsiad zdążył wymłucić jedną przyczepe przy wilgotności coś ok.18%i dał sobie spokój. :( :angry:

#75 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
    broń palna

Napisany 10 lipiec 2007 - 21:07

Kiedy kosicie rzepak ? No widzisz, ja też z kujawko-pomorskiego. U nas to chyba jakaś plaga deszczowa przyszła :(.

#76 Share oki39

oki39

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 816 postów

Napisany 11 lipiec 2007 - 07:46

Kiedy kosicie rzepak ? U mnie nie jest lepiej jeden dzien byl na koszenie i dopiero od nastepnego ma chyba byc bezchmurnie. Wilgotnosc byla rozna od 9 z czyms do 12. W sumie jak narazie bylo wszystko fajnie. :(
Wszystkie moje foty chronione sa prawem autorskim.

#77 Share wojtus

wojtus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 11 lipiec 2007 - 07:50

Kiedy kosicie rzepak ? @coolman111-ciekawe z jakiego jesteś powiatu,bo ja jestem z inowrocławskiego.Dzisiaj w nocy też"ładnie "popadało i chyba się nie zanosi na to,żebyśmy w tym tyg.cokolwiek zaczeli młucić. :angry: :angry: :angry:

#78 Share --Przemek--

--Przemek--

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 11 lipiec 2007 - 11:00

Kiedy kosicie rzepak ? Jak sie komuś rzepak obsypał od wiatru to można zgłosić do PZU, w polisie jest taka pozycja jak "wiatr o sile huraganu", w poniedziałek zgłosiliśmy we wtorek przyjechali i orzekli 25% straty. Na dwóch działkach zostawiliśmy poletka a trzeciej nie skończyliśmy kosić bo deszcz zaczął padać, ale wystarczyło do weryfikacji, trochę narzekali że za małe te poletka bo powinny być 2m szerokości na całej długości pola.
Zebraliśmy ok 2,8 T z ha, rzepak był cały stojący ,łodygi zielone Claas Dominator 88 zapchał się 3 razy, wilgotność 7,6 a zanieczyszczenia 2,7%.

#79 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 11 lipiec 2007 - 11:55

Kiedy kosicie rzepak ?

Od znajomych ze wsi słyszałem, że w Kruszwicy konta\raktowany jest już po 1000zł, ale nie wiem ile w tym prawdy. Jak na razie nikogo nie widać pod zakładami z rzepakiem więc wszystko możliwe, że podnieśli cenę...

bardzo możliwe. mnie cena nie intersuje póki nie skoszę a skosić się nie da bo leje.
ostatnio jak jezdzilem po okolicy to u ludzi kladlo rzepak ale moj jeszcze stal.
ostatni deszcz zaczął klaść miejscami u mnie a u ludzi czarnieje.
tylko u jednego goscia nie zaczął się klaść w mojej okolicy.
plon więc będzie nieciekawy.
chcialem kosic w ten czwartek/piątek ale wczoraj od rana lalo i lipa, zresztą dziś też pada.
nie wiem jak wyjdzie z koszeniem bo nie wiem czy nie będzie za mokro na polu zeby kombajn sie nie grzebał.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
    broń palna

Napisany 11 lipiec 2007 - 19:37

Kiedy kosicie rzepak ?

@coolman111-ciekawe z jakiego jesteś powiatu,bo ja jestem z inowrocławskiego.Dzisiaj w nocy też"ładnie "popadało i chyba się nie zanosi na to,żebyśmy w tym tyg.cokolwiek zaczeli młucić. :angry: :angry: :angry:

Też jestem z inowrocławskiego, gmina Kruszwica :(. A miejscowość moją to już masz w moim profilu :).

Co do plonów, to widze, że będzie kiepsko. Przez ten deszcz łuszczyny zaczynają robić się czarne :).