Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kiedy kosicie rzepak ?

299 odpowiedzi na ten temat

#21 Share tomekl

tomekl

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 21 czerwiec 2007 - 08:44

Kiedy kosicie rzepak ? No u mnie moze się nie połamał ale za to jaki grzyb na niego wszedł. Mam mieszanke Kany z diggerem pięknie wygladał ale po tych mrozach i ten grzyb szlak go trafił. W tym roku nie nabierzemy rzepaku. To jest podobny rok co było 2 lata temu. Wtedy niecałe 3 tony mi srednia wyszła. W tym roku modle sie aby była średnia 3 tony na wiecej nie licze.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kiedy kosicie rzepak ? Dzisiaj, 17:53
  •  

#22 Share lonski

lonski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 21 czerwiec 2007 - 13:49

Kiedy kosicie rzepak ? Ja planuję za jakieś 3-tyg. Tak jak u was u mnie pogoda również obniży zbiory o jakieś 20%. W tamtym tyg. było u mnie gradobicie, bardzo dużo łuszczyn leży na ziemi a pozostałe są ocentkowane i czernieją (raczej na pewno otworzą sie jeszcze przd zbiorem).
Californium kwitł wcześnij i popadło na przymrozki - wygląda bardzo cienko.
Czy słyszeliscie juz o odmianie CASOAR - z parametrów wynika, ze bedzie posiadał najlepsze cechy z CALIFORNIUM oraz z CABRIOLETA.
A jak skuteczność jesiennego odchwaszczania - u mnie po mieszance alachloru, chlomazonu oraz trifluraliny i bez poprawek wiosennych gdzienigdzie jest chaber i przytulia.
W przyszłym sezonie zastanawiam sie nad mieszanką chlomazonu z metazachlorem, ale koszt troszeczkę wyższy(180zł/ha) - macie jakieś skuteczniejsze mieszanki w rozsadnej cenie.

#23 Share lewy

lewy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 21 czerwiec 2007 - 20:01

Kiedy kosicie rzepak ? a u mnie teraz jeździ pokosówka :D właśnie skończył o padać i do pracy na 2 zmianę :)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share tomekl

tomekl

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 21 czerwiec 2007 - 20:10

Kiedy kosicie rzepak ? Naprawde u was koszą juz pokosówko to za jakis tydzień będziesz zbierał.

#25 Share lewy

lewy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 21 czerwiec 2007 - 20:47

Kiedy kosicie rzepak ? w okolicy już kilka łądnych lawałków ściete, wydaje mi się że dzisiejszej nocy( lub 2 najbliższych) dużo ludzi zetnie i zostaną tylko resztki :D

#26 Share tomekl

tomekl

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 22 czerwiec 2007 - 08:21

Kiedy kosicie rzepak ? A mozna się spytć skąd pochodzisz bo ja to z mozowieckiego okolice Pułtuska, Ciechanowa

#27 Share Tc56

Tc56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Zainteresowania:Maszny rolnicze, uprawa ziemii.

Napisany 22 czerwiec 2007 - 09:41

Kiedy kosicie rzepak ? Jeśli ktoś spotka kosiarkę w pracy to mam taką serdeczną proźbę-zróbcie jej zdjęcia(to moja ulubiona maszyna rolnicza). dzięki

#28 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 23 czerwiec 2007 - 19:47

Kiedy kosicie rzepak ? Może ktoś pyknąć fotke jak wygląda rzepak nadający się do desykacji

@yacenty dawki tak jak podałeś ??

#29 Share Karol I

Karol I

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 26 czerwiec 2007 - 21:31

Kiedy kosicie rzepak ? My w tym roku czekamy jak rzepak sam dojdzie i spnia będziemy go młócić, a nie tak jak w tamtym roku że z pokosów.

#30 Share wojna

wojna

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, technika rolnicza, rolnictwo, sport

Napisany 27 czerwiec 2007 - 23:34

Kiedy kosicie rzepak ? My po raz pierwszy zaczynaliśmy desykować rzepak pod koniec lat 90.
Uważam, że jest to gra warta świeczki- przy zbiorze oszczędza się ok 50-100% czasu, faktem jest, że straty spowodowane w czasie oprysku są spore- ok 0,2-0,3q/ ha (plantację opryskuję c-360+opryskiwacz 12m), ale przy obecnych anomaliach pogodowych przedłużenie czasu zbioru może spowodować większe straty

P.S.
Radziłbym zamiast Roundup-u stosować inne środki oparte na glifosacie- np Klinik- posiadają ten sam skład a są tańsze o ok15-20%

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share lewy

lewy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 28 czerwiec 2007 - 07:38

Kiedy kosicie rzepak ?

A mozna się spytć skąd pochodzisz bo ja to z mozowieckiego okolice Pułtuska, Ciechanowa

okolice Lubrańca a dokładnie Kłobia Pozdro :(

#32 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4295 postów

Napisany 28 czerwiec 2007 - 19:42

Kiedy kosicie rzepak ?

My po raz pierwszy zaczynaliśmy desykować rzepak pod koniec lat 90.
Uważam, że jest to gra warta świeczki- przy zbiorze oszczędza się ok 50-100% czasu, faktem jest, że straty spowodowane w czasie oprysku są spore- ok 0,2-0,3q/ ha (plantację opryskuję c-360+opryskiwacz 12m), ale przy obecnych anomaliach pogodowych przedłużenie czasu zbioru może spowodować większe straty

P.S.
Radziłbym zamiast Roundup-u stosować inne środki oparte na glifosacie- np Klinik- posiadają ten sam skład a są tańsze o ok15-20%

przepraszam za uszczypliwośc ale w jaki sposób oszczędzasz 100% czasu przy zbiorze? moim zdaniem desykacja jest opłacalna tylko przy nierówno dojrzewającym łanie oraz przy niepewnej pogodzie (można rozciągnąc zbiór nawet na kilka tygodni bez dużych strat)

#33 Share axel

axel

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 28 czerwiec 2007 - 19:44

Kiedy kosicie rzepak ? a ty kiedy bo u mnie niema pogody dziennie pada

#34 Share tomekl

tomekl

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 28 czerwiec 2007 - 20:53

Kiedy kosicie rzepak ? U mnie narazie tez nie ma pogody ale ten deszcz to też jak przyjdą upały to jeszcze szybciej będzie się dostojewał. Upały i nieraz dzeszczyk jeszcz to szybciej dojdzie. U nas w okolicy pokosili pokosówkami i pewno dopiero gdzies pod koniec drugiego tygodnia jak dobrze pojdzie zbioro. Na koszenie z pnia trzeba bedzie jeszcze poczekać

#35 Share wojtus

wojtus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 28 czerwiec 2007 - 21:14

Kiedy kosicie rzepak ? Wtrące się i powiem że mój rzepak został ścięty pokosówką w poniedziałek.Uważam że przy nie dużym areale jest to dobre rozwiązanie.Nie wiem jaki jest koszt desykacji ,ale cena 200 zł za ścięcie 5 ha to chyba nie dużo.

#36 Share wojna

wojna

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 28 czerwiec 2007 - 21:15

Kiedy kosicie rzepak ?

przepraszam za uszczypliwośc ale w jaki sposób oszczędzasz 100% czasu przy zbiorze? moim zdaniem desykacja jest opłacalna tylko przy nierówno dojrzewającym łanie oraz przy niepewnej pogodzie (można rozciągnąc zbiór nawet na kilka tygodni bez dużych strat)

jak nie trudno zauważyć podczas zbioru rzepaku niedesykowanego nawet jeśli nasiona mają niską wilgotność to jednak łodygi są wilgotne- kosiłeś może kiedyś zboże porośnięte zielonymi chwastami -efekt ten sam (czasami na jedynce można zapchać kombajn)
natomiast po desykacji słoma jest suchutka- praktycznie cały czas kosi się na 2-ce (na 1ha jest to 0,5-1godziny szybciej- ile są to niższe koszty zbioru to łatwo policzyć
a poza tym jak miałeś kiedyś "przyjemność" wyciągać zielsko z zapchanej młocarni to na pewno docenisz zalety desykacji :(

#37 Share xsc

xsc

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 28 czerwiec 2007 - 21:20

Kiedy kosicie rzepak ? jakim kombajnem kosisz ?? a jak sie fajnie kosi sciezki przejazdowe
Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

#38 Share wojna

wojna

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 28 czerwiec 2007 - 21:52

Kiedy kosicie rzepak ?

jakim kombajnem kosisz ?? a jak sie fajnie kosi sciezki przejazdowe

teraz mam international 321 a wcześniej miałem rekorda
a co do ścieżek to jeśli jedziesz kombajnem w tę samą stronę co jechał opryskiwacz to idzie ok

#39 Share tomekl

tomekl

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 29 czerwiec 2007 - 07:26

Kiedy kosicie rzepak ? Wiesz moze masz troche racji bo jak w tamte zniwa kosiłem sasiadowi rzepak i te łodygi u niego to były takie zieleone to mi i john deere się zapchał na bębnie bo ustawiłem 400 obr i też sie zadławił. A jd odetkać to tylko płakac i rury gąć. Z tym masz racje, ale jak mówisz ze mozesz szybciej skosić i jezdzić dwójko to ja nie wiem masz w tym internatinalu czujniki start bo ja jak jade jd to tak szybko ne moge jechać bo mi zaraz czujniki strate pokazują i mi strasznie do tyłu wywala.
NIe wiem moze jak masz na hydrostacie go to mozesz utawic i na dwójce to predkosc odpowiednio, ale naprawde trzeba troche wolniej jeżdzić bo to naprawde sie opłaca.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4295 postów

Napisany 29 czerwiec 2007 - 10:25

Kiedy kosicie rzepak ?

jak nie trudno zauważyć podczas zbioru rzepaku niedesykowanego nawet jeśli nasiona mają niską wilgotność to jednak łodygi są wilgotne- kosiłeś może kiedyś zboże porośnięte zielonymi chwastami -efekt ten sam (czasami na jedynce można zapchać kombajn)
natomiast po desykacji słoma jest suchutka- praktycznie cały czas kosi się na 2-ce (na 1ha jest to 0,5-1godziny szybciej- ile są to niższe koszty zbioru to łatwo policzyć
a poza tym jak miałeś kiedyś "przyjemność" wyciągać zielsko z zapchanej młocarni to na pewno docenisz zalety desykacji :(

miałem tę przyjemnośc i to kilkakrotnie ale pomimo tego uważam, iż desykacja przy braku odpowiedniego sprzętu i przy sprzyjającej pogodzie może przynieśc więcej szkody niż pożytku