Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kiedy kosicie rzepak ?

299 odpowiedzi na ten temat

#201 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 lipiec 2008 - 22:45

Kiedy kosicie rzepak ? Tez moge napisacze rzepak sypie 5 ton. Ale co mi z tego ze tu napisze glupoty a w rzeczywistosci mam mniej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kiedy kosicie rzepak ? Dzisiaj, 10:06
  •  

#202 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 23 lipiec 2008 - 22:56

Kiedy kosicie rzepak ? ale to nie znaczy ze czarnyyy nie może mieć 5 ton z ha. u niego moze były inne warunki itp. u jednych sypie dobrze u innych źle miejscami jeczmien sypał 3 tony gdzie indziej 8 tak samo z rzepakiem.
u nas dziś tak dolało że o żniwach można spokojnie zapomnieć do poniedziałku... ;) :)

Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

#203 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 23 lipiec 2008 - 23:01

Kiedy kosicie rzepak ? No ale ja w rzeczywistości miałem średnią w tym roku 4,8 t/ha przy wilgotności 7% i zanieczyszczenia poniżej 2%.
A california dała nawet 5,1 t/ha przy parametrach jak wyżej.

I Ty sie póżniej dziwisz że ktoś ma plony, jak ty rzepak pryskasz 2 razy (dyskusja nt. opryskiwacza; 1200 l zaczepiany, to tata sprzedał jak mieliśmy niecałe 60 ha, bo był już za mały ), a ja w rzepak opryskiwaczem wjeżdżałem 6 razy.

No i nie sztuka opryskać, ale opryskać w optymalnym terminie.
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#204 Share GSX

GSX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 308 postów

Napisany 23 lipiec 2008 - 23:02

Kiedy kosicie rzepak ? @zetor
Ja osobiście w cuda nie wierze jeszcze nie słyszałem ażeby rzepak sypał powyżej 5 t/ha to w bajkach sie zdarza jednak byłem jak znajomy wyliczył że mu rzepak wysypal 4,2t/ha. ja najwięcej miałem 3,9t/ha
@deer
w życiu maryny ze tak napisze w tym roku najwięcej mieli w okolicy po 3,5 w porywach 3,9.
uwierz ale ja wszystko dawałem w terminach oraz jak 3eba
"...W życiu piękne są tylko chwile..." Dżem
"...Nie ma miejsca jak Dom..." PiH

#205 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 23 lipiec 2008 - 23:15

Kiedy kosicie rzepak ? Ja tego nie piszę, dla pisania. Za stary na to jestem. Gdybym miał 3 T/ha to tak bym napisał. Fakt że taki rzepak zdarzył mi się drugi raz w życiu. Średnia wieloletnia jednak oscyluje gdzieś ok. 3,8 t/ha.

A widziałem już rzepak (nie u mnie), który przekroczył 6 T.
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

#206 Share GSX

GSX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 308 postów

Napisany 23 lipiec 2008 - 23:28

Kiedy kosicie rzepak ? eh to chyba macie dobre gleby ponieważ u mnie mimo nie małego nakładu pokorzennego późniewj musiałbym w kalendarz zaglądnąć i tak sporą dawke azotu potasu fosforu itp. dostał o opryskach niewspone sypal 3,2t/ha.
Co do 6 t to jak żywym nie łykne to nawet w moich okolicach jest niemożliwością i puki nie zobacze nie uwierze

#207 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 23 lipiec 2008 - 23:36

Kiedy kosicie rzepak ? ja nie mówie ze wszedzie sie da wyciagnac 5 ton bo czasem chocby ile nawozu sypał i ile razy pryskał moze być marnie jak nie poleje albo są bardzo slabe ziemie. a jak sie pryska niewystarczającą ilość razy albo nie w terminie to jest jeszcze gorzej...

Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

#208 Share GSX

GSX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 308 postów

Napisany 23 lipiec 2008 - 23:43

Kiedy kosicie rzepak ? Wy takie plony piszecie chyba dla pszenicy w moim regionie jak ktoś zbierze pszenicy średnio 6t/ha to jest git wręcz szczyt !
Bywają i takie przypadki gdzie syn jest starszy od matki! Może kiedyś będe zbierał tyle ile piszecie, ale będzie trudo jednaki nie niemożliwie

#209 Share szpeniek26

szpeniek26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 578 postów

Napisany 24 lipiec 2008 - 00:20

Kiedy kosicie rzepak ? To u mnie są ziemie 1 i 2 klasa a rzepaku max urośnie do 4,5t przy intensywnych zabiegach i nawożeniu, bajki opowiadacie że może urosnąć 6 t ;)

#210 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 24 lipiec 2008 - 01:58

Kiedy kosicie rzepak ? 6t/ha rzepaku to ciezko mi w to uwierzyc ale przy sprzyjajacych warunkach moze sie udac.duzo nawozu ,zabiegow na grzyba i przeciw robakom z 4 razy to moze moze.My siejemy Californium to 3-4 t/ha uzyskujemy przy czym jezeli to samo bym dał pod pszenice lub pod pszenzyto to lepiej bym na tym wyszedł jak na rzepaku...
A wracajac do tematu to dzisiaj bedziemy kosic jak nie bedzie padac bo z tym ostatnio roznie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#211 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 24 lipiec 2008 - 05:35

Kiedy kosicie rzepak ? ;) :) 6 t/ha rzepaku - ludzie gratuluje wyobraźni

podstawowe pytanie czy skoszony rzepak ważyliscie czy plon liczyliście "na oko" po przyczepach - bo jśli to drugie to zebyście się nie zdziwili bo na 8 tonową HL-kę wchodzi 6 ton rzepaku pomimo tego ze przyczepa jst załadowana na maksa

a wracając do tematu to my rzepak skonczyliśmy w zeszłą sobotę :) teraz go tylko doszuszamy i odwozimy do skupu :) i po sprawie :)
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

#212 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 24 lipiec 2008 - 05:51

Kiedy kosicie rzepak ? Nie będę nikomu nic udowadniał ;). Napisałem że widziałem rzepak, który przekroczył 6 t/ha, bo widziałem. Fakt że to nie u mnie, a i w tamtym gospodarstwie to nie była stałka tylko raz zdarzyło się (chociaż ich średnia wieloletnia oscyluje wokół 4,5 T/ha.

Że wy czegoś nie umiecie zrobić, to znaczy to jest niemozliwe ? To jest jak np: z krowami, jakie macie średnie wydajności obory obory ? 6; 7; 8 tys l/rok od krowy i co powiecie że nie ma obór w Polsce gdzie średnio przekroczone jest 11; 12 tys L/rok od krowy (chyba są nawet obory, które przekroczyły 13 l/rok od krowy). A pojedyńcze sztuki w tych najlepszych stadach to i pewnie przekraczają 13; 14 tys L/rok od krowy.

Ja też dawno temu myślałem że 4 t/ha to jest fikcja (zdarzyło mi sie raz w życiu mieć 1t/ha rzepaku), ale powolutku malutkim kroczkami, doszedłem do tego co było w tym roku :). No i natura też pewnie dużo pomogła :).

#213 Share ktos

ktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 235 postów

Napisany 24 lipiec 2008 - 07:17

Kiedy kosicie rzepak ? @deer
"No ale ja w rzeczywistości miałem średnią w tym roku 4,8 t/ha przy wilgotności 7% i zanieczyszczenia poniżej 2%."

Desykowałeś rzepak? Zastanawiam się czy takie parametry były od razu po zbiorze? Siejesz tylko odmiany populacyjne?

#214 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 24 lipiec 2008 - 11:29

Kiedy kosicie rzepak ? Rzepak nie desykowany. Młócony przy wilgotności od 15 do 23 %. Całość suszona i czyszczona przed sprzedażą.
Tylko odmiany populacyjne, ale ule są niedaleko rzepaku.

#215 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 24 lipiec 2008 - 11:47

Kiedy kosicie rzepak ? 87 ton z 25 hektarów. A dwa lata temu california koło 5 sypała. także deer ma całkowitą racje.
a te 25 hektarów to w 9 kawałkach

Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

#216 Share Igor03

Igor03

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 413 postów

Napisany 24 lipiec 2008 - 12:31

Kiedy kosicie rzepak ?

Ja tego nie piszę, dla pisania. Za stary na to jestem. Gdybym miał 3 T/ha to tak bym napisał. Fakt że taki rzepak zdarzył mi się drugi raz w życiu. Średnia wieloletnia jednak oscyluje gdzieś ok. 3,8 t/ha.

A widziałem już rzepak (nie u mnie), który przekroczył 6 T.

zgadzam sie, ja w tamtym roku mialem z ha 5 ton !!!!! w tym roku mysle ,ze tez dobrze bedzie sypal !!!!!!
Moj ojcie gadal z jednym z kierownikow Kombinatu Kietrz i mowil ,ze rzepak daje im dobrze ponad 6 ton z ha !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!tylko oni nie sali tradycyjnie!!!! tylko siewnikami punktowymi ;) ja w tym roku tez chyba bede sial siewnikiem punktowym !!! pozdro :)

#217 Share GSX

GSX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 308 postów

Napisany 24 lipiec 2008 - 12:56

Kiedy kosicie rzepak ?

;) :) 6 t/ha rzepaku - ludzie gratuluje wyobraźni

Dobrze ujęte

Miejcie litość bo już mi się takich bzdur nie che czytać aż oczy bolą ! Na ukraińskich czarno ziemach takie plony mogą wystąpić ale napewno jeszcze nie powyżej 6t/ha

#218 Share krolikNH

krolikNH

Retired Moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 4622 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, speedway, dobra fotografia

Napisany 24 lipiec 2008 - 13:38

Kiedy kosicie rzepak ? Dobra koniec tego OT, to jest temat o tym kiedy rzepak kosicie a nie plony...

PS. 6t/ha rzepaku - świetny dowcip, ale na mnie nie działa, chciałbym tyle repsu do elewatora wywozić...

Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

#219 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 24 lipiec 2008 - 14:20

Kiedy kosicie rzepak ? Mo i kosimy dzisiaj ale plon niezbyt bo 3t/ha przy wilgotnosci 7%.Ojciec był w skupie w Darłowie to mu powiedzieli po 1200 za tone....złodzieje i sqr...yny normalnie.W tym roku sprzedajemy od razu ale za rok o ile bedziemy siac to silos trzeba kupic i czekac na lepsza kase.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#220 Share woju88

woju88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 24 lipiec 2008 - 16:23

Kiedy kosicie rzepak ? w tym roku to temu komu rzepak da 3,5-4t/h to niech sie cieszy. Mi sypnął srednio 3,6t/ha odm.LISEK ( dobre bo polskie) a zasiane miałem 70ha .Zebrane juz na całe szczescie.