Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wysokość koszenia w kosiarce rotacyjnej

14 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 02 kwiecień 2010 - 18:03

Wysokość koszenia w kosiarce rotacyjnej Jeśli dobrze pamiętam to zwykła rotacyjna 1,65m ma nastawiane fabrycznie 4,2cm, a samasz podaje że wysokość koszenia wynosi 5,9cm i o ile w zwykłej rotacyjnej jest dla mnie te 4,2cm za nisko to czy w samaszach jest więcej tulei dystansowej czy inny talerz ślizgowy? czy dołożenie dystansu do kosiarki 1,65m ma jakieś negatywne skutki, bo ogólnie to rozkręcam na śrubie rzymskiej żeby gładko się ślizgała kosiarka i nie łapała kamyczków, no ale lepiej było by dać jakiś dystans i wyżej kosić i czy wtedy taka kosiarka nie zbiera torfu między bębny, czy nie gubi nożyków?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wysokość koszenia w kosiarce rotacyjnej Dzisiaj, 13:06
  •  

#2 Share TomCase

TomCase

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 02 kwiecień 2010 - 18:39

Wysokość koszenia w kosiarce rotacyjnej Wysokosc koszenia regoluje sie wlasnie dystansami pod talezem tak podaje instrukcja i producent. Wiec nie powinno zbierac torfu a tym bardziej gubic nozykow...

#3 Share drejsyk

drejsyk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 02 kwiecień 2010 - 18:42

Wysokość koszenia w kosiarce rotacyjnej Przecież zachodnie kosiarki rotacyjne,chyba wszystkie mają regulowaną wysokośc koszenia,od 5 cm do 15 cm i nic się nie zabija,z nożami jest podobnie jak w naszych od czasu do czasu któryś wyleci.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 02 kwiecień 2010 - 18:48

Wysokość koszenia w kosiarce rotacyjnej No tak, mi chodzi o to czy wszyscy producenci stosują takie same talerze ślizgowe, czy są talerze ślizgowe bardziej wyprofilowane w taką jakby miednicę? czy jest tylko jeden standard talerzy ślizgowych?

#5 Share drejsyk

drejsyk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 02 kwiecień 2010 - 19:52

Wysokość koszenia w kosiarce rotacyjnej Chyba talerze ślizgowe mają taki sam profil, w zachodnich talerz ślizgowy zostaje na tej samej pozycji , tylko górny z nożami za pomocą pokrętła można podnosić,

#6 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 02 kwiecień 2010 - 20:19

Wysokość koszenia w kosiarce rotacyjnej No a jaka waszym zdaniem wysokość koszenia jest najlepsza? bo to co ustawiają fabrycznie w małych kosiarkach to moim zdaniem dużo za nisko, dokupuje się dodatkowe pierścienie czy jeden nowy grubszy żeby zdystansować zwykłą 1,65m?

#7 Share sdamigo6

sdamigo6

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 02 kwiecień 2010 - 23:12

Wysokość koszenia w kosiarce rotacyjnej Ja mam jedną podkładkę więcej Nożyki wytrzymują dużo więcej lżej się kosi trawka szybciej odrasta i lepiej schnie . Jest tylko problem jak trawa przylegnie (pasowało by niżej kosić )Wtedy nie wyjmuję dystansu tylko zakładam nożyki od czeskiej kosiarki i mam niżej

#8 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 03 kwiecień 2010 - 07:04

Wysokość koszenia w kosiarce rotacyjnej To ile podniosłeś wysokość koszenia?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 05 kwiecień 2010 - 10:16

Wysokość koszenia w kosiarce rotacyjnej Te garażowe kosiarki to każdy producent ma swoje kształty talerzy, jak byś popatrzył w rożnych sklepach to każdy jest inaczej podgięty, lepsze są bardziej wygięte bo mniej ziemi zbierają
sdamigo6 czeskie[wygięte]nożyki pasują do kosiarki polskiej na proste nożyki-az muszę to sprawdzić

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#10 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 05 kwiecień 2010 - 19:51

Wysokość koszenia w kosiarce rotacyjnej Jak to jest z tymi pierścieniami dystansowymi w polskich kosiarkach 1,65m? czy można zakładać 2 na siebie? standardowy ma 8mm a wyższy 12, a czy mógłbym ze starej kosiarki wsiąść te pierścienie i dać po 2 po 8mm na bęben?

#11 Share sdamigo6

sdamigo6

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 05 kwiecień 2010 - 21:33

Wysokość koszenia w kosiarce rotacyjnej Możesz założyć nawet 3 na kupę najwyżej dokupisz dłuższe śruby do piasty @jacus pasują czeskie nożyki i stosując je wys. koszenia spada chyba o 1,5 cm bo tym garbem opierają się o górny talerz Zakładam je jak mam wylegniętą trawę.

#12 Share bolton13

bolton13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Zainteresowania:żywienie bydła,maszyny rolnicze

Napisany 06 kwiecień 2010 - 09:18

Wysokość koszenia w kosiarce rotacyjnej najlepsza optymalna wysokosc koszenia to 7-8cm,moim zdaniem troche wysoko ale przy takiej wysokosci koszenia minimalizuje sie zbior ziemi :lol:

#13 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 14 maj 2010 - 20:08

Wysokość koszenia w kosiarce rotacyjnej kupiłem dystanse 10mm zobaczymy jak to będzie, ale czy nie za duże żeby te jeszcze do kupy dołożyć?
ps. kiedy należy wymienić trzymaki aż wytrą się aż pod sam sfożeń trzymający nożyk?

#14 Share Bartoszek1994

Bartoszek1994

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 16 maj 2013 - 09:57

Wysokość koszenia w kosiarce rotacyjnej Witam. Jestem zielony w tym temacie. Wnioskując z waszych wypowiedzi to te podkładki montuje sie pomiędzy dolnym talerzem, a jego mocowaniem?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 12 sierpień 2016 - 09:23

Wysokość koszenia w kosiarce rotacyjnej

wskażcie mi proszę czy mogę w prosty sposób zwiększyć wysokość koszenia do około 15cm? czy można szybko i łatwo dołożyć jeszcze jeden talerz oporowy?