Skocz do zawartości

Zdjęcie

Na gaz?

72 odpowiedzi na ten temat

#61 Share lukas120

lukas120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 742 postów

Napisany 08 marzec 2013 - 05:43

Na gaz?

A czy podcisnienie w dolocie jest proporcjonalne do ilosci ON? Napewno nie! Silnik pracujacy przy obciażeniu ma inna dawkę niż pracujacy bez obciażenia przy tych samych obrotach. Spróbuj ciagnac pług z prędkoscią 8km/h i obrotach 1600. i nacisnij sprzegło bez ruszania gazu. silnik momentalnie wejdzie na maksymalne obroty, a twoja instalacja gazowa, zamiast odciać gaz wzwiazku z tym iż pompa odcieła częśc paliawa ( i silnik doszedł tylko do 2100 obr a nie poszedł dalej) otworzy zawór krokowcem po będzie wieksze podcisnienie a powinna go zamknąć bo zapotrzebowanie na moc spadło. Nie che ruszać dawki paliwa źle mnie zrozumiałeś. Więc nadal nie masz do czego podłaczyć tego silnika krokowego. Co kolego powiesz na to? Przy maxymalnych obrotach regulator odcina dawkę paliwa by silnik nie poszedł dalej a instalacja daje więcej gazu bo podcisnienie jest większe. hmmm to on ma chodzić na gazie czy ropie? jedziesz z górki pcha cię przyczepa puszczasz gaz, przyczepa naciska obroty rosną podcisnienie rośnie a instalacja daje gazu...... z hamowania silnikiem nici.....

Chyba trzeba zapomniec o benzyniakach tu filozofia jest troche inna..

No chyba jest inaczej w valtrze mogę ustawić potrzebne obroty i silnik je utrzymuje tak długo aż się nie przeciąży wiec sądzą ze gdy ciągnik jest pchany z górki obroty mogą rosnąc ale dawka paliwa według mnie jet mniejsza i turbina nie wytwarza takiego podcisnienia i dawka LPG spada jeszcze nie posiadam intercolera to mieszanka z turbiny idzie prosto do kolektora a to dawkowanie gazu nie jest znów takie sztywne 20% chyba to powinno zadziałać

Edytowany przez lukas120, 08 marzec 2013 - 08:51.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Na gaz? Dzisiaj, 12:07
  •  

#62 Share utek

utek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja i mechanizacja PRL

Napisany 08 marzec 2013 - 09:05

Na gaz?

A czy podcisnienie w dolocie jest proporcjonalne do ilosci ON? Napewno nie! Silnik pracujacy przy obciażeniu ma inna dawkę niż pracujacy bez obciażenia przy tych samych obrotach. Spróbuj ciagnac pług z prędkoscią 8km/h i obrotach 1600. i nacisnij sprzegło bez ruszania gazu. silnik momentalnie wejdzie na maksymalne obroty, a twoja instalacja gazowa, zamiast odciać gaz wzwiazku z tym iż pompa odcieła częśc paliawa ( i silnik doszedł tylko do 2100 obr a nie poszedł dalej) otworzy zawór krokowcem po będzie wieksze podcisnienie a powinna go zamknąć bo zapotrzebowanie na moc spadło. Nie che ruszać dawki paliwa źle mnie zrozumiałeś. Więc nadal nie masz do czego podłaczyć tego silnika krokowego. Co kolego powiesz na to? Przy maxymalnych obrotach regulator odcina dawkę paliwa by silnik nie poszedł dalej a instalacja daje więcej gazu bo podcisnienie jest większe. hmmm to on ma chodzić na gazie czy ropie? jedziesz z górki pcha cię przyczepa puszczasz gaz, przyczepa naciska obroty rosną podcisnienie rośnie a instalacja daje gazu...... z hamowania silnikiem nici.....
Chyba trzeba zapomniec o benzyniakach tu filozofia jest troche inna....

Chyba nie rozumiesz zasady działania instalacji gazowych i kwestii podciśnienia.

Części i akcesoria do ciągników i maszyn rolniczych. 

Zapytania i wyceny email: utek1984@wp.pl

Wystawiamy faktury.

#63 Share lukas120

lukas120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 742 postów

Napisany 08 marzec 2013 - 10:21

Na gaz? w tej dyskusji musimy jeszcze wziąć pod uwagę rodzaj silnika bo choć mówimy o dieslach To każdy chyba myśli o innym silniku jeden ma turbo inny nie i i jeszcze każdy spełnia inne normy emisji spalin w starszych silnikach turbina podawała powietrze i kolektor siły dymienia podawał maksymalną możliwą do spalenia dawkę paliwa a w nowszych silnikach już to powietrze jest niejako dawkowane żeby zachować odpowiedni skład spalin i dlatego uważam że może działać instalacja podciśnieniowa nie jestem ekspertem w tej sprawie ale tak to widzę a jakoś dziwnie się porobiło i wszyscy wciskają instalacje za 6-7 kawałków podczas gdy do benzyniaka podobna instalacja kosztuje 3000zł a różnią się może drobną korektą oprogramowania wiedząc że valtra produkuje ciągnik zasilany gazem tym bardziej podoba mi się pomysł zrobienia czegoś takiego w moim ciągniku

#64 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7798 postów

Napisany 08 marzec 2013 - 19:03

Na gaz? Byłem dzisiaj w zakładzie co zakłada gaz do samochodu. Problemu nie ma z założeniem, ale coś innego.
70% gazu i 30% ropy. Te 30 % jest potrzebna do zapłonu gazu w cylindrze.
Oryginalna instalacja do diesla, za 8 tyś brutto.Z homologacją bo to oryginał, specjalny do diesla.
4 dysze wtryskowe, do silnika 4 cylindrowego, sterowane komputerem, coś jak sekwencja w benzynie.

W czerwcu ma wyjść nowa instalacja gazowa do silników SDI, z podawaniem gazu w postaci ciekłego bezpośrednio do cylindra.

O tym co ja mu mówiłem, i tu o tej piszemy, to nic nie wiedział, i domyśla się że ta instalacja to coś jak w polonezie, sterowana podciśnieniem, pytanie po co sonda EGT raczej spełnia role sondy lambda w benzynie, reguluję przepływ mieszanki.
Zastanawiał się że jak założyło by się taką instalację, np, z poloneza, to na jakiej zasadzie można zmiejszyć dawkowanie ropy. według mnie sama by się zmiejszyła dawka ropy.
No i po co kombinować dużo.
http://moto.allegro....3053318619.html

Edytowany przez tomek73, 08 marzec 2013 - 19:11.

#65 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 08 marzec 2013 - 20:23

Na gaz? Jak ci się zmniejszy wydatek pompy ? przecież jest stały zależny od obrotów i wciśnięcia pedału gazu. Trzeba by zrobić kilka prostych przeróbek.
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#66 Share lukas120

lukas120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 742 postów

Napisany 08 marzec 2013 - 21:18

Na gaz? 30%ON 70%LPG podobny system jest w valtrze 20%ON80%LPG ale gość kłamał źe ta instalacja ma homologacje do ciągnika bo w Polsce legalnie można to zamontować w każdym samochodzie ale nie w traktorze więc faktury za tą instalacja ani za LPG w koszty nie wliczysz moga kąbinować właściciele suszarni na gaz gdzieś znaleź starą pompe LPG z stacji paliw i szafa gra a co do zmiejszania dawki paliwa to jak ustawisz ciągnik na dane obroty to spalanie bedzie zmienne w zależności od obciążenia j

#67 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 08 marzec 2013 - 22:12

Na gaz? Jakie są przeciwwskazania legalności montażu gazu w ciągniku? Nie znam takich.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#68 Share lukas120

lukas120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 742 postów

Napisany 08 marzec 2013 - 23:09

Na gaz? Poprostu jak narazie brak homologacji na ciągniki rolnicze z tego powodu np valtra nie sprzedaje ciągników na biogaz

#69 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7798 postów

Napisany 09 marzec 2013 - 10:10

Na gaz? Też słyszałem że tylko ciągniki rolnicze nie posiadaj homologacji na gaz, wszystkie inne posiadają. Za pół roku może to zmienią.
W zakładzie mówił mi że to do diesla i posiada homologację, podejrzewam że do końca nie wiedział.

#70 Share lukas120

lukas120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 742 postów

Napisany 09 marzec 2013 - 12:06

Na gaz? Jakby się coś mialo w przepisach zmienic to noże warto poczekać i zamontować legalnie bo wtedy i instalacja wyjdzie taniej i gaz na fakturę będzie można kupic do tego jakby sumaryczne spalanie spadło o te 10% i moc podskoczyła o tyle samo to by było fajnie

#71 Share eco-e

eco-e

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 04 kwiecień 2013 - 20:43

Na gaz?

Poprostu jak narazie brak homologacji na ciągniki rolnicze z tego powodu np valtra nie sprzedaje ciągników na biogaz

Nie ma czegoś takiego jak ciągnik na biogaz. Biogaz musisz oczyścić i uszlachetnić do poziomu 93% metanu w mieszaninie (nazywa się to bioCNG) Można takie paliwo stosować w ciągnikach wyposażonych w odpowiednią instalację ON-CNG. Inny wariant to ciągnik fabrycznie wyposażony w silnik na gaz.

Brakuje regulacji prawnych dotyczących takiego paliwa.

#72 Share andrzej261082

andrzej261082

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów

Napisany 05 kwiecień 2013 - 12:02

Na gaz? http://tablica.pl/of...3eb587198;r:;s:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#73 Share r13rs

r13rs

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja mechanika

Napisany 07 kwiecień 2013 - 17:55

Na gaz?

http://tablica.pl/of...3eb587198;r:;s:

widziałem instalację w 7211 i to jest banał- jednopunktowy wtrysk gazu w kolektor, parownik zawory standard, butla to domowa-kuchenkowa z opcją demontażu do "tankowania-wymiany" do 360 instalacja od 15-letniej fiesty i oszczędność do 40% ON w zależności od obciążenia-im mniejsze zapotrzebowanie mocy tym mniejsza oszczędność a obroty-od tego jest regulator na pompie i jeśli silnik dostaje wzbogacona mieszankę ON+LPG +O2 to porostu nie wciska się gazu w podłogę żeby uzyskać 1800obrotów. problem jest z homologacją i tu "polska właśnie". jeśli ktoś już to prawnie ureguluje podatki podniosą cenę instalacji 2-krotnie i nikt nie będzie widział oszczędności. tak jak w ciężarówkach gdzie instalacją jest typowa sekwencja gdzie 2lub3 (w zależności od mocy jednostki napędowej) wtryskiwacze wwiercone są w kolektor. nie pozostaje nic innego jak montować BLOSS jak to kiedyś bywało w osobówkach.

Dodaj odpowiedź