Skocz do zawartości

Zdjęcie

Na gaz?

72 odpowiedzi na ten temat

#41 Share utek

utek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja i mechanizacja PRL

Napisany 27 luty 2013 - 14:14

Na gaz? Przecież żeby leciał gaz w fazie lotnej, to musisz zastosować parownik.

Dla mnie problemem w przypadku starszych ciągników bez komputera, jest problem sterowania dawką gazu, która powinna wynosić ok 20%.

Części i akcesoria do ciągników i maszyn rolniczych. 

Zapytania i wyceny email: utek1984@wp.pl

Wystawiamy faktury.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Na gaz? Dzisiaj, 16:41
  •  

#42 Share KrzysiekFM

KrzysiekFM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 27 luty 2013 - 20:19

Na gaz? Parownik jest potrzebny w samochodzie żeby podgrzać gaz który w trakcie rozprężania obniża temperaturę. W samochodzie gaz leci w ilości np 8litrów na 1 godz. To oznacza że gaz rozpręża się w dużych ilosciach i instalacja moze zamarznąć. W ciągniku o mocy 120KM spalajacym 15l ropy 20% to jakieś 3 litry. Reduktor z kuchenki własnie tyle daje. i nic nie zamarza. Więc tylko opracowac ON OFF przy obrotach 1300-1800 mój tak pracuje w pługu i z głowy. Gaz na mniejszych obrotach jest bez sensu bo zamiast orac będziesz jeździł tankowac.

#43 Share utek

utek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 27 luty 2013 - 21:07

Na gaz? No to chyba lepiej zastosować parownik i dawkować gaz żeby zawsze było 20%, a nie tylko przy tych konkretnych obrotach. Teoretycznie można zamontować potencjometr przy "dźwigni pedału gazu" i silnik krokowy dawkujący gaz do dolotu. Może ma ktoś pomysł na mechaniczne rozwiązanie?

Edytowany przez utek, 27 luty 2013 - 21:09.

Wystawiamy faktury.

#44 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 01 marzec 2013 - 10:02

Na gaz? Przy pompie na dźwigience można skombinować jakiś włącznik że np. jak ciągnik ma np. 1200obr to tak ustawić włącznik żeby wtedy otwierał gaz, tylko właśnie byłby problem z dawką.
Potencjometr byłby właśnie dokładniejszy przy pompie a nie przy nodze.
KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

#45 Share KrzysiekFM

KrzysiekFM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 01 marzec 2013 - 10:50

Na gaz? 20%??? :)
Ciężki ciągnik zazwyczaj pracuje na równych obrotach tj. 1300 - 1600 obr. i gaz miałby się włączać tylko powyżej 1300 obr
Obciążenie ciągnika np w pługu przy prędkości pracy 10km/h na mozajkowatej i zakamienionej ziemi zmienia się tak szybko ze że tylko bardzo zaawansowana elektronika bedzie wstanie dawkować gaz i gaz musiałby byc podawany najlepiej tuż przed głowicą a nie przed turbo sprężarką. Robiłem eksperyment w VW 1,9tdi podałem gaz przed sprężarką no i uwierzcie mi zanim gaz doleciał do komory spalania mineło tyle czasu iż stwierdziłem że to nic nie daję. Kiedy miałem już instalację wyłączyć silnik zwiększył obroty. Turbo potem intercooler i na zad do silnika to jest kawałek drogi w realiach polowych może takie sterowanie być nic nie warte a kosztowne.

I mniej pierdół tym mniej do psucia się !!

Edytowany przez KrzysiekFM, 01 marzec 2013 - 10:53.

#46 Share utek

utek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 06 marzec 2013 - 13:41

Na gaz? A co to za koszta, skoro części z instalacji II gen z silnikiem krokowym można mieć za psie pieniądze.

Wystawiamy faktury.

#47 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7786 postów

Napisany 06 marzec 2013 - 19:32

Na gaz? A ktoś wie jak to zrobić, o co chodzi z tym dawkowaniem.
. Dzwoniłem dzisiaj do tego mechanika ch*jnackiego i powiedział że to nie za bardzo chodzi, i powinno być z 4 dyszami wtryskowymi. Sam nic nie zrobię jak nie mam pojęcia o co dokładnie chodzi.
Podejrzewam że mówił to po to żebym się odczepił.

Mam istalacje zwykłą i sekwencję, pytanie jak sterowanie podłączyć do obrotomierza, jak to ma sterować.

#48 Share KrzysiekFM

KrzysiekFM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 06 marzec 2013 - 20:36

Na gaz? ciekawe skad bedziecie wiedzieć że macie 20% stosujac instalacje z benzyniaka?. zważycie waga? zmierzycie suwmiarką? reduktor z kuchenki jest super bo daje okresloną ilość i wszystko jesst jasne.....

#49 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7786 postów

Napisany 06 marzec 2013 - 21:05

Na gaz? Ale jak będę sterował reduktorem z kuchenki?
Tu to już całkiem, podaje się tak sobie bez żadnej kontroli nad gazem.
I raczej gaz będzie zamarzał jak będzie miał stały wydatek z butli.
Nie chodzi mi o to żeby dawał gaz tylko od 1300 obrotów bo to nie mam sensu. Raz będzie za dużo dawał a raz za mało i to do niczego będzie. Nie będzie prawie żadnego efektu lub będzie połowiczny. Tak jak ja miałem gaz w Nubirze , Silnik na wtrysku a zwykły gaz założyli i silnik uzyskiwał 3/4 mocy która miała być. Auto wlokło się a nie jechało.
On ma cały czas chodzić na gazie. Gaz ma być podawany od zapalenia do zgaszenia, i ma być sterowany elektrycznie np. zaworem krokowym.
Tu ma być sygnał podany z obrotomierza, lub alternatora. Gaz podaje wtryskiwacz sterowany obrotomierzem. To podejrzewam jest proste, ale ja w tym nie siedzę i nie wiem o co chodzi z tym wszystkim.

Do czego jest sonda EGT

Muszę gdzieś podjechać do montera i wszystkiego dowiem się. Całą instalację sekwencję kupi się za 300 zł albo mniej.

#50 Share KrzysiekFM

KrzysiekFM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 06 marzec 2013 - 23:11

Na gaz? Moze moje rozwiązanie nie jest idealne....
Życzę powodzenia w ustawieniu dawki gazu zaleznej od ilosci paliwa. Nie zapominaj ze pompa wtryskowa zmienia dawke w zaleznosici od obciążenia. Jak masz elektronike to się wepniesz i ustawisz. Ale to zaawansowana spraawa. A w starym silniku gdzie masz pompe z regulatorem???? pod co sie podepniesz?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share utek

utek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 07 marzec 2013 - 09:36

Na gaz? A jak ustawisz właściwą dawkę gazu tym reduktorem z kuchenki?

W przypadku instalacji II gen można zastosować w dolocie map sensor, z niego sygnał będzie sterował silniczkiem krokowym dawkując odpowiednia ilość LPG.

Wystawiamy faktury.

#52 Share KrzysiekFM

KrzysiekFM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 07 marzec 2013 - 17:38

Na gaz?

A jak ustawisz właściwą dawkę gazu tym reduktorem z kuchenki?

W przypadku instalacji II gen można zastosować w dolocie map sensor, z niego sygnał będzie sterował silniczkiem krokowym dawkując odpowiednia ilość LPG.

jaki dolocie? powietrza? a co to ma wspólnego z paliwem?

#53 Share utek

utek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 07 marzec 2013 - 18:45

Na gaz? A to ma wspólnego, że gaz się podaje z powietrzem. Mieszanka LPG z powietrzem powoduje zmniejszone zapotrzebowanie na ON.

Wystawiamy faktury.

#54 Share KrzysiekFM

KrzysiekFM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 07 marzec 2013 - 20:40

Na gaz? Jak dokładnie poczytasz to sie dowiesz że kluczem do sukcesu sa proporcje gazu do ON. Więc jak chcesz to ustawić w pompie tłoczkowej, albo rotacyjnej jak w perkinsie?
Reduktor od kuchenki na max daje 1,4kg/h i dokładnie tyle go potrzeba w 100KM silniku spalajacym średnio 225g/kWh ropy. Sa też mniejsze 1,25kg i chyba 0,8kg/h mozna sobie dobrać do silnika. A ja nadal nie wiem jak chcesz ustawić ten reduktor? Rozpisz się może. Nie pozjadałem wszystkich rozumów z chęcią poczytam jaki masz plan na uzyskanie tych 20% w stosunku do ropy

#55 Share lukas120

lukas120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 742 postów

Napisany 07 marzec 2013 - 21:11

Na gaz?

A ktoś wie jak to zrobić, o co chodzi z tym dawkowaniem.
. Dzwoniłem dzisiaj do tego mechanika ch*jnackiego i powiedział że to nie za bardzo chodzi, i powinno być z 4 dyszami wtryskowymi. Sam nic nie zrobię jak nie mam pojęcia o co dokładnie chodzi.
Podejrzewam że mówił to po to żebym się odczepił.

Mam istalacje zwykłą i sekwencję, pytanie jak sterowanie podłączyć do obrotomierza, jak to ma sterować.

Ten gosc wydal kase na artykuly w prasaie i teraz probuje sie odkuc jak dzwonilem do niego to mi powiedzial ze za instalscje do valtry bede musial zaplacic 7000 netto jak powiedzialem ze chce zestaw bez botli to powiedzial ze 200 opusci dobre:)gaz podan z butli turystycznej do kolektora w zetorze nic nie daje(maly wydatek) a z kuchennej w silniku rosna obroty i zastanawiam sie czy tez tak silnik zareguje w valtrze czy elektronika zmniejszy dawke ON zeby obroty byly zgodne z tymi ustawionymi jesli by tak bylo to powinna zdac egzamin prosta tania instalacja llgeneracji dysza zainstalowana przed turbina dzialala by jak w starym silniku benzynowym ewentualnie ustawic na uboga mieszanke zeby wydatek LPG wynosil te 2-5litrow na godzine i powinno dzialac
Przepraszam za bledy pisze z telefonu

#56 Share utek

utek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 07 marzec 2013 - 21:48

Na gaz?

Jak dokładnie poczytasz to sie dowiesz że kluczem do sukcesu sa proporcje gazu do ON. Więc jak chcesz to ustawić w pompie tłoczkowej, albo rotacyjnej jak w perkinsie?
Reduktor od kuchenki na max daje 1,4kg/h i dokładnie tyle go potrzeba w 100KM silniku spalajacym średnio 225g/kWh ropy. Sa też mniejsze 1,25kg i chyba 0,8kg/h mozna sobie dobrać do silnika. A ja nadal nie wiem jak chcesz ustawić ten reduktor? Rozpisz się może. Nie pozjadałem wszystkich rozumów z chęcią poczytam jaki masz plan na uzyskanie tych 20% w stosunku do ropy

Ustawić reduktor? Reduktora się nie ustawia przy dieslu, bo dawką nie steruje reduktor, tylko silniczek krokowy. A silniczek krokowy otwierałby się i zamykał w zależności od podciśnienia w dolocie. Podciśnienie mierzone byłoby map sensorem (map sensor pełniłby podobną funkcję jak sonda lambda w benzyniaku).

Co do dawki ON, to jej się nie tyka, bo od jej sterowania masz nogę. Masz LPG podawane z powietrzem, nie wciskasz tyle gazu.

Wystawiamy faktury.

#57 Share lukas120

lukas120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 742 postów

Napisany 07 marzec 2013 - 22:31

Na gaz? A wiec kwestia obrotow by sie niejako sama rozwiazala tania instslacja zbiornik z lewej strony zmiescilby sie 100-120l jakby to dzialalo ladnie to bym akumularor przeniusl z prawej strony miedzy silnik a a kabine jak w wersjach lesnych i jeszcze by sie drugi zbiornik 100l na lgaz by sie zmiescil wtedy raz na tydzien mozna na stacje po LPG podjechac

#58 Share KrzysiekFM

KrzysiekFM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 07 marzec 2013 - 22:47

Na gaz? A czy podcisnienie w dolocie jest proporcjonalne do ilosci ON? Napewno nie! Silnik pracujacy przy obciażeniu ma inna dawkę niż pracujacy bez obciażenia przy tych samych obrotach. Spróbuj ciagnac pług z prędkoscią 8km/h i obrotach 1600. i nacisnij sprzegło bez ruszania gazu. silnik momentalnie wejdzie na maksymalne obroty, a twoja instalacja gazowa, zamiast odciać gaz wzwiazku z tym iż pompa odcieła częśc paliawa ( i silnik doszedł tylko do 2100 obr a nie poszedł dalej) otworzy zawór krokowcem po będzie wieksze podcisnienie a powinna go zamknąć bo zapotrzebowanie na moc spadło. Nie che ruszać dawki paliwa źle mnie zrozumiałeś. Więc nadal nie masz do czego podłaczyć tego silnika krokowego. Co kolego powiesz na to? Przy maxymalnych obrotach regulator odcina dawkę paliwa by silnik nie poszedł dalej a instalacja daje więcej gazu bo podcisnienie jest większe. hmmm to on ma chodzić na gazie czy ropie? jedziesz z górki pcha cię przyczepa puszczasz gaz, przyczepa naciska obroty rosną podcisnienie rośnie a instalacja daje gazu...... z hamowania silnikiem nici.....
Chyba trzeba zapomniec o benzyniakach tu filozofia jest troche inna....

Edytowany przez KrzysiekFM, 07 marzec 2013 - 23:01.

#59 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 07 marzec 2013 - 23:00

Na gaz? Dla mnie instalacja gazowa w traktorze to ... aby niepowiedzieć głupota :D , ale jest dużo takich pierdółek szczególików do przerobienia.
A co do sterowania ilością gazu czyli zastanówcie się chwilkę nad ilością powietrza które wpływa do cylindrów jest jedno proste rozwiązanie, bardzo proste, rozwiązanie które jest stosowane w silnikach z turbiną i intercoolerem gdzie przewody dolotowe z turbiny do chłodnicy i z chłodnicy są długie i jest w nich spora ilość sprężonego powietrza która zachwiała by opanowaniem obrotów w silniku ;) a tu zastąpiła by regulator odśrodkowy pompy wtryskowej ;) , ale dojdźcie do tego sami :D jak coś na tym forum podpowiedziałem to tłuki na mnie psy wieszają :D Powodzenia :D
Autorowi mogę podpowiedzieć :D na pw :D
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share KrzysiekFM

KrzysiekFM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 07 marzec 2013 - 23:06

Na gaz? W turbo jest torche prościej. Cisnienie doładowania zmienia się wraz z obciażeniem wiecej paliwa wiecej spalin itd..... Mozna by połaczyć to z sterownikiem tej waszej instalacji z poloneza.

Dodaj odpowiedź