Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sprzęgła przeciążeniowe wom-u

21 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 03 kwiecień 2010 - 21:13

Sprzęgła przeciążeniowe wom-u no raczej staną, nie raz mi się to zdarzyło w takich przypadkach jak, ciągnik grzęźnie i z koleiny błoto dostaje się na talerz i hamuje, ale to jeszcze rozpędem pujdzie, wielokrotnie zaryłem odkaszając od rowów, a nawet na łące gruntowej była taka nierówność jak uskok no i kosiłem łąkę do połowy i przy nawrocie bębny wbiły się po prostu w ziemie i zatrzymały się a ciągnik przydusiło, więc tych przypadków dużo się przytrafia, jak w starej famarolce było 3 paski klinowe a w obecnej są bardzo luźne nic się nie dzieje bo ślizga się na paskach w takich sytuacjach

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Sprzęgła przeciążeniowe wom-u Dzisiaj, 16:32
  •  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Sprzęgła przeciążeniowe wom-u Dzisiaj, 16:32
  •  

#22 Share Bartone

Bartone

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 14 kwiecień 2017 - 09:30

Sprzęgła przeciążeniowe wom-u Witam koledzy mam lampo 70 i nie działa mi sprzęgło cierne na wałku wom przy maszynie. Tzn. Dusi mi ciągnik, czy źle podłączyłem ? Sprzęgło powinno być po stronie maszyny czy ciągnika ? Czy to bez znaczenia? Może sprzęgło jest za wytrzymałe ? Nie chcę go rozkręcać bo nie wiem czy je złoże wygląda na weltershreid z dużą buła czyli są 2 lub 3 tarcze . Co sprawdzić jak je wyregulować ma ktoś doświadczenie ? Bd wdzięczny.

Dodaj odpowiedź