Skocz do zawartości

Zdjęcie

reunault przeciwagi silnik perkinsa

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share jagiellmen

jagiellmen

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 30 marzec 2010 - 22:29

reunault przeciwagi silnik perkinsa witam wszystkich. rozebrałem silnik od moejej renówki;p
silnik mam tam perkinsa 4-cylindrowy.
odkreciłem miske olejową i nastepnie odkręciłem pompę oleju i nie zauważyłem ze tam cos jeszcze jest.
razem z pompa są takie dwa koła i sa one jak by takimi przeciw wagami.
prosze o pomoc;p

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
reunault przeciwagi silnik perkinsa Dzisiaj, 12:12
  •  

#2 Share coffey23

coffey23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 346 postów

Napisany 31 marzec 2010 - 11:15

reunault przeciwagi silnik perkinsa ale jaka pomoc te przeciw wagi są do wyrównywanie pracy silnika bo na wale nie ma przeciw wag jak w innych np ursusie :)

#3 Share jagiellmen

jagiellmen

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 31 marzec 2010 - 12:14

reunault przeciwagi silnik perkinsa na wale nie ma nic takiego. z koła co napędza rozrząd i pompę napędzana jest pompa olejowa. a te przeciwagi sa połączonę z ta pompa razem. po odkręceniu 6 śrób co trzymały pompę olejową odeszły też te przeciwagi. na kole od wału korbowego jest znak i na kole od popy olejowej tez sa jakieś znaki 3 aż. natomiast jest jeszcze koło pośrednie i na nim nie ma nic.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share osio

osio

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 31 marzec 2010 - 13:26

reunault przeciwagi silnik perkinsa No to te koła powinieneś sobie sam oznaczyć przed rozebraniem.
A wogóle to nie mogę zrozumieć o jaką ty pomoc prosisz? :)

#5 Share daro74

daro74

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 31 marzec 2010 - 20:03

reunault przeciwagi silnik perkinsa tam są znaki jak to wszystko zgrać jednak bez odkręcania pokrywy rozrzadu trochę cięzko to zrobic, ale jak to odkreciłeś to zauważ że te wałki wywazające zawsze ustawiają się w jednym połozeniu, więc ustaw tłoki 1 i 4 w gmp i załóż zespół wywazający. dla pewnosci przekręć 2 razy wałem korbowym czy nigdzie nie obciera.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share kowal2

kowal2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 01 kwiecień 2010 - 10:32

reunault przeciwagi silnik perkinsa zgodze się z daro74 ,ja tez nie wiedziałem jak pompe olejową założyć zeby się zgrywały koła zębate pompy z kołem zębatym na wale ale w silniku MWM,u mnie był tylko na jednym kole znak i ustawiłem 1 i 4 tłok w połozeniu górnym ,a pompa trafiła jakto nazwałeś przeciw wagami między obudowe panewki.i tam inaczej sie nie da,bo albo coś się rozwali albo się zblokuje.
po zamontowaniu pompy obróciłem wałem ze dwa razy sprawdzic czy jest dobrze i jak narazie jest ok.