Skocz do zawartości

Zdjęcie

Docieranie belarusa

21 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Superman

Superman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 30 marzec 2010 - 18:56

Docieranie belarusa Witam, Chcial bym sie dowiedziec jak powinno sie docierac nowego Belarusa 952? obecnie nabilem mu 9 MTG przy jezdzie samym ciagnikiem, przy ilu MTG mozna go puscic w pole? Przy jakim obciazeniu i przy jakich obrotach silnika? przy bronach 5 ciezkich nie powinien sie przepracowac, a potem przy belarce metla-fach co o tym sadzicie ? Teraz na wiosne mam do zasiania 5 ha to za duzo mu nie nabije. Macie moze jeszcze jakies sposoby na docieranie ? Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Docieranie belarusa Dzisiaj, 19:03
  •  

#2 Share niudizajn

niudizajn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 30 marzec 2010 - 19:07

Docieranie belarusa A tu możesz poczytać.

Załączone miniaturki

• Instrukcja obsługi mtz BELARUS00045.JPG

Kupię bronę wirnikową 2,5m z hydropackiem

#3 Share Superman

Superman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 01 kwiecień 2010 - 20:37

Docieranie belarusa mógl by ktos cos jeszcze dodac ? bo w tej instrukcii za duzo to nie ma. Pozdrawiam

#4 Share coffey23

coffey23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 322 postów

Napisany 01 kwiecień 2010 - 21:58

Docieranie belarusa u mnie jak kupiliśmy nowego mtz 82ts to stałi pierwsze 30mtg jeśli się nie myle to chodził na biegu jałowym tak na 1000 -1200 obrotów a puźniej lekie prace .pamiętam jak sąsiad zrobił kapitalke i pojechał w pole z talerzówką niby małą ale tuleje mu spuchły i po remącie więc lepiej go nie pchać odrazu w pole :) dodam ze u mnie już ma zrobione 4700 mtg i silnik chodzi bez awaryjnie oleju nie bierze ,jutro przeglądne książke od niego może znajde co i jak z docieraniem :)

#5 Share Superman

Superman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 02 kwiecień 2010 - 06:59

Docieranie belarusa Jak czytalem o docieraniu Deutz Fahr-ów to niektórzy odrazu nim orali albo prace polne tak na 80-90% wykorzystania silnika i wlasnie nie wiem czy z belarusem mozna postepowac tak samo. :) przy Bronach 5 ciezkich raczej nie powinien miec za ciezko co o tym sadzicie ?

#6 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6297 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 02 kwiecień 2010 - 19:29

Docieranie belarusa Właśnie docieramy naszego 952.3. Pierwsze kilka mth to bez przyczepy itp, później coś tam czepiasz, dziś chodził z rozsiewaczem a jutro będzie ciągał 7 bron na maleńkim kawałku, później opryskiwacz i siewnik pneumatyczny (i tutaj myślę wezwać serwis na przegląd bo będzie ok 40mth), później znowu opryskiwacz i żniwa w transporcie, orki + uprawki i siewy. Taki jest plan. Gwarancja kończy mi się na jesieni przyszłego roku więc jeszcze przyszłoroczne żniwa go będę męczył ile wlezie.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#7 Share Superman

Superman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 03 kwiecień 2010 - 20:39

Docieranie belarusa Aha dzieki. Ja mam teraz pare ha do bronowania (piatki ciezkie) to puszcze Belarusa a potem polata sobie w chwytaku do bel jakies 400 bel i potem w transporcie w zniwa i tu moje pytanie (tu duzo nie zrobi bo ziemie mam blisko domu) czy aby go niezamule taka praca ? Pozdrawiam

#8 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 03 kwiecień 2010 - 21:02

Docieranie belarusa no coś Ty brony ciężkie 5 to mordęga a nie lekka robota :P Weź 3 i w pole obroty ok 1700-2000 i pamiętaj dymka nie może puścić czyli nie przeciążaj go zacznie coś schodzić z obrotów to odrazu bieg niżej

zetora 7211 docierałem najpierw trochę w transporcie trochę gałęzi z lasu potem obornik rozrzutnikiem na kupę to męka była 1 na pole :) :) ale potem przyzwyczaiłem się
sąsiad mtz 1025 orał na 3 skiby :D

#9 Share Superman

Superman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 03 kwiecień 2010 - 21:12

Docieranie belarusa Dzieki. Kolega Nikita_Bennet bedzie ciagal brony 7 a ja mam 3 ?? :P z 5 nie powinien miec ciezko ciagnik 90 KM nie wiem moge sie mylic jak tak to prosze o poprawienie mnie, pozdrawiam

#10 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6297 postów

Napisany 03 kwiecień 2010 - 22:14

Docieranie belarusa Zetor 10145 z tymi 7 polami ciężkich (20tki) nie ma co robić i dymka nie puści więc spokojnie zaczepię je do MTZta, na tej działeczce nic mu się nie stanie. Zresztą on już ponad 20 mth ma więc mogę mu dać cięższe prace na niższym biegu.
Docelowo z racji tych dwóch ciągników zastanawiam się jaką stelwagę robić do bron (na 7 czy 9 pól).
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Superman

Superman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 04 kwiecień 2010 - 07:02

Docieranie belarusa Ja równiez uwazam ze w bronach 5 nie powinien miec ciezko, wkonu kiedys robilem nimi ursusem 3512 co ma 47KM a nie 90. A co z wypowiedziami uzytkowników w innym poscie zeby uzytkowac ciagnik na ok 80% mocy ciagnika czy to jest prawdziwa teoria ? Pozdrawiam

#12 Share Superman

Superman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 09 kwiecień 2010 - 18:26

Docieranie belarusa mógl by mi ktos odpowiedziec?? czy belarus 952 moze chodzic w bronach piatkach ciezkich gdy ma 12 MTH ?? spotkalem sie z róznymi odpowiedziami, licze ze wy cos dopowiecie. Pozdrawiam

#13 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1349 postów

Napisany 09 kwiecień 2010 - 22:16

Docieranie belarusa Silnik powinien mieć zapas mocy podczas wykonywanej pracy, tj. jak dodajesz gazu a on nie reaguje to znaczy jest przeciążony.Nie ma ograniczeń w instrukcjach obsługi co do pracy podczas docierania oprócz powyższej.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#14 Share Superman

Superman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 10 kwiecień 2010 - 18:05

Docieranie belarusa Dzieki. Napisze w tym temacie zeby nie zakladac innego, dzis zabronowalem lekkimi bronami 2 ha Belarusem i po skonczeniu pracy na zegarze mialem jakies 1,8 cisnienia silnika, dodam jeszcze ze temperatura wody miala 70 stopni C. Czy to nie jest za malo jak na nowy ciagnik ?? jakie wy macie cisnienie po jakiejs robocie ? Prosze o odpowiedz. Pozdrawiam

#15 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6297 postów

Napisany 10 kwiecień 2010 - 18:05

Docieranie belarusa Docieranie docieraniem ale czym po dotarciu na pierwszym przeglądzie serwisy zalewają wam (lub czym sami zalewacie) wasze białorusy/mtz'ty?
Jaki olej do silnika?
Jaki do skrzyni?
Jaki do hydrauliki?

Ewentualnie czym zalać je później?
Pytam bo tak czytam wątki wstecz np. to http://www.agrofoto....wy-w-mtzpronar/
i sam nie wiem.
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

#16 Share Superman

Superman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 10 kwiecień 2010 - 18:40

Docieranie belarusa Ja jeszcze nie mialem przegladu i nie wiem jakie oleje, ale znajomy mi mówil ze super olej silnikowy to "delwak" (tak sie wymawia a jak sie pisze nie wiem ). To jak bedzie z tym cisnieniem ? Pozdrawiam

#17 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1349 postów

Napisany 11 kwiecień 2010 - 12:51

Docieranie belarusa W MTZ podczas docierania trzeba bardzo zwracać uwagę na temp. silnika i nie chodzi tu o możliwość jego przegrzania, ale o temp. niższą od optymalnej. Jeśli silnik ma popracować parę lat to należy temp. chłodziwa podczas pracy utrzymywać na zielonym zakresie tj. około 90.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#18 Share Superman

Superman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 11 kwiecień 2010 - 14:50

Docieranie belarusa agromatik dzieki za info :P
w górnym poscie sie pomylilem zamiast 70 stopni C osiagnolem 80 stopni C. A co z tym cisnieniem ? Belarusy wszystkie takie maja cisnienie ? Pozdrawiam

#19 Share kristoph34

kristoph34

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 14 kwiecień 2010 - 20:54

Docieranie belarusa ja jak rok temu docierałem 820 to przez 50 godz nic nie robił tylko jeździłem nim na pusto albo z lekką przyczepką. Teraz po roku ma zrobione prawie 2000 godz i silniczek chodzi jak nówka. Moim zdaniem brony 5 ciężkie to za duże obciążenie na docieraniu. Ja do silnika leje olej superol F, do hydrauliki hydrol lh46, a do skrzyni hipol i wszystko jest w porządku. Jedyne z czym nie mogę dojść ładu to wyciek z przystawki przy przednim napędzie choć wymieniałem już 3 razy uszczelniacz. Proszę o pomoc pozdrawiam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share gregorius

gregorius

niepokorny

• Members
  • PipPipPip
  • 739 postów
  • Zainteresowania:Historia, polityka, geografia, rolnictwo, motoryzacja no i kobiety :)

Napisany 15 kwiecień 2010 - 06:19

Docieranie belarusa optymalna temperatura którą silniki mmz utrzymują to 80 stopni C
Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

Dodaj odpowiedź