Skocz do zawartości

Zdjęcie

Klimatyzacja zetor forterra 125 nie dziala

26 odpowiedzi na ten temat

#1 Share pala92

pala92

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 29 marzec 2010 - 22:08

Klimatyzacja zetor forterra 125 nie dziala Witam
2 miesiace temu kupilem nowego zetora fotrerre 125. mam obawy co do klimatyzacji. kiedy wyruszylem w pole bylo ponad 20 stopni na zwenatrz przy właczonej klimie szło sie ugotowac... dodam ze ustawione wszystko mialem wg instrukcji. moze macie jakies doswiadczenia z klima?? jaka tamperatura powinna byc wewnatrz. pomocy

ps. chyba panowie posiadający proximy rownież mogą pomóc bo klima jest chyba ta sama;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Klimatyzacja zetor forterra 125 nie dziala Dzisiaj, 03:49
  •  

#2 Share Davido

Davido

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 306 postów
  • Zainteresowania:Elektronik z zawodu, elektryk z zamiłowania ;)

Napisany 29 marzec 2010 - 23:12

Klimatyzacja zetor forterra 125 nie dziala a sprawdzałeś czy masz podłączony przewód do kompresora od sterowania elektrosprzęgłem ???? jeśli tak to ustawiasz pokrętło od temperatury na niebieską skalę, włączasz włącznik od klimy, ustawiasz sobie sile nawiewu i to powinno być wszystko. ;)

#3 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • Lokalizacja:polski biegun zimna- najpiękniejsze miejsce pod słońcem

Napisany 30 marzec 2010 - 07:23

Klimatyzacja zetor forterra 125 nie dziala Sprawdź na włączonej stacyjce i nie pracującym silniku czy po włączeniu przycisku słychać wyraźne cyknięcie na kompresorze
Kupię czwartą parę do pługa Ibis
Mój profil na YouTube: http://www.youtube.com/user/darus1972
Zapraszam do galerii: http://www.agrofoto....-user11856.html

#4 Share rataj

rataj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 522 postów

Napisany 30 marzec 2010 - 07:54

Klimatyzacja zetor forterra 125 nie dziala zaworek pod dachem. sprawdz go. moim zdaniem przepuszcza cieple powietrze i stad ten problem;) pozdrawiam
Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330

AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

#5 Share es8

es8

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 279 postów

Napisany 30 marzec 2010 - 09:10

Klimatyzacja zetor forterra 125 nie dziala U mnie też był problem z tym zaworkiem, klima potrafiła przepuszczać powietrze do kabiny o zmierzonej temperaturze 85 stopni. ;)
nikomu nie polecam.
Jeżeli też masz taki skwar, to proponuję dzwonić po serwis lub jeżeli chcesz się upewnić, że to ten zaworek, to gdy odkręcisz dach sprawdź który wężyk jest od powietrza gorącego i go zaciśnij, zaraz powinno zacząć chłodzić. ;[
przyznam się, że my do przyjazdu serwisu jeździliśmy z takim zaciskiem na tym wężyku :(

#6 Share pala92

pala92

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 30 marzec 2010 - 19:41

Sprawdź na włączonej stacyjce i nie pracującym silniku czy po włączeniu przycisku słychać wyraźne cyknięcie na kompresorze

Zrobiłem tak jak mówisz ustawiłem na niebieskie właczylem na 1 i wlaczylem klime i zadnego cyknięcia nie było;/ co robic??

#7 Share Davido

Davido

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 306 postów

Napisany 30 marzec 2010 - 19:57

Klimatyzacja zetor forterra 125 nie dziala a sprawdziłeś czy masz wpięty przewód od zasilania elektrosprzęgła przy kompresorze??? a i jeszcze czy świeci ci się jak włączysz klimę kontrolka w tym przycisku?

Ps. jak sprawdzasz na wyłączonym silniku to nie musisz włączać siły nawiewu, i ostawiać na skale, wystarczy tylko sam przycisk wlączyć ale wcześniej przekrecić stacyjkę, aż ci sie kontrolki zapalą.

#8 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • Lokalizacja:polski biegun zimna- najpiękniejsze miejsce pod słońcem

Napisany 30 marzec 2010 - 20:31

Klimatyzacja zetor forterra 125 nie dziala Napewno musisz mieć włączony wentylator nawiewu bo na 0 cyknięcia nie będzie
Kupię czwartą parę do pługa Ibis
Mój profil na YouTube: http://www.youtube.com/user/darus1972
Zapraszam do galerii: http://www.agrofoto....-user11856.html

#9 Share szulc

szulc

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 30 marzec 2010 - 20:46

Klimatyzacja zetor forterra 125 nie dziala Kolego w mojej proximie było za mało czynnika chłodzącego, klima się włączała przycisk swiecił a nie chłodziła i trzeba było uzupełnić czynnik w klimie, dobrze żę była na gwarancji.

#10 Share pala92

pala92

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 30 marzec 2010 - 21:04

a sprawdziłeś czy masz wpięty przewód od zasilania elektrosprzęgła przy kompresorze??? a i jeszcze czy świeci ci się jak włączysz klimę kontrolka w tym przycisku?

Ps. jak sprawdzasz na wyłączonym silniku to nie musisz włączać siły nawiewu, i ostawiać na skale, wystarczy tylko sam przycisk wlączyć ale wcześniej przekrecić stacyjkę, aż ci sie kontrolki zapalą.

no ten płatek śniegu mi sie swieci ale tylko jak mam ustawione 1,2,3 na 0 nie. Moja "klima" jak moge to tak nazwac nie chłodzi wcale powietrze leci takie samo jak na niebieskim bez wlaczonej klimy.
a nie orientuje sie gdzie jest zasilanie tego elektrosprzęgła ;/

Szulc a u ciebie było to cykanie przy włączaniu?? bo u mnie nie ma :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Davido

Davido

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 306 postów

Napisany 30 marzec 2010 - 21:34

Klimatyzacja zetor forterra 125 nie dziala przewód powinien wychodzić z kompresora niedaleko koła pasowego, ma jedną żyłę lub dwie, poszukaj kolo koła pasowego to go znajdziesz. :)

#12 Share szulc

szulc

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 30 marzec 2010 - 21:47

Klimatyzacja zetor forterra 125 nie dziala Czy było cykanie to nie pamiętam, ja przy przeglądzie zgłosiłem że nie działa skierowali mnie do serwisu klimatyzacji tam stwierdzili brak czynnika chłodzącego zrobili odgrzybianie i nabili klime sprawdzili szczelnośc. Klima była szczelna i teraz dobrze chłodzi tylko ciekawi mnie skąd ten ubytek.Czyżby w fabryce zapomnieli napełnić klimę! Moja rada ciągnik na gwarancji dzwoń do serwisu niech sprawdzają ,przypominam że klima jako dodatek kosztuje dobre kilka tyś.

#13 Share Davido

Davido

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 306 postów

Napisany 30 marzec 2010 - 22:07

Klimatyzacja zetor forterra 125 nie dziala klima kosztuje z tego co sie orientuję koło 6 tyś. możliwe ze masz za mało płynu chłodzącego, ale najpierw zobacz czy ten kabel jest podłączony, jeśli tak to dzwoń na serwis niech przyjadą i usterkę naprawią. :)

#14 Share pala92

pala92

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 30 marzec 2010 - 22:17

klima kosztuje z tego co sie orientuję koło 6 tyś. możliwe ze masz za mało płynu chłodzącego, ale najpierw zobacz czy ten kabel jest podłączony, jeśli tak to dzwoń na serwis niech przyjadą i usterkę naprawią. :)

a jaką temperature macie w kabinie podczas pracy z klima???

jutro sprawdze, a jak jeszcze cos bedzie nie tak to zadzwonie po serwis

#15 Share Davido

Davido

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 306 postów

Napisany 30 marzec 2010 - 22:38

Klimatyzacja zetor forterra 125 nie dziala ja jak miałem jeszcze sprawną klime w zetorze to ustawiałem mniej więcej 22 Co

#16 Share pala92

pala92

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 31 marzec 2010 - 11:27

przewód powinien wychodzić z kompresora niedaleko koła pasowego, ma jedną żyłę lub dwie, poszukaj kolo koła pasowego to go znajdziesz. :)

dzisiaj wylukałem i ten przewód jest podlączony a może cos tam w dachu??
albo przełącznik nie dziala?? ale niby platek sniegu sie pali.

#17 Share Davido

Davido

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 306 postów

Napisany 31 marzec 2010 - 15:17

Klimatyzacja zetor forterra 125 nie dziala jak chcesz sprawdzić czy przełącznik podaje napięcie to odłącz ta kostkę i weś jakiś miernik albo zwykłą żarówkę 12v, i podłącz jeden przewód do kostki a drugi do śrubki albo do jakieś obudowy silnika żeby masę złapać, i w tedy się dowiesz czy działa ci przełącznik. możesz mieć tak jak @szulc mało tego czynnika chłodzącego albo możesz nie mieć go wcale.

#18 Share wlodiw

wlodiw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 31 marzec 2010 - 17:38

Klimatyzacja zetor forterra 125 nie dziala Kolego coś tu pachnie nie konsekwencją z Twojej strony, bo dzisiaj bylem akurat u dilera min. Zetora, na luznej rozmowie i akurat spytałem się o Twoja sprawę i mechanik tak samo tak jak tu zorientowani koledzy mówią powiedział, że winą powinien byc zaworek, a dwa byli bardzo zdziwieni, że odesłano cie do serwisu klimatyzacji, bo jeżeli zgłaszasz awarię na gwarancji do dilera to oni wzywają serwis celem nabicia nabiciem klimy, a nie Ty. Ty masz tylko zgłosic awarie a oni zajmują się resztą, wiec ciągnik jest nowy to nie kombinuj. Pozdrawiam!

#19 Share pala92

pala92

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 31 marzec 2010 - 17:39

jak chcesz sprawdzić czy przełącznik podaje napięcie to odłącz ta kostkę i weś jakiś miernik albo zwykłą żarówkę 12v, i podłącz jeden przewód do kostki a drugi do śrubki albo do jakieś obudowy silnika żeby masę złapać, i w tedy się dowiesz czy działa ci przełącznik. możesz mieć tak jak @szulc mało tego czynnika chłodzącego albo możesz nie mieć go wcale.

eee nie bede kombinowal zadzwonie lepiej po serwis niech to zrobia profesjonalnie :) szkoda mojego czasu :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share JakubOlszewski

JakubOlszewski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 03 kwiecień 2010 - 17:23

Klimatyzacja zetor forterra 125 nie dziala zetor forterra to szajs psuje sie skrzynia biegów,są przecieki oleju jest bardzo awaryjny!!!
nie warto kupowac nowego

eee nie bede kombinowal zadzwonie lepiej po serwis niech to zrobia profesjonalnie :P szkoda mojego czasu :D

serwis cie zje razem z butami a nie zrobi :)