Skocz do zawartości

Zdjęcie

BIOESTER co sądzicie ??

22 odpowiedzi na ten temat

#1 Share jacekP82

jacekP82

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 29 marzec 2010 - 20:02

BIOESTER co sądzicie ?? Co sądzicie o biopaliwie (bioestrze) sprzedawanym na stacjach Bliska? Czy jest dobry? Czy można na nim bez obawy jeździć? Ja słyszałem że jest dużo tłuściejszy i lepszy od zwykłego ON i że się idealnie nadaje do ciągników. Cena jest dość atrakcyjna bo dzisiaj kosztuje 3,39 ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
BIOESTER co sądzicie ?? Dzisiaj, 00:58
  •  

#2 Share karolbor1985

karolbor1985

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 29 marzec 2010 - 20:18

BIOESTER co sądzicie ?? Da się jeździć, niewielka strata mocy jeśli chodzi o nasze poczciwe trzydziestki i sześćdziesiątki ale co do nowszych ciągników nie mam pojęcia... na zimę nie polecam.
być kimś być sobą... kochanym być...
-U-R-S-U-S- polubisz każdą drogę:)

#3 Share michasko

michasko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów

Napisany 29 marzec 2010 - 20:23

BIOESTER co sądzicie ?? U nas w gospodarstwie jeżdzimy na tym już drugi rok. Ciągniki to C330, C360 3P i MF3070. Powiem szczerze że paliwko pierwsza klasa. W zeszłym roku poszły 3 tyś litrów. Nawet bym powiedział że ciągnik jest mocniejszy. Spalanie takie samo jak ON. A na dodatek u mnie w gminie zwracają podatek akcyzowy choć nie wiem jak to możliwe

kolego karolbor1985 w największe mrozy tej zimy ciągnik odpalałem, a mrozy były poniżej 20 stopni i żadnych problemów nie miałem. Na stacji koleś mówił że do -25 można śmiało śmigać

#4 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 29 marzec 2010 - 20:56

BIOESTER co sądzicie ?? bioester jest dobry, paliwo dobre, ale szkoda że nie wzracaja kacyzy.. i gdzie mamy ta ochrone środowiska?? ;) powiem że nawet jezdziłem na tym estrze co sprzedawali na Bliskiej.. w 1224 20 litrów więcej na dzień orki... a w forszju juz nie wspomne ...w oczach paliwo ubywało.. ester jest dobty do silników mało obciążonych... tak jak te małe ursusy... ale Bioester jest dobry,choc też wiecej sie spala niz ON w tej samej robocie... i nawet wynik wychodziłby na plus dla estra gdzyby zwracali na niego akcyzę , le dopuki zwracaja tylko dla ON to mi sie lepiej opłaca jeździć na zwykłym napedzie

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)

#5 Share michasko

michasko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów

Napisany 29 marzec 2010 - 21:01

BIOESTER co sądzicie ?? no u mnie w perkinsach nie widze różnicy w spalaniu. Nie wiem jak inne silniki reagują na to paliwo. I tak jak wspomniałem w niektórych gminach zwracają akcyze, tak jak w moim przypadku (przynajmniej w tamtym roku tak było) radze sie upewnić

#6 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 29 marzec 2010 - 21:08

BIOESTER co sądzicie ?? na każdym Bioestrze da się jezdzic i można jezdzic - ogólnie moj swiatopogląd był zawsze ZA paliwami tego typu - z tym że wspomniany Bioester ma jedną zasadniczą wade - ma wyższa temperature krzepnięcia - czyli inaczej mówiac łatwiej zamarza i w warunkach zimowych mogą z nim byc problemy
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

#7 Share volf

volf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 29 marzec 2010 - 21:25

BIOESTER co sądzicie ?? Moim zdaniem ma jeszcze jedną zasadniczą wadę-zapach spalin jest niezbyt przyjemny i wyraźnie wyczuwalny przy pracy w ciągniku. Następna niewiadoma to trwałość aparatury wtryskowej przy tym paliwie...

#8 Share michasko

michasko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów

Napisany 30 marzec 2010 - 06:26

BIOESTER co sądzicie ?? kurcze gdyby siadały wtryskiwacze od tego paliwa to nie sądze żeby robili takie paliwo. A tu cytat: Bioester ma szereg zalet powodujących jego coraz powszechniejsze zastosowanie, m.in.: posiada lepsze właściwości smarne w stosunku do oleju napędowego (zabezpiecza aparaty wtryskowe przed nadmiernym zużyciem, wpływa korzystnie na pracę i trwałość silnika). Wyższa zawartość tlenu w stosunku do ON zapewnia lepsze spalanie. Dobre własności smarne Bioestru zostały potwierdzone w licznych testach laboratoryjnych i eksploatacyjnych, a ich wyniki są publikowane w literaturze fachowej.

#9 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 30 marzec 2010 - 06:53

BIOESTER co sądzicie ?? Bioester ma też dużo wad, wiąże 1000 razy więcej wody niż zwykły ON, estry mają właściwości rozpuszczające uszczelniacze gumy i uszczelki, po pewnym czasie przecieki i nieszczelności układu paliwowego murowane, zanim pierwszy raz naleje się estrów lepiej mieć czysty bak u układ paliwowy a po 50 godz filtr paliwa i tak do wymiany, bioester wypłukuje wszystkie syfy,również z układu paliwowego a te syfy lądują na rozpylaczach zaworów, najlepszym rozwiązaniem to jazda 50/50 ze zwykłym ON, wielu producentów aut wycofało się z dopuszczeń do stosowania biopaliwa np. woldzvagen, bo na nie wyrabiali z serwisem w autach po jeździe na bio

#10 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 30 marzec 2010 - 07:18

BIOESTER co sądzicie ?? Jeden sezon mieliśmy paliwo z dużym dodatkiem estrów. Szczerze produkt, był dobrej jakości, bo filtr się nie zatykał. Fakt, że chodził na tym Rekord, 914 i 3514, do zachodnich nie laliśmy. Z opinii rolników wynikało, że estru idzie znacznie mniej, niż OO, poza tym silnik miał mniejsza temperaturę pracy - bliższą optimum. Wiem, że JCB nie uznaje awarii silników, jeżeli były one zalane Bioestrem, podobnie NH jeżeli maszyna ma zwykły silnik. W TC silnik jest na pewno przystosowany do Bioestru, jednak najpewniejsze będą silnik DeutzAG.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 30 marzec 2010 - 07:58

BIOESTER co sądzicie ?? Do silników deutzag trzeba dokupić specjalne przewody paliwowe i membranę do bio (tak podaje instrukcja obsługi, albo wymieniać przewody co roku ;) nie będe już pisał ile kosztują 3 głupie gumowe przewody paliwowe do agrofarma ;[ ), co do zatykania filtra to nie jest to spowodowane złą jakością biopaliwa, ale tym że paliwo to działa jak środek myjący zbierając wszystkie syfy i odstane menty z dna baku i idzie to wszystko w układ

#12 Share michasko

michasko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów

Napisany 30 marzec 2010 - 09:05

BIOESTER co sądzicie ?? najlepiej stosować pól na pół z OO ;) w zeszłym roku mój MF wciągnął 2 tyś bioestru i żadnych problemów nie miałem. raz do roku wymiana filtra i nic po za tym;)

#13 Share jacekP82

jacekP82

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 30 marzec 2010 - 09:34

BIOESTER co sądzicie ?? Ja mam zamiar lać do swojego MF 255, myślę że nie będzie problemów. tylko że na pewno będę musiał wymienić niebawem filtr paliwa, bo podobno bioester bardzo zasyfia filtr ;)

#14 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 30 marzec 2010 - 16:06

BIOESTER co sądzicie ?? @Ferdek07 co jest takie wyjątkowego w Bioestrze, że działa jak płyn do mycia? ;)

#15 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1150 postów
  • Zainteresowania:kobiety,wino i loty w kosmos.

Napisany 30 marzec 2010 - 18:18

BIOESTER co sądzicie ?? Parę razy zalałem do ruska zero skutków ubocznych,nie wracają akcyzy więc już nie kupuje,dziś ON jest po 3,85zł.
Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

#16 Share gesy

gesy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów
  • Zainteresowania:takie tam...

Napisany 30 marzec 2010 - 20:38

BIOESTER co sądzicie ?? Lałem do c-330,i niewidze żadnej różnicy, mam też busika VW,też do niego
tankuje,ten to nawet dostał lepszego kopa,z tłumika to nawet ładny zapaszek :) ,
jedyna wada jaką zauważyłem to słabiutko leciał przez lejek z sitkiem jak było
zimno,gdyby zwracali na niego akcyze to jeżdził bym tylko na tym

#17 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 31 marzec 2010 - 11:59

BIOESTER co sądzicie ?? Ja w zeszłym roku na wiosnę kupiłem Bio na Bliskiej i oprócz tego że nie zwrócili mi za to akcyzy to nie było różnicy :)
Ładny zapach był jak ciągnik pracował, nie było spatku mocy, nie zauważyłem żadnego większego zużycia elementów paliwowych, no może jedyne co to rano jak było chłodniej to dłużej musiał pokręcić rozrusznikiem żeby załapał :)

#18 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 31 marzec 2010 - 13:38

BIOESTER co sądzicie ?? Ja również nie widzę różnicy pomiędzy ON a Bio. Wszystko ładnie chodzi, nie ma spadku mocy itd. A co by nie było, nie ma co narzekać tylko lać go jak najwięcej do swoich baków, gdyż co za tym idzie będziemy siali coraz więcej rzepaku, który będzie coraz droższy, a jeśli będzie dużo rzepaku wówczas będzie mniejsza podaż oraz większy popyt na zboża, czyli więcej pieniążków dla rolników :) :)
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

#19 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 31 marzec 2010 - 14:10

BIOESTER co sądzicie ??

@Ferdek07 co jest takie wyjątkowego w Bioestrze, że działa jak płyn do mycia? :)

Dokładnie tak jak napisałeś działa jak mydło, a 2ga sprawa to to że nie ma kontroli jakości ani dokładnych dyrektyw odnośnie tego co jest sprzedawane jako biodiesel, dlatego mozna ptrafić na skrajnie różniej jakości paliwo tego typu :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share jacekP82

jacekP82

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 31 marzec 2010 - 17:44

BIOESTER co sądzicie ?? Nie mogę się Ferdek07 z Tobą zgodzić. Bioester jest produkowany w Rafinerii Trzebinia i tam są prawie codziennie kontrole :) Nawet na stronie rafinerii masz wszystkie wytyczne odnośnie biopaliw. Trzebinia jest pionierem w produkcji biopaliw. Ich technologie są najnowsze w całej Polsce :)