Skocz do zawartości

Zdjęcie

C-330 dziwne piszczenie

15 odpowiedzi na ten temat

#1 Share bobuss

bobuss

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 06 czerwiec 2007 - 19:57

C-330 dziwne piszczenie Witam. poruszam kolejny temat , a mianowicie to słychać z mojego C-330 dziwne piszczenie/gwizdanie ( od określonych obrotów , i wzrasta przy zwiększeniu obrotów) słychać je na biegu neutralnym , jak i zarówno w czasie jazdy, gdy mam wciśnięte sprzęgło , i takrze podczas pracy wałka mocy. Wg mnie łożysko na sprzęgle. Jednak to tylko moje przypuszczenia , poniewaz nie mozna zlokalizowac miejsca tego piszczenia/gwizdania. Moze się ktoś na ten temat wypowie? lub ma podobny problem??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
C-330 dziwne piszczenie Dzisiaj, 23:34
  •  

#2 Share kserkses

kserkses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 652 postów

Napisany 06 czerwiec 2007 - 20:35

C-330 dziwne piszczenie no nie wiem, ale z tego co piszesz to chyba coś przy silniku.
bo jak wciśniesz sprzęgło to nic poza silnikiem oprócz łożyska oporowego nie powinno chodzić ( jak wyłącza się obrotomierz to już jest pewność ), jeśli sprzęgło nie jest wciskane a odciąg łożyska oporowego działa to znowu to łożysko nie powinno chodzić.

Mnie to najbardziej pasuje na łożyska na prądnicy, ale przecież ja tego nie słyszę tylko ty, więc trudno powiedzieć :roll:
By to sprawdzić zdejmij pasek na chwilę.
<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

#3 Share bobuss

bobuss

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 06 czerwiec 2007 - 20:41

C-330 dziwne piszczenie

no nie wiem, ale z tego co piszesz to chyba coś przy silniku.
bo jak wciśniesz sprzęgło to nic poza silnikiem oprócz łożyska oporowego nie powinno chodzić ( jak wyłącza się obrotomierz to już jest pewność ), jeśli sprzęgło nie jest wciskane a odciąg łożyska oporowego działa to znowu to łożysko nie powinno chodzić.
Mnie to najbardziej pasuje na łożyska na prądnicy, ale przecież ja tego nie słyszę tylko ty, więc trudno powiedzieć :roll:

Łożyska z alternatora były wymieniane, więc odpada alternator , a jest mozliwosc ze cos przy tarczach z sprzęgła się jakas blaszka odkrzywila i to ona tak gwizdze??

#4 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 06 czerwiec 2007 - 20:44

C-330 dziwne piszczenie Może masz założone TURBO przy C-330 :D ?
To wtedy może gwizdać.

#5 Share kserkses

kserkses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 652 postów

Napisany 06 czerwiec 2007 - 20:52

C-330 dziwne piszczenie

, a jest mozliwosc ze cos przy tarczach z sprzęgła się jakas blaszka odkrzywila i to ona tak gwizdze??

Nie wiem, ale chyba nie, spróbój na wszelki wypadek zdjąć pasek i wyeliminować alternator i pompę wodną.
<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

#6 Share xsardas18

xsardas18

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 06 czerwiec 2007 - 21:16

C-330 dziwne piszczenie prawdopodobnie to pompa wodna tak piszczy a wogóle ją smarowałeś ???????????

#7 Share bobuss

bobuss

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 06 czerwiec 2007 - 22:45

C-330 dziwne piszczenie no Paska klinowego jeszcze nie zdejmowałem , pompy wodnej nie brałem pod uwagę :D dobrze to sprawdze to w piątek. Tak, smaruje pompe wodną , jak i wszystko co się da smarowac - bo wkoncu to jest wydłużenie żywotnośći podzespołw.

#8 Share xsardas18

xsardas18

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 07 czerwiec 2007 - 09:12

C-330 dziwne piszczenie mój tata powiedział że ten gwizd to może być spowodowany "napędem linki obrotomierza" trzeba albo wymienić jego albo zdjąć osłonę linki i wyjąć linkę i wpuścić oleju strzykawkę SUPEROL i powinno przestać gwizdać :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share xsardas18

xsardas18

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 07 czerwiec 2007 - 09:13

C-330 dziwne piszczenie tak było u nas w C-330 :D

#10 Share zts

zts

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów

Napisany 08 czerwiec 2007 - 21:11

C-330 dziwne piszczenie Czasami tak piszczy jak już siadają łożyska w alternatorze, najlepiej słuchowo zbadać i zlokalizować skąd dokładnie dobiega ten dźwięk.

#11 Share elektrotech

elektrotech

technik elektronik -informatyk

• V.I.P.
  • rank
  • 1425 postów
  • Zainteresowania:Ursus C-325A, budowa nietypowych maszyn rolniczych

Napisany 09 czerwiec 2007 - 06:45

C-330 dziwne piszczenie tak jak kolega mówił zdjąc pasek klinowy z pompy wodnej i poczekać chwilkę czy zagwizda jeśli nie to uwaqlone łozysko przy kole zamachowym

#12 Share Patrick345

Patrick345

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja,

Napisany 19 styczeń 2008 - 11:55

C-330 dziwne piszczenie u mnie powyżej 2000 obrotów coś stukało ale po remoncie generalnym jest spokój
Ursus C-330M każdemu go potrzeba :)

#13 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 21 styczeń 2008 - 09:55

C-330 dziwne piszczenie To moze byc wina linki obrotomierza , tak jak mówi xardas18 u mnie tez tak było . Spróbój odjąć linke,albo nią poruszac jak piszczy,gdy silnik jest uruchomiony.

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#14 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 22 styczeń 2008 - 20:56

C-330 dziwne piszczenie

To moze byc wina linki obrotomierza , tak jak mówi xardas18 u mnie tez tak było . Spróbój odjąć linke,albo nią poruszac jak piszczy,gdy silnik jest uruchomiony.

U mnie w ciapku też tak gwiżdże, teraz będziemy robić mu kapitalny.... ;)

#15 Share Grzesiek44

Grzesiek44

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 22 styczeń 2008 - 21:14

C-330 dziwne piszczenie A ja też mam problem bo u mnie piszczy jak wcisnę sprzęgło a jak jadę albo stoi na luzie to nie piszczy ???? co to może być za przyczyna ????

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#16 Share rafal88

rafal88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów

Napisany 22 styczeń 2008 - 21:17

C-330 dziwne piszczenie

A ja też mam problem bo u mnie piszczy jak wcisnę sprzęgło a jak jadę albo stoi na luzie to nie piszczy ???? co to może być za przyczyna ????

Nie jestem pewien na 100% ale to zapewne piszczy lozysko wysiskowe sprzegla, przynajmniej na to wskazuje skoro piszczy tylko gdy wciskasz sprzeglo ;)